Nie mo偶na wy艣wietli膰 tego wid偶eta.

Szybka sonda 馃摙 Roaming a po艂膮czenia mi臋dzynarodowe

Zesp贸艂 Nasz Orange
  • 1123
  • 8160
  • 23

Mam do Was szybkie pytanie i b臋d臋 wdzi臋czna z odpowiedzi 馃檪

Czy jasna jest dla Was r贸偶nica mi臋dzy roamingiem, a po艂膮czeniami mi臋dzynarodowymi?

Zale偶y mi na zrozumieniu, czy jest to na tyle jasne, 偶e bez problemu, np. wiecie kt贸ry cennik wybiera膰, aby sprawdza膰 stawki w okre艣lonej sytuacji, czy mo偶e przydaje si臋 jednak nadal definicja? My艣l臋 tu oczywi艣cie o przegl膮darce internetowej.

Odpowiedzcie, prosz臋, na swoim przyk艂adzie i ewentualnie na bazie obserwacji os贸b ze swojego otoczenia.

Z g贸ry bardzo dzi臋kuj臋 馃挌

8 ODPOW. 8

Poziom 41, Sternik Mi臋dzygalaktyczny
  • 18098
  • 51387
  • 688

@A艣ka_M dla mnie jest ogromna r贸偶nica. Po艂膮czenia mi臋dzynarodowe s膮 du偶o dro偶sze w UE ni偶 po艂膮czenia w roamingu UE, kt贸re cz臋sto rozliczane s膮 z pakietu, po艂膮czenia mi臋dzynarodowe s膮 liczone z konta g艂贸wnego i nie rozliczaj膮 si臋 pakiet贸w (najcz臋艣ciej z takich korzystam). Spotka艂em si臋 z sytuacj膮, 偶e ludzie nie rozr贸偶niaj膮 po艂膮cze艅 mi臋dzynarodowych od roamingu.

edit:

Jest jeden wyj膮tek, gdzie po艂膮czenia roamingowe w UE i mi臋dzynarodowe w UE s膮 tak samo ratyfikowane. Je偶eli jestem poza granicami kraju, ale na terenie UE, to mimo wykonania po艂膮czenia do innego kraju UE, po艂膮czenie jest ratyfikowane jak w roamingu UE, czyli z wykupionego pakietu.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 234
  • 1466
  • 0

Roaming jest poj臋ciem w miar臋 zrozumia艂ym. 

Natomiast po艂膮czenia mi臋dzynarodowe na tyle og贸lnym i szerokim, 偶e ludzie cz臋sto myl膮 jedno z drugim. Mo偶e poj臋cie "po艂膮czenia za granic臋" by艂oby szcz臋艣liwsze? 

Poziom 38, Pomocnik Mi臋dzygalaktyczny
  • 7191
  • 29371
  • 270

Tak jak wy偶ej pisze kolega @bluesmanniaki ludzie do艣膰 cz臋sto myl膮 te poj臋cia i w efekcie dochodzi do nieporozumie艅 gdy na przyk艂ad przychodzi do p艂acenia za us艂ugi, warto zag艂臋bi膰 si臋 w definicje poj臋膰 aby w przysz艂o艣ci unikn膮膰 przykrych niespodzianek.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3172
  • 7289
  • 131

Rozr贸偶niam poj臋cia i Cenniki.

Z mojego otoczenia - nikt. Ka偶dy sprowadza to do jednego worka. 

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5235
  • 20805
  • 167

Dla mnie jest to jasne. Ale nie wiem czy dla wszystkich. Oczywi艣cie by艂o by pewnie mniej jasne gdybym cz臋艣ciej musia艂 dzwoni膰 np. zza granicy za granic臋. Uproszczenie taryf i zasad taryfikacji by艂yby na pewno wskazane.

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 422
  • 3594
  • 19

Dla mnie ten temat jest jasny i zrozumia艂y. Jednak wiem, 偶e wiele os贸b ma z tym problem. I potem zdziwienie - dzwoni艂 na Niemiecki numer i taki wysoki rachunek. A mia艂o by膰 za darmo. 

Zesp贸艂 Nasz Orange
  • 1123
  • 8160
  • 23

Dzi臋ki za odpowiedzi 馃檪

Gdyby kto艣 jeszcze chcia艂 wyrazi膰 swoje zdanie, to zach臋cam 馃檪

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32257
  • 35803
  • 1364

Gdzie znale藕膰 cenniki to ja nigdy nie wiem. Czesto roaming jest w innym ni偶 po艂膮czenia mi臋dzynarodowe. Ceny regulowane na mi臋dzynarodowe do UE w starych cennikach nie s膮 zaktualizowane. A prepaid to groch z kapust膮 馃檲