Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Koszt montażu - mieszkanie w bloku

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 40
  • 0

Koszt montażu - mieszkanie w bloku

Hej, ponownie ja 🙂 Jak wspominałem wcześniej montaż bliżej Maja 🙂 ale naszło mi kilka dodatkowych pytań, które może i głupie ale jednak pojawiły się 🙂 I znowu chciałbym poprosić o pomoc e postaci waszej wiedzy i doświadczenia.

 

1. Czy monterzy mają klucze do pomieszczeń gdzie są zamknięte skrzynki - ostatnio będąc w piwnicy w moim bloku zlokalizował iż wszystkie kable(no w piwnicy idą peszle) zbiegają się w jedno pomieszczenie, które kiedyś było suszarnią i tam jest jakaś kłódka założona. - kwestia organizacyjna czy mam załatwić od administracji tam jakiś dostęp czy coś 🙂

2. Przy internecie światłowodowym IP na routerze FB 6 jest stałe czy zmienne. Jeśli zmienne to zmienia się co jaki czas czy co uruchomienie?

3. Jaki kabel jest montowany(chodzi o światłowód) w mieszkaniu - to pytanie o tyle dziwne gdyż w sieci pojawiają się opinie, że jest to taki cienki niemal przezroczysty. A z kolei inne opinie twierdzą, iż on jest tylko do nagrywania spotów wykorzystywany i a normalnie idzie kabel w otulinie z kewlaru przypominający grubością kable eth kategorii 5e. - tutaj pytanie jak wasze doświadczenia z tym.

4. Podobnież gniazdko światłowodowe jest "przyklejane" gorącym klejem(z resztą podobnież sam kabel światłowodu też) - i tutaj trochę obawa o trwałość tego. Czy to się nie będzie odklejało po kilku dniach itp. A nawet jeśli rozumiem, iż w tedy zgłaszał hmm "reklamacje" montażu i ktoś to poprawi bezpłatnie.

5. Jak gdzieś pisałem na początku zamierzam wybrać pakiet Netu z TV(tak wiem dają tam też stacjonarkę) i tutaj kilka podpytań:

a) mam zamiar dobrać pakiet HBO - i teraz pytanie czy na niego jest osobna umowa czy jako dodatkowy pakiet mogę zrezygnować w każdej chwili?

b) nie ma konieczności specjalnie kupować telefonu by go podłączyć bo np. będzie konieczny do kontaktów z siecią bo numer stacjonarny będzie podany jako główny?

 

Chyba za wcześnie zabrałem się za wybieranie oferty i za dużo pytań przylatuje do głowy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Koszt montażu - mieszkanie w bloku

1. Bywa różnie. Lepiej załatw klucze jak nie masz własnych.
2. Ip zmienne. Na sprzęcie Orange chyba ok 14 dni. Na innym różnie.
5. a - są różne promocje. Podaj ofertę którą wybrałeś.
b - nie ma konieczności. Możesz też voip używać w aplikacji np na smartfonie.

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 40
  • 0

Koszt montażu - mieszkanie w bloku

Tenze_0-1618741553736.png

@Piotrekk85 To będzie jeden z tych pakietów, ale chociaż skłaniam się do 1Gb/s to w sumie 10 złotych drożej. I do tego można dobrać HBO tam w promocji jako jakby dodatkowy pakiet.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Koszt montażu - mieszkanie w bloku

@Tenze Spoko, damy radę 

1. Skrzynki OPP montuje się w pomieszczeniach ogólnodostępnych takich jak garaże czy korytarze piwnic. Przeważnie, bo czasem skrzynka taka montowana jest w pomieszczeniu technicznym  i wtedy kontakt z administratorem jest konieczny, choć monter powinien to wiedzieć i załatwić. Żeby jednak oszczędzić czas, to można administratora powiadomić i zapewnić jego obecność w czasie instalacji. Inaczej się ma sprawa pionów technicznych. Te mogą przechodzić przez cudze piwnice i administracji to wtedy nie dotyczy, a musisz się umawiać w właścicielem piwnicy. To też lepiej ustalić wcześniej. Monter musi jednak to wiedzieć i może sam zadziałać. Tyle, że jak lokatora nie będzie w domu to klops i drugi termin...

2, zmienne losowo co przerwę w sesji techniczną ( co 10 dni) 

3 kabel instalacyjny jasnobeżowy o średnicy ok 2,5 mm z kewlarem. To drugie włókno tzw niewidoczne jest rzadko instalowane, bo wymaga więcej uwagi i nie nadaje się do pionów, gdzie może ulec zniszczeniu 

4 poproś o zamocowanie na kolki rozporowe, tp będzie spokój  

5 w umowie będzie wpis na pakiet dodatkowy. Nie możesz zrezygnować przed końcem jej trwania ( tego na 100% nie jestem pewny, bo zależy jaki pakiet weźmiesz). Telefon nie jest wymagany


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Koszt montażu - mieszkanie w bloku

@Tenze  wszystko jak piszą koledzy @Piotrekk85  i @agat13 , co do światłowodu w mieszkaniu u mnie jest w osłonce białej 3,8 mm grubości nigdzie nie klejony lecz schowany w listwach przypodłogowych, samo gniazdko zaś przykręcone do ściany na 2 kołki rozporowe 5 mm.

Edit.

Do kontaktu nie potrzeba telefonu stacjonarnego, jako główny kontakt możesz podać komórkę.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Koszt montażu - mieszkanie w bloku

ad 5a: Wybierz pakiet podstawowy. Potem możesz sobie dobierać zestawy w pakietach dodatkowych, przeważnie bez zobowiązania długoterminowego, w tym HBO. Aktywacja takiego pakietu to nie więcej jak 1 godzina od kliknięcia. Wyjątkiem są pakiety Canal+, które wymagają umowy dwuletniej. Chociaż nie wiem gdzie tu jest sens, skoro Canal+ można mieć bezpośrednio od Canal+ w ofercie "online", bez lojalki. Zapewne to się zmieni i w Orange, tylko może wymagać dopięcia w zakresie uzgodnień techniczno-międzyoperatorskich. Wszak z HBO było to do zrobienia, to i tutaj może się udać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Koszt montażu - mieszkanie w bloku

@pirenej tu by trzeba zasięgnąć opinii osób wiedzących, czy można mając określone pakiety TV w umowie tak sobie z nich rezygnować. Ja nie jestem o tym przekonany


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Koszt montażu - mieszkanie w bloku

@agat13: można. Właśnie wtedy kiedy podstawowa umowa ich nie obejmuje. Dokładnie tak jak pisze @pirenej . @Tenze : jeśli nie planujesz rezygnacji pewnie korzystniej będzie wziąć wszystko od razu w pakiecie ale wtedy nie będziesz mógł z tego zestawu nic wyłączyć przed końcem umowy, jeśli wolisz elastyczność weź pakiet jaknajtańszy, a dodatkowe rzeczy będziesz mógł włączyć/wyłączyć w dowolnym momencie.

 

Dowolny analogowy telefon podłączysz do gniazdka telefonicznego w FB. Jeśli nie masz telefonu analogowego możesz skonfigurować SIP na smartfonie. Głównym sposobem kontaktu i tak będzie portal internetowy, telefon to najgorsza opcja. Numer stacjonarny nie będzie do niczego potrzebny w kontekście obsługi konta/umowy. IMHO numer komórkowy i tak opłaca się mieć w pakiecie więc mozliwości kontaktu jest wiele.

 

Apropos ewentualnego przyklejania gniazdek to generalnie monterzy zwykle robią swoje dość kompenetntnie i reagują na sugestie dysponenta lokalu. U mnie gnazdko jest w każdym razie solidnie przykręcone do ściany i nic go nie ruszy.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Koszt montażu - mieszkanie w bloku

Mnie się jednak wydaje że długość zobowiązania czy to czas nieokreślony, czy 12 lub 24 miesiące zależy od aktualnie obowiązującej promocji na pakiety dodatkowe, np. teraz HBO sześć miesięcy bez opłat, ale zobowiązanie na 24 miesiące.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Koszt montażu - mieszkanie w bloku

@j131 uczestniczyłem w kilkunastu instalacjach i niestety muszę stwierdzić, że w żadnej nie padła propozycja instalacji na kołki. Wszystkie gniazda monterzy kleili. Dopiero na wyraźne zadanie abonenta z trudem wynikającym czasem z tego, że trzeba iść do samochodu po wiertarkę i kołki, wykonali jak piszesz... Podzielam obawy @Tenze