Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Koniec POTS?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32520
  • 37127
  • 1374

Koniec POTS?

Nie wiem czy czytaliście wywiad na telko.in http://www.telko.in/orange-w-piec-lat-decyzja-o-migracji-do-all-ip,0 ?

 

Może i u nas zrobimy dyskusję. Ktoś z Was korzysta jeszcze z klasycznego telefonu analogowego?

9 ODPOW. 9

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5440
  • 17956
  • 186

Koniec POTS?

W domu przesiadłem się już na VoIP, ale w pracy tradycja trzyma się mocno, chociaż mamy też ISDN... Więc jeśli ISDN jest przeszkodą, Orange powinno wyjść do klientów korzystających z tej technologii z ofertą "która przemówi" za przesiadką na VoIP...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32520
  • 37127
  • 1374

Koniec POTS?

A VOIP z gwarancją SLA nie jest tańszy niż ISDN? nie wiem, trzeba poszukać info...

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5440
  • 17956
  • 186

Koniec POTS?

Też nie wiem, ale rozumiesz @Piotrekk85, czasem większy efekt daje gdy Orange zaproponuje, np na piśmie, niż żeby pracownik sam "szukał rozwiązania", przekonał szefa... i "załatwił" przesiadkę w Orange...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32520
  • 37127
  • 1374

Koniec POTS?

Na razie testy, więc pewnie jak dojdzie do decyzi to będzie taki kontakt.
Anonim

Nie dotyczy

Koniec POTS?

Moi rodzice od ok 25 lat mają telefon analogowy stacjonarny 🙂 U rodziców mam też neo 80 mb/s. Do centrali mam jakieś 70 metrów 🙂 80 ciągnie bez problemu 🙂 Na swoich śmieciach mam net od UPC. Marzyłem o Internecie od Orange, ale.......moją miłość przykuciła opłata za utrzymanie łącza. Od 3 miesięcy mam w bloku FTTH 🙂 Więc za jakiś czas będę miał swoje 300 mb/s 🙂 Zastanawiam się tylko nad jednym - utrzymanie miedzi kosztuje a światłowodu nie?? Co do ofert stacjonarnych - trzeba je zreanimować - jeżeli w prepaidzie możemy mieć za 28 zł no limit do wszystkich to zróbmy to samo w ofertach stacjonarnych - dobra reklama i ludzie starsi wrócą do telefonów stacjonarnch - osoby starsze nie lubią telefonów komórkowych ponieważ ich obsług asprawi aim wiele trudności, a telefon stacjonarny w swojej obsłudze jest baardzo prosty.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32520
  • 37127
  • 1374

Koniec POTS?

Znów powiesz, że jestem po drugiej stronie.
Ale POTS mówiąc wprost "żre prąd" - to internetu musisz mieć router/modem, który sam zasilasz (Ty płacisz za prąd do niego), do analogu to nie jest potrzebne (chyba że aparat jest rozbudowany).
Z drugiej strony miejsca na centrali. Może @Artur nam załatwi relację z jakiejś centrali, choć kiedyś na blogu orangowym była z bardzo archaicznej 🙂
Anonim

Nie dotyczy

Koniec POTS?

@Piotrekk85  czy ja kiedy kolwiek napisałem że jesteś po drugiej stronie 😜 Wydaje mi się ze w wielu kwestiach raczej mieliśmy podobne zdanie. Wiem że analog zjada prąd, ale.......uważam osobiście że opłata za utrzymanie łącza jest za wysoka, ja bym zaakceptowal np kwotę 10 zł 🙂 Rozumiem że utrzymanie sieci kosztuje, ale za 30 zł to ja mam u konkurencji Internet bez dodatkowych kosztów.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32520
  • 37127
  • 1374

Koniec POTS?

To akurat musi być oddzielona od ceny neo. Wymóg UKE 😞

Nie wiem czy wiesz, że aby wprowadzić nową promocję na NEO Orange musi prosić UKE o zgodę?

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1434
  • 16

Koniec POTS?

U mnie też jest telefon stacjonarny analogowy, ale głównie ze względu, że i tak musiałbym ponosić opłatę w granicach 30 zł w związku z posiadaniem Neostrady. Niestety nie mam innej możliwości wyboru internetu stacjonarnego. Również uważam, że opłata za utrzymanie łącza jest zbyt wysoka, a oferta stacjonarna po prostu słaba jak na kwotę abonamentu. Zapewne nie doczeka się już odświeżenia, bo liczba klientów spada, a usługa generuje mniejsze przychody.