Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przepustowość linii - problem z pingiem w grach


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Przepustowość linii - problem z pingiem w grach

Witam, mam taki problem, mam internet do 10 mb's, i wszystko wporządku, tylko że...

- mój funbox lubi sobie zmieniać sam parametry na przepustowości lini

problem jest taki że, nie wliczając w to Downloadu, tylko upload, kiedy ustawiony jest na , 1.0 / 1.1/ 1.3

wszystko jest pięknie, i chodzi tu o ping, wtedy na orange speedtescie ping wynosi 21

jednakże on lubi własnie ustawiać sobie 1.2 i tu jest problem, kiedy ustawi 1.2mb/s ping robi sie 43, i to tylko na prędkości 1,2mb/s . nie wiem juz co moge zrobić, zgłaszałem to z 20  razy, za każdym razem, zmieniali prędkości i bylo dobrze, tylko zawsze za jakis czas funbox znow zmienia upload na 1.2 i ping znów jest +20, i tak jest w każdej grze, co mogę zrobić? mam już dość, walcze z tym od 2 lat, kiedyś jeden technik ustawił jakoś, i przez 9 miesięcy było wszystko idealnie, teraz jest tak, ze naprawiają, za 3/5 dni znów jest na 1.2, jeszcze jakby zmieniał się na jakieś inne, ale zostaje na 1.2 już ciągle. dopóki ktoś tego nie przestawi sam. sami wiecie ze ping jest ważny, a jak grasz np w gry co łączą się z serwerami dalszymi, i normalnie mialem 60, to jest juz 80 pingu... proszę o pomoc, jak załatwić problem raz na zawsze

 

e-1.png

 

____________

* W temacie doprecyzowano tytuł i kategorię - Wiktor

12 ODPOW. 12

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Przepustowość linii - problem z pingiem w grach

@apriljoke 

Wygląda jakbyś miał za dobrą linię w stosunku do umowy... Możesz pokazać parametry linii? Może warto pomyśleć o podwyższeniu?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Przepustowość Lini- problem

Trzeba byłoby podłączyć router, który pokazuje parametry linii np. Sagemcom F@ST 2704 i analizować statystykę xDSL.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Przepustowość Lini- problem

@j131 

10,6 / 1.2 jak za dobrą, jak brałem internet zapewniali ze mam linie max do 10


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Przepustowość linii - problem z pingiem w grach

@jaryn @j131 ale w jakim celu tez analizowac xDSL , nigdy na speedtescie nie mialem wiecej niz 9.95 download / 1.08 uploadu, zreszta , jak na przepustowości łącza jest np ustawiony download 11.3 to ja dostaje wtedy u mnie 9.85 , jak upload 1.0 / 1.1 / 1.2 / 1.3 , to dostaje 0.80-1.04 uploadu, chodzi o to ze przy 1.2 ping rosnie o +21 okolo i sie trzyma dopoki technik nie ustawi na 1.3 lub inne tylko nie 1.2


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Przepustowość linii - problem z pingiem w grach

Żeby widzieć, jakie są opóźnienia wychodzących i wchodzących i inne parametry to jest podstawą do jakiejkolwiek dyskusji.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Przepustowość linii - problem z pingiem w grach

@apriljoke  technik po prostu ustawił stały profil usługi. Normalnie działa DLM ( taki program zarządzający na centrali) i dopasowuje profil ( jeden z setek) do aktualnego stanu linii.  To się dzieje automatycznie i dynamicznie. Przy ustawieniu "na sztywno" nie ma takiego problemu... 

Podczas rozmowy poproś o ustawienie takiej opcji ( tu musisz  precyzyjnie podać upload i download) w dziale kreowania usługi. Jest mikroszansa, że zlecenie do nich trafi, gdyż nie jest to typowe uszkodzenie, a tylko wariant działania usługi 

Dodam, że co innego speedtest, a co innego parametry odczytane z menu modemu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Przepustowość linii - problem z pingiem w grach

@agat13  tak wiem, stały profil byl juz ustawiany z 30 razy, raz na 8.8 / 1.1 mb/s , potem 11.3 / 1.3 mbs, tak jak wspomniałem wszystkio działało, po tygodniu problem wracal , i zmienialo sie samo na 1.2 ...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Przepustowość linii - problem z pingiem w grach


@apriljokenapisał(-a)

...

10,6 / 1.2 jak za dobrą, jak brałem internet zapewniali ze mam linie max do 10


Trochę to napisałem żartobliwie, widzę oczywiście że masz tragiczną linię. Ale tak jak @agat13 wyjaśnił obszerniej, automatyka stara się "zrobić ci dobrze". Moje myślenie idzie w stronę scenariusza w którym umowa nie zabrania tej automatyce wypróbowywania jeszcze innych kombinacji, w nadziei, że któraś z nich okazałaby się dla Ciebie lepsza. Pewnie, zafiksowanie ustawienia to dla Ciebie oczywista oczywistość. Niestety te miedziane kable żyją własnym życiem, i niekoniecznie jest to optymalne z punktu widzenia operatora.

Jako inni klienci nic Ci tak naprawdę nie pomożemy, NO to tylko (i aż) dzielenie się własnymi doświadczeniami. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Przepustowość linii - problem z pingiem w grach

Odpowiedź jest prosta, DLM ustawia Ci lepsze parametry łączą, na które są warunki na linii, kosztem opóźnienia, aby była większa korekcja błędów. Po prostu ustawia ci lepszy profil dla uploadu a ustawia też wyższy parametr interleaver depth, który odpowiedzialny jest za opóźniania/korekcję błędów na linii. Jeżeli wystarcza ci mniejsza prędkość łącza, a zależy ci na pingu, poproś aby ustawili Ci FAST na linii albo interleaver depth na 1.

Tylko musisz trafić na kumatą osobę, aby takie zlecenie wystawiła.