Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nicesportspl.com

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 74
  • 15
  • 0

Nicesportspl.com

To jest właśnie bardzo ciekawe, i nie zostało klarownie wyjaśnione. Opłaty wystawia i pobiera Orange, informacje o subskrypcji przysyła Orange, pieniądze jako abonament płacę na konto Orange, natomiast w całej sprawie Orange uważa, że za nic nie odpowiada, i nie przyjmuje reklamacji.

 

Jedyne, co może zrobić Orange to zablokować nam wszystkie usługi elektroniczne, wtedy subskrypcja nie będzie dalej pobierana i będziemy w plecy tylko 20.91 zł.

 

Na dodatek początkowo Orange oznajmia, że nic nie wie o problemie, a krótkie przeglądanie internetu wystarczy, żeby sprawdzić, iż identyczne praktyki Orange uprawiał w 2016 roku w Hiszpanii.

 

Jak na razie w moim przypadku nie było żadnego kontaktu od firmy hiszpańskiej, mimo że wysłałem dwa mejle.

Anonim

Nie dotyczy

Nicesportspl.com


Manito napisał(-a):

To jest właśnie bardzo ciekawe, i nie zostało klarownie wyjaśnione. Opłaty wystawia i pobiera Orange, informacje o subskrypcji przysyła Orange, pieniądze jako abonament płacę na konto Orange, natomiast w całej sprawie Orange uważa, że za nic nie odpowiada, i nie przyjmuje reklamacji.

 

Jedyne, co może zrobić Orange to zablokować nam wszystkie usługi elektroniczne, wtedy subskrypcja nie będzie dalej pobierana i będziemy w plecy tylko 20.91 zł.

 

Na dodatek początkowo Orange oznajmia, że nic nie wie o problemie, a krótkie przeglądanie internetu wystarczy, żeby sprawdzić, iż identyczne praktyki Orange uprawiał w 2016 roku w Hiszpanii.

 

Jak na razie w moim przypadku nie było żadnego kontaktu od firmy hiszpańskiej, mimo że wysłałem dwa mejle.


@ManitoMasz racje  to co opisujesz Orange nie chce się przyznać do pobierania pieniędzy  


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

Nicesportspl.com

A przeczytaliście regulamin jak to działa?

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 60
  • 0

Nicesportspl.com

Powiedz jak działa pobieranie pieniędzy bez moje zgody, zlecenia zgodnie z regulaminem. Jeśli możesz to wyjaśnij mi tę kwestię i podaj paragraf, z góry dziękuję.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

Nicesportspl.com

Przeczytaj wątek od początku. Jeśli na stronie www naciskasz guzik "zamawiam i płacę", to akceptujesz warunki usługi. U mnie co dawałem screeny wcześniej. Sama reklama nie aktywuje usługi, trzeba jeszcze zgodnie z tym co widać tu https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/Inna-oferta/page/7/thread-id/1560#U638... zaznaczyć "checkbox" dot. rezygnacji z odstąpienia i dopiero wtedy guzik "zamawiam i płacę" stał się u mnie aktywny. Więc potrzeba było 3 tapnięcia do aktywacji.

Jeśli ktoś nie miał guzika "zamawiam i płacę", to jest pełne prawo do reklamowania. Dostawca usługi (Astral WorldWide) musi trzymać logi takich akcji, jest to do zweryfikowania.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 74
  • 15
  • 0

Nicesportspl.com

Regulamin prywatnej firmy to jedno, prawo danego kraju zawsze jest nadrzędne.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

Nicesportspl.com

@Manito: masz rację. Ale polski kodeks cywilny po ostatnich zmianach umożliwia zawieranie umów przez internet. Słowem klucz jest "zamawiam i płacę" dostępne na allegro i w wielu innych serwisach.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 60
  • 0

Nicesportspl.com

nie było żadnego guzika zamawiam i płacę, pytam o zgodność z regulaminem potrącania opłaty przez orange z mojego konta bez zlecenia, bez aktywacji usługi. Jeśli mówisz o regulaminie to rozumiem, ze znasz paragraf, który takie prawo daje orange.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 74
  • 15
  • 0

Nicesportspl.com

Umożliwia, ale w przypadku próby oszustwa broni poszkodowanego. Wiesz ile kosztuje miesięczny abonament takiego Eleven Sport i jaka jest oferta? 15 zł miesięcznie. W przypadku "subskrypcji" nie wiadomo czego za 20 zł tygodniowe wałek jest oczywisty. Orange w tym uczestniczy bo ma z tego działkę. Wklejałem powyżej wypowiedzi z forum hiszpańskiego Orange, tam takie wałki robili  w 2016. Nie odnisosłeś się.

 

Nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi za taką sumę takiej usługi. Kropka.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

Nicesportspl.com

I tu są argumenty bez sensu. Są ludzie którzy kupują np. dodatki w grach za kilka stów (można poczytać wątki i na tym forum na ten temat). Każdy ma swój świat i jeśli go stać, to nie ma w tym nic złego. Ważne żeby taka płatność była oznaczona.