Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zakończenie umowy- wypowiedzenie czy nie? Czy nr przechodzi na ofertę na kartę?


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Zakończenie umowy- wypowiedzenie czy nie? Czy nr przechodzi na ofertę na kartę?

Witam. Kończy mi się umowa z dniem 06.04.2017r. z oferta Smart Plan Mix II w kwocie abonamentu 34,99. Chciałabym złożyc wypowiedzenie i moje pytanie czy po zakończeniu umowy numer przechodzi w oferte na karte i bede mogła doładowywać sobie konto np raz na miesiąc czy wgl przestaje istnieć? 

15 ODPOW. 15

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Zakończenie umowy- wypowiedzenie czy nie? Czy nr przechodzi na ofertę na kartę?

Wypowiedzenie powoduje całkowite wyłączenie numeru. Aby przejść na kartę, należy udać się do salonu, najwcześniej na 30 dni przed końcem umowy.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Zakończenie umowy- wypowiedzenie czy nie? Czy nr przechodzi na ofertę na kartę?

Hej!

 

Moja umowa kończy się za MNIEJ niż 30 dni. Nie chcę jej przedłużać. Co się stanie jeśli teraz pójdę do salonu i złożę wypowiedzenie? Będę związana okresem wypowiedzenia tylko na 30 dni czy będzie z tego więcej problemów?

 

Pozdrawiam


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zakończenie umowy- wypowiedzenie czy nie? Czy nr przechodzi na ofertę na kartę?

@Maria1958  jeśli dobrze pamiętam standardowe zapisy umów są takie, że okres wypowiedzenia trwa 30 dni, ale jego bieg rozpoczyna się od początku następnego okresu "rozliczeniowego"... czyli, Twoja umowa "przedłuży" się o miesiąc.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36192
  • 1366

Zakończenie umowy- wypowiedzenie czy nie? Czy nr przechodzi na ofertę na kartę?

W regulaminach Orange wypowiedzenie oznacza całkowitą rezygnację z numeru, a nie tylko wypowiedzenie abonamentu.

Jeśli chcesz zachować numer i przejść do oferty na kartę, jest to traktowane jako zlecenie/migracja.

Dlatego są różne terminy.

Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Zakończenie umowy- wypowiedzenie czy nie? Czy nr przechodzi na ofertę na kartę?

Od wydania dyspozycji przejscia z abonamentu na kartę do realizacji musi minąć jeden pełen okres rozliczeniowy. Także, jeżeli złożysz zlecenie w salonie Orange w bieżącym okresie to przejście na kartę nastąpi ostatniego dnia kolejnego cyklu rozliczeniowewgo. Dyspozycję możesz złożyć nie szybciej niż 30 dni przed zakończeniem umowy.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zakończenie umowy- wypowiedzenie czy nie? Czy nr przechodzi na ofertę na kartę?


Piotrekk85 napisał(-a):
W regulaminach Orange wypowiedzenie oznacza całkowitą rezygnację z numeru, a nie tylko wypowiedzenie abonamentu.

Jeśli chcesz zachować numer i przejść do oferty na kartę, jest to traktowane jako zlecenie/migracja.

Dlatego są różne terminy.

@Maria1958 jeśli faktycznie chcesz przejść z abonamentu na numer na kartę, to chyba rzeczywiście nie trzeba składać wypowiedzenia... a co do tego w jakim terminie nastąpi migracja, to nie wiem czy jest gdzieś w regulaminie minimalny okres... ważne, żeby zlecenia dokonać w takim terminie, żeby Orange mogło Twój numer przenieść z bazy klientów abonamentowych na tych na kartę...

Od takich usług "na kartę" - tak się reklamuje w swojej stopce - 😉 jest @Jarek więc pewnie także zna regulacje dotyczące takiej migracji. Poza tym, chyba dobrym sposobem jest skorzystanie z doradcy BOK - jeśli masz smartfon możesz połączyć się za darmo przez aplikację Mój Orange - po pełnym zalogowaniu się danymi konta w Orange (numer i hasło) - na dole ekranu jest przycisk - do uzyskania połączenia albo chatu. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36192
  • 1366

Zakończenie umowy- wypowiedzenie czy nie? Czy nr przechodzi na ofertę na kartę?

@RaDo_sny też dał info wyżej. Zrobienie dyspozycji wcześniej skutkuje zerwaniem lojalki za wcześnie.

Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Zakończenie umowy- wypowiedzenie czy nie? Czy nr przechodzi na ofertę na kartę?

Nie tyle, że zerwanie lojalki bo Klient podpisuje zlecenie migracji na prepaid a nie rezygnację. Salon wcześniej niż 30 dni przed końcem umowy nie przyjmie dyspozycji od Klienta.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36192
  • 1366

Zakończenie umowy- wypowiedzenie czy nie? Czy nr przechodzi na ofertę na kartę?

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś szło w trakcie lojalki przejść na prepaida. Rzadko, ale czasem kara jest mniejsza niż suma abonamentów/rat (gdy jest kilka miesięcy do końca).