Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 nie łaczy z xboxem POMOCY


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 10
  • 0

Funbox 3.0 nie łaczy z xboxem POMOCY

Witam mam funboxa 3.0 2 lata już po wifi mi wszystko działa , w ethernet mam pc który działa bez problemu a dziś zakupiłem przewód ethernet aby nie przez wifi a po kablu się połączyć z konsolą i nie działa. Na fun box w slocie kabla dla konsoli włacza sie tylko zielona dioda która gasnie po paru sekundach i tak cały czas. I na konsoli to samo , internet jest na 2 sekundy i odłacza go i tak w koło. Po wifi było wszysko dobrze po kablu nie działa , prosze o pomoc.

 

____________

* W temacie doprecyzowano kategorię - Wiktor

13 ODPOW. 13

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Funbox 3.0 nie łaczy z xboxem POMOCY

@kukiz87 sprawdź, czy na routerze FB w loginie masz wpisane ipv6? Jeśli tak, to skasuj, żeby został sam login. Połączenie z internetem będzie wtedy po ipv4. Sprawdź jak Xbox łączy się z Internetem.

Może być jeszcze potrzeba ustawienie zabezpieczeń w routerze na poziom średni lub niski.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 nie łaczy z xboxem POMOCY

@kukiz87  diodą na gnieździe musi świecić lub migac na zielono, kabel masz trefny chyba, inny podłącz 😎


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 10
  • 0

Funbox 3.0 nie łaczy z xboxem POMOCY

Miałem wpisane v6 właśnie z loginem wymusiłem v4 , włączyłem ochronę na niski nie pomogło. Pc działa normalnie mryga lampka zielona i pomaranczowa. W porcie xboxa włacza sie tylko zielona na 2 sekundy gasnie, i tak co chwila włacza sie i gasnie. Kabel działa na pewno , odłączyłem xboxa , podłączyłem lan pod laptopa odrazu net działał bez problemu. Xbox nie chce zagadać ale dlaczego 😞 , przecież pewnie nie ma to związku że wczesniej na tej samej konfiguracji działałem na wifi , dziś kupiłem przewód i chciałem się łączyć przewodowo. Wydaje mi się że na rzeczy może coś być z tymi adresami , dns i portami ale nie mam pojęcia jak to ustawić.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 10
  • 0

Funbox 3.0 nie łaczy z xboxem POMOCY

Wiem jak lampka ma się palić ma mrygać jak w slocie gdzie jest pc , a w slocie xboxa , pomaranczowa nie pali się wogóle , a zielona właczy sie na 2 sekundy znaczy mryga tak szybko , gasnie zupełnie na 7-10 sekund i znów się załacza na 2 mrygając. I w xboxie własnie jest internet na 2 sekundy i potem przez te 7-10 sekund nie ma .

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 nie łaczy z xboxem POMOCY

@kukiz87  może wtyczka w Xbox źle zaskoczyła, lub coś z gniazdkiem, czy kartą sieciową Xbox, szklanej kuli nie mam, musisz do tego sam dojść 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Funbox 3.0 nie łaczy z xboxem POMOCY

@kukiz87  masz przecież działający kabel Ethernet do kompa  stacjonarnego.  Odłącz go na chwilę i podłącz do konsoli. Zobaczysz czy na działającym  będzie ten sam efekt z diodami na porcie kompa  i czy konsola załapie IP z modemu ( widoczne w menu modemu). Jeśli nie będzie dalej dzialac, to zresetuj ustawienia sieciowe konsoli. Jeśli dalej nie będzie działać, oddaj konsole do naprawy 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 10
  • 0

Funbox 3.0 nie łaczy z xboxem POMOCY

Sprawdzałem już to , wszystko działa , kable itp wszędzie jest dobrze. Problem jest na łączu Funbox ---> xbox po kablu tylko.  Twierdzisz że jest popsute gniazdo ethernet ? które nigdy nie było używane ? Ja widzę ip konsoli w funbox panelu sterowania , widzę ją normalnie adresy porty itp. I mogę to wszystko konfigurować tylko nie wiem jakie adresy wpisywać porty itp


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Funbox 3.0 nie łaczy z xboxem POMOCY

@kukiz87 ustaw, aby Xbox pobierał adres IP z routera. Musi odbierać po DHCP.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Funbox 3.0 nie łaczy z xboxem POMOCY

@kukiz87  jaki adres IP  masz na konsoli, a jaki na modemie?