Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

Bo zmiany weszły przez przepisy prawne w z góry.

A próbowałeś kontaktować się z opiekunem/dedykowanym doradcą dla tej oferty?

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

Zgadza się. Chcąc sprawdzić jak to jest naprawdę, przeprowadziłem kilkudziesięciosekundową rozmowę z numerem Duńskim. Koszt takiej krótkiej rozmowy 5,31 zł.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

Rozmowy międzynarodowe nie są objęte zmianami.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1025
  • 6

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

Mi osobiście wydaje się że nie wszyscy rozumieją wprowadzone zmiany. Zmiany w roamingu dotyczą tylko połączeń wykonywanych z UE do Polski oraz transferu danych jaki mamy dostęny w przypadku danej oferty 🙂 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

Polska też jest w UE (jeszcze) 🙂
Tu naprawdę trzeba uważać na słowa. Przepraszam za czepianie się...

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1025
  • 6

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

OKI, ale dzwoniąc z Polski na numery ze Strefy 1 zapłacimy już zupełnie inne stawki, więc 🙂 A dzwoniąc z PL do UE na Polski numer możemy i nic nie płacić jeśli mamy pakiet na minuty 🙂 Pozdrawiam, owszem polski język jest dwuznaczny:) 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

Poniżej znajdziecie obiecane odpowiedzi na pytania dot. zmian w roamingu. Mam nadzieję, żę rozwieją wątpliwości większości z Was 🙂

Najbardziej podstawowe informacje o zmianach oraz cennik usług w roamingu można znaleźć tutaj:

http://www.orange.pl/roaming

 

Czy po zmianach w roamingu mogę taniej dzwonić za granicę?

Pokaż szczegóły
Zmiany dotyczą połączeń w roamingu, czyli wykonywanych gdy przebywamy za granicą i korzystamy z karty SIM polskiego operatora. Ceny połączeń międzynarodowych, czyli wykonywanych na numery zagraniczne, gdy my jesteśmy w Polsce - nie zmieniły się.

Ile zapłacę za rozmowy odebrane podczas pobytu za granicą w kraju UE?

Pokaż szczegóły
Podróżując do innego państwa UE po 15 czerwca 2017 r., nie zapłacisz nic – tak jak w przypadku połączeń odebranych w kraju.

W jakich krajach obowiązują nowe stawki roamingowe?

Pokaż szczegóły
Nowe stawki obowiązują w strefie 1: Unia Europejska, kraje Europejskiego Obszaru Gospodarczego i terytoria zależne. Są to:
Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Gujana Francuska, Gwadelupa, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Martynika, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Reunion, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Ukraina jest stowarzyszona z UE, czy na jej terenie również obowiązują niższe stawki?

Pokaż szczegóły
Nie, na terenie Ukrainy nie obowiązują stawki dla 1 strefy UE.

Gdzie mogę kontrolować zużycie minut/sms/pakietów GB w roamingu?

Pokaż szczegóły
Najlepiej jest skorzystać z aplikacji mobilnej Mój Orange lub zalogować się na www.orange.pl. Dostępny pakiet internetowy oznaczony jest jako "Pakiet danych w roamingu w UE".

Mam ofertę na kartę. Z których pakietów mogę korzystać za granicą i na jakich zasadach?

 

Pokaż szczegóły

W ogólnym uproszczeniu wygląda to tak:

Pakiety i usługi dot. minut, SMS lub MMS do wszystkich sieci - są dostępne w roamingu UE na takich samych zasadach jak w Polsce.

Pakiety i usługi dot. minut, SMS lub MMS tylko do Orange - nie są dostępne w roamingu.

Płatne pakiety i usługi internetowe, czyli takie, za które ponosimy opłatę w momencie aktywacji – są dostępne w roamingu UE, ale w ramach tzw. Limitu GB (więcej informacji poniżej przy pytaniu "Jak działają pakiety internetowe w roamingu UE?")

Pakiety internetowe, które są w Polsce przyznawane bezpłatnie (np. po doladowaniu lub po rejestracji) – nie są dostępne w roamingu.

Jeżeli pakiet lub usługa są mieszane, np. zawierają i SMSy i rozmowy i pakiety danych (np. „Rozmowy i SMSy bez limitu i GB”) to część dotycząca minut i SMS działa, a część dotycząca pakietu internetowego działa zgodnie z Limitem GB.

Jak działają pakiety internetowe w roamingu UE?

Pokaż szczegóły

Gdy jesteś za granicą w roamingu UE możesz korzystać z posiadanych pakietów internetowych, ale zgodnie z tzw. Limitem GB. Najprościej mówiąc oznacza to, że w roamingu UE jest dostępna mniejsza ilość środków w ramach danego pakietu niż w Polsce. Wartość tego limitu można znaleźć w cenniku usług roamingowych dla oferty, z której korzystamy.

 

Np. jeśli mamy Smart Plan LTE 85,98 to w kraju mamy do wykorzystania pakiet 5GB, a w roamingu UE 4,06 GB, o czym mówi tabelka w cenniku usług roamingowych dla tego planu taryfowego.

 

To są "limity", a nie "wartości proporcjonalne", więc jeśli np. w kraju wykorzystamy 4 GB z 5 GB dostępnych to w roamingu UE będziemy mieć do wykorzystania cały pozostały 1 GB.

Czy jest jakieś ograniczenie prędkości internetu w roamingu UE?  

Pokaż szczegóły
W żaden sposób nie ograniczamy prędkości internetu w roamingu w UE. Zależy ona od operatora, u którego jesteśmy zalogowani w roamingu. Dodatkowe informacje tutaj.

Korzystam z usługi „Dodatkowa karta SIM”. Czy będę mógł korzystać z niej w roamingu?

Pokaż szczegóły
Nie. Dodatkowa karta SIM nie będzie działać w roamingu.

Mam ofertę na kartę. Korzystam z pakietów czasowych ważnych do północy. Wg jakiego czasu jest to rozliczane – polskiego czy kraju w którym przebywam?

Pokaż szczegóły
Rozliczenie następuje wg. czasu polskiego.

Mam usługę Szczęśliwe Godziny/Cała Naprzód na internecie mobilnym. Czy one działają w roamingu?

Pokaż szczegóły
Usługi Szczęśliwe Godziny i Cała Naprzód nie działają w roamingu.

Czy w ofertach na kartę jest różnica między pakietem za 28 zł dla przenoszących a 35 zł w cenie regularnej, jeśli chodzi o korzystanie z internetu w roamingu UE?

Pokaż szczegóły
Nie. W ramach obu pakietów w roamingu UE dostępny jest Limit GB w wysokości 1,76 GB. Więcej informacji znajdziesz powyżej przy pytaniu "Jak działają pakiety internetowe w roamingu UE".

Czy w ofertach na kartę obowiązują działające w kraju pakiety no-limit?

Pokaż szczegóły
Tak - dla rozmów głosowych i SMS. Np. w ramach usługi „Rozmowy bez limitu” oraz „Rozmowy i SMSy bez limitu” (z pakietem GB lub bez) można rozmawiać i SMSowac bez limitu także w roamingu UE. Pakiety danych jednak są rozliczane zgodnie z tzw. Limitem GB. Więcej informacji znajdziesz powyżej przy pytaniu "Jak działają pakiety internetowe w roamingu UE".

Mam w obecnej ofercie pakiet 400 min w roamingu UE (kupionej przed 15.06.2017)? Czy teraz zyskam zniżkę na abonament?

Pokaż szczegóły
Nie. Posiadanie rabatów na połączenia w roamingu nie powoduje przyznania dodatkowej zniżki.

Mam komórko-stacjonarną ofertę Orange Strefa. Czy mogę korzystać z niej za granicą?

Pokaż szczegóły
Oferta Orange Strefa nie jest dostępna w roamingu.

A co z darmowymi, bonusowymi paczkami danych, np. za doładowanie w promocji "Internet za darmo"?

Pokaż szczegóły
Pakiety przyznane bezpłatnie działają tylko w kraju. W roamingu są dostępne tylko płatne pakiety (bez względu na ich cenę).

Mam pakiet jednorazowy 2GB za 12 zł w ofercie na kartę. Bo jego wykorzystaniu w kraju mam lejek. Czy ten lejek będzie też w roamingu UE?

Pokaż szczegóły
Nie. Po wykorzystaniu Limitu GB jaki jest przyznany dla tego pakietu (0,61 GB), do końca ważności pakietu pobierana jest opłata 0,04 zł/ 1MB.

Mam usługę Twoje numery/Numer bez limitu w ofercie na kartę. Czy na wybrany numer mogę dzwonić również bezpłatnie w roamingu?

Pokaż szczegóły
Tak.

Mieszkam w pobliżu granicy i moja sieć często łączy się z siecią w sąsiednim kraju. Czy będę mógł korzystać z roamingu regulowanego bez żadnego ryzyka, że przekroczę swoje limity?

Pokaż szczegóły
Tak. Jeśli Twój telefon połączy się z siecią krajową przynajmniej raz w ciągu dnia to wykonane połączenia będą traktowane jako krajowe.

 

Edit: Temat jest bardzo ogólny i pojawiały się tu dyskusje na bardzo wiele związanych z roamingiem spraw, więc aby nie robić bałaganu zamykamy tu możliwość dodawania nowych komentarzy.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania to śmiało wybierzcie kategorię, której pytanie dotyczy i załóżcie nowy temat


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1025
  • 6

Nowe stawki w roamingu w Orange od 15 czerwca 2017 roku

@Artur fajny "poradnik" 🙂 Dla przypomnienia swoje warunki możecie sprawdzić na stronie: http://www.orange.pl/kid,4004954913,id,4004954915,article.html Ja swój numer już jakiś czas temu wpisałem, otrzymałem interesujące mnie info i do dzisiaj kontaktu że strony Orange nie miałem, więc.....warto uzyskać dokładne dane podając swój numer.