Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

Pozwolę sobie zacytować tekst rzecznika sieci Orange Pana Wojtka Jabczyńskiego

"Opublikowaliśmy cenniki usług roamingu, które będą Was obowiązywać od 15 czerwca. Zasadę „Roam Like at Home” potraktowaliśmy zgodnie z jej dosłownym rozumieniem – jeśli zapłaciliście w abonamencie za nielimitowane połączenia wychodzące, to powinniście móc skorzystać z nich w całej Unii Europejskiej. I w Orange Polska właśnie tak będzie. Podobnie od 15 czerwca będzie wyglądać sytuacja z SMS, MMS i transmisją danych. Klientom planów abonamentowych kolejne megabajty będą schodzić z ich pakietu z górną granicą określoną przez unijną zasadę Fair Use Policy (FUP). 

W przypadku nju z rachunkiem w dalszym ciągu obowiązuje zasada, że płacicie tylko za te usługi, z których skorzystacie. Oznacza to, że osiągnięciu limitu wydatków opłaty nie będą pobierane. Z kolei klienci, którzy korzystają z planów abonamentowych, w których dostają określony pakiet minut i SMS (na przykład Smart Plan LTE za 29,99) to najpierw korzystają z niego, a następnie płacą za minutę tyle samo w kraju i w roamingu w UE.

Klienci prepaid zapłacą za połączenia, SMS, transfer danych i MMS zgodnie z cennikiem podstawowym, który obowiązuje w Polsce. Jeśli chodzi o transmisję danych, będą korzystać w roamingu z jednej, niskiej stawki – 10 gr za 1 MB. Oznacza to dużo niższe opłaty niż dotychczas.

Pamiętajcie jednak, że nowe stawki roamingu obowiązują dopiero od 15 czerwca. Ogłaszamy je dzisiaj, ale jeszcze przez miesiąc będziecie za połączenia płacić tak jak do tej pory. Nowe zasady dotyczą wyłącznie 28 krajów Unii Europejskiej oraz Islandii, Liechtensteinu czy Norwegii. Zgodnie z regulacjami Komisji Europejskiej wprowadzone są ograniczenia wynikające z FUP i dotyczą, między innymi tego, że co jakiś czas telefon musi logować się do sieci krajowej. Pamiętajcie też, że z założenia regulacje mają służyć mieszkańcom Unii Europejskiej w trakcie krótkich wyjazdów wakacyjnych czy biznesowych. Będziemy bacznie się przyglądali, czy faktycznie tak się dzieje.

Do wakacji został trochę ponad miesiąc i na koniec nie pozostaje mi nic innego, jak cieszyć się razem z Wami, że gdy ruszymy na europejskie wojaże nie będziemy musieli myśleć o kosztach połączeń do Polski czy funkcjonowaniu naszej nawigacji. Więcej przeczytanie w komunikacie prasowym i na www.orange.pl/roaming. Klienci nju powinni szukać informacji na stronie www.njumobile.pl/roaming".

W przypadku braku akceptacji zmian w cenniku, przysługuje Państwu prawo do rozwiązania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych w trybie i na warunkach w niej określonych.

Wypowiedzenia umowy można dokonać do dnia wejścia w życie zmian, tj. do dnia 15 czerwca 2017 r. W przypadku wypowiedzenia przez Państwa umowy zawartej na czas oznaczony, z powodu braku akceptacji zmian w cenniku wynikającej ze zmiany przepisów prawa, przysługuje nam roszczenie o zapłatę ulgi, przyznanej w związku z zawarciem umowy, pomniejszonej o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

Poniżej znajdziecie obiecane odpowiedzi na pytania dot. zmian w roamingu. Mam nadzieję, żę rozwieją wątpliwości większości z Was 🙂

Najbardziej podstawowe informacje o zmianach oraz cennik usług w roamingu można znaleźć tutaj:

http://www.orange.pl/roaming

 

Czy po zmianach w roamingu mogę taniej dzwonić za granicę?

Pokaż szczegóły
Zmiany dotyczą połączeń w roamingu, czyli wykonywanych gdy przebywamy za granicą i korzystamy z karty SIM polskiego operatora. Ceny połączeń międzynarodowych, czyli wykonywanych na numery zagraniczne, gdy my jesteśmy w Polsce - nie zmieniły się.

Ile zapłacę za rozmowy odebrane podczas pobytu za granicą w kraju UE?

Pokaż szczegóły
Podróżując do innego państwa UE po 15 czerwca 2017 r., nie zapłacisz nic – tak jak w przypadku połączeń odebranych w kraju.

W jakich krajach obowiązują nowe stawki roamingowe?

Pokaż szczegóły
Nowe stawki obowiązują w strefie 1: Unia Europejska, kraje Europejskiego Obszaru Gospodarczego i terytoria zależne. Są to:
Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Gujana Francuska, Gwadelupa, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Martynika, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Reunion, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Ukraina jest stowarzyszona z UE, czy na jej terenie również obowiązują niższe stawki?

Pokaż szczegóły
Nie, na terenie Ukrainy nie obowiązują stawki dla 1 strefy UE.

Gdzie mogę kontrolować zużycie minut/sms/pakietów GB w roamingu?

Pokaż szczegóły
Najlepiej jest skorzystać z aplikacji mobilnej Mój Orange lub zalogować się na www.orange.pl. Dostępny pakiet internetowy oznaczony jest jako "Pakiet danych w roamingu w UE".

Mam ofertę na kartę. Z których pakietów mogę korzystać za granicą i na jakich zasadach?

 

Pokaż szczegóły

W ogólnym uproszczeniu wygląda to tak:

Pakiety i usługi dot. minut, SMS lub MMS do wszystkich sieci - są dostępne w roamingu UE na takich samych zasadach jak w Polsce.

Pakiety i usługi dot. minut, SMS lub MMS tylko do Orange - nie są dostępne w roamingu.

Płatne pakiety i usługi internetowe, czyli takie, za które ponosimy opłatę w momencie aktywacji – są dostępne w roamingu UE, ale w ramach tzw. Limitu GB (więcej informacji poniżej przy pytaniu "Jak działają pakiety internetowe w roamingu UE?")

Pakiety internetowe, które są w Polsce przyznawane bezpłatnie (np. po doladowaniu lub po rejestracji) – nie są dostępne w roamingu.

Jeżeli pakiet lub usługa są mieszane, np. zawierają i SMSy i rozmowy i pakiety danych (np. „Rozmowy i SMSy bez limitu i GB”) to część dotycząca minut i SMS działa, a część dotycząca pakietu internetowego działa zgodnie z Limitem GB.

Jak działają pakiety internetowe w roamingu UE?

Pokaż szczegóły

Gdy jesteś za granicą w roamingu UE możesz korzystać z posiadanych pakietów internetowych, ale zgodnie z tzw. Limitem GB. Najprościej mówiąc oznacza to, że w roamingu UE jest dostępna mniejsza ilość środków w ramach danego pakietu niż w Polsce. Wartość tego limitu można znaleźć w cenniku usług roamingowych dla oferty, z której korzystamy.

 

Np. jeśli mamy Smart Plan LTE 85,98 to w kraju mamy do wykorzystania pakiet 5GB, a w roamingu UE 4,06 GB, o czym mówi tabelka w cenniku usług roamingowych dla tego planu taryfowego.

 

To są "limity", a nie "wartości proporcjonalne", więc jeśli np. w kraju wykorzystamy 4 GB z 5 GB dostępnych to w roamingu UE będziemy mieć do wykorzystania cały pozostały 1 GB.

Czy jest jakieś ograniczenie prędkości internetu w roamingu UE?  

Pokaż szczegóły
W żaden sposób nie ograniczamy prędkości internetu w roamingu w UE. Zależy ona od operatora, u którego jesteśmy zalogowani w roamingu. Dodatkowe informacje tutaj.

Korzystam z usługi „Dodatkowa karta SIM”. Czy będę mógł korzystać z niej w roamingu?

Pokaż szczegóły
Nie. Dodatkowa karta SIM nie będzie działać w roamingu.

Mam ofertę na kartę. Korzystam z pakietów czasowych ważnych do północy. Wg jakiego czasu jest to rozliczane – polskiego czy kraju w którym przebywam?

Pokaż szczegóły
Rozliczenie następuje wg. czasu polskiego.

Mam usługę Szczęśliwe Godziny/Cała Naprzód na internecie mobilnym. Czy one działają w roamingu?

Pokaż szczegóły
Usługi Szczęśliwe Godziny i Cała Naprzód nie działają w roamingu.

Czy w ofertach na kartę jest różnica między pakietem za 28 zł dla przenoszących a 35 zł w cenie regularnej, jeśli chodzi o korzystanie z internetu w roamingu UE?

Pokaż szczegóły
Nie. W ramach obu pakietów w roamingu UE dostępny jest Limit GB w wysokości 1,76 GB. Więcej informacji znajdziesz powyżej przy pytaniu "Jak działają pakiety internetowe w roamingu UE".

Czy w ofertach na kartę obowiązują działające w kraju pakiety no-limit?

Pokaż szczegóły
Tak - dla rozmów głosowych i SMS. Np. w ramach usługi „Rozmowy bez limitu” oraz „Rozmowy i SMSy bez limitu” (z pakietem GB lub bez) można rozmawiać i SMSowac bez limitu także w roamingu UE. Pakiety danych jednak są rozliczane zgodnie z tzw. Limitem GB. Więcej informacji znajdziesz powyżej przy pytaniu "Jak działają pakiety internetowe w roamingu UE".

Mam w obecnej ofercie pakiet 400 min w roamingu UE (kupionej przed 15.06.2017)? Czy teraz zyskam zniżkę na abonament?

Pokaż szczegóły
Nie. Posiadanie rabatów na połączenia w roamingu nie powoduje przyznania dodatkowej zniżki.

Mam komórko-stacjonarną ofertę Orange Strefa. Czy mogę korzystać z niej za granicą?

Pokaż szczegóły
Oferta Orange Strefa nie jest dostępna w roamingu.

A co z darmowymi, bonusowymi paczkami danych, np. za doładowanie w promocji "Internet za darmo"?

Pokaż szczegóły
Pakiety przyznane bezpłatnie działają tylko w kraju. W roamingu są dostępne tylko płatne pakiety (bez względu na ich cenę).

Mam pakiet jednorazowy 2GB za 12 zł w ofercie na kartę. Bo jego wykorzystaniu w kraju mam lejek. Czy ten lejek będzie też w roamingu UE?

Pokaż szczegóły
Nie. Po wykorzystaniu Limitu GB jaki jest przyznany dla tego pakietu (0,61 GB), do końca ważności pakietu pobierana jest opłata 0,04 zł/ 1MB.

Mam usługę Twoje numery/Numer bez limitu w ofercie na kartę. Czy na wybrany numer mogę dzwonić również bezpłatnie w roamingu?

Pokaż szczegóły
Tak.

Mieszkam w pobliżu granicy i moja sieć często łączy się z siecią w sąsiednim kraju. Czy będę mógł korzystać z roamingu regulowanego bez żadnego ryzyka, że przekroczę swoje limity?

Pokaż szczegóły
Tak. Jeśli Twój telefon połączy się z siecią krajową przynajmniej raz w ciągu dnia to wykonane połączenia będą traktowane jako krajowe.

 

Edit: Temat jest bardzo ogólny i pojawiały się tu dyskusje na bardzo wiele związanych z roamingiem spraw, więc aby nie robić bałaganu zamykamy tu możliwość dodawania nowych komentarzy.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania to śmiało wybierzcie kategorię, której pytanie dotyczy i załóżcie nowy temat

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

257 ODPOW. 257

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

Mam pytanie czy w związku z wprowadzeniem nowych zasad w obszarze roamingu Orange ma znaczenie wybór operatora z UE poza granicami Polski ?

Tak by nie ponosić dodatkowych kosztów (z uwzględniem limitów z Polski).

Anonim

Nie dotyczy

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

Raczej nie ma to znaczenia - z operatorem z którym Orange nie ma podpisanej umowy roamingowej raczej się nie połączysz, więc.......zazwyczaj telefon łączy się automatycznie po ponownym włączeniu za granicami PL.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

Dzień dobry,

mam pytanie. Jak będzie z pakietami rozmowy i sms bez limitu w ofercie na kartę oraz pakietem danych, który otrzymuje się po doładowaniu w ofercie Orange Free na kartę w roamingu po 15.06.2017 r?

 

Pozdrawiam

Anonim

Nie dotyczy

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

@PawełKry  klienci prepaid zapłacą za połączenia, SMS, transfer danych i MMS zgodnie z cennikiem podstawowym, który obowiązuje w Polsce. Jeśli chodzi o transmisję danych, będą korzystać w roamingu z jednej, niskiej stawki – 10 gr za 1 MB. Pakiety no limit wykupione w kraju nie obowiązują poza grancami RP. Trochę jest to przykre....ale.....cóż zrobić.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

Witam.

Jakie będą po 15.06. pakiety na rozmowy międzynarodowe w 1 strefie - czyli rozmowy z Polski do UE

Anonim

Nie dotyczy

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

@Furry  pewnie będzie to zależne od taryfy jaką posiadasz. Co do pakietów na takie rozmowy to.....myślę że musimy jeszcze chwilę poczekać. Może dzwoniąc z Polski za granicę (UE) również zapłacimy "płaskie" stawki jak w kraju??


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

W mojej obecnej taryfie mam 100 minut na rozmowy do UE. Czy to ulegnie zmianie?

Anonim

Nie dotyczy

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

Myśłę że tak zostanie na chwilę obecną jak jest....ale myślę że to kwestia czasu....ale myślę że też będą jakieś limity na takie rozmowy z PL do UE.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

@Furry: zmiany nie dotyczą połączeń międzynarodowych (wykonanych z Polski do krajów UE). Zmiany dotyczy usług w roamingu w UE (kiedy Ty jesteś za granicą).