Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z grami online funbox6


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 29
  • 0

Problem z grami online funbox6

@-brtk- jeden znajomy też tak ma i się musi przełączać na neta z telefonu


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Problem z grami online funbox6

@firek2304: chyba nadal się nie rozumiemy. Masz problem z jedną grą i tylko na niektórych serwerach? Inne gry i inne serwery są OK? Wiążesz te problemy z jedną grą na niektórych serwerach ze zmianą FB3 na FB6 i zmianą opcji usługi na 1G?

Czy dobrze zrozumiałem Twój problem numer 1?

 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 66
  • 0

Problem z grami online funbox6

@firek2304 

sądząc po Twoim opisie: wyłączyłeś WIFI6 na pasmie 2.4 GHz i laptop podłączył się w tym pasmie do modemu w standardzie WIFI4 (802.11n) - a to nie jest demon speedtestów.

 

Jeśli chodzi o problemy z PS5 - to na forum reddit czytam, że PS5 ma jakieś problemy z WIFI6. Spróbuj wyłączyć zupełnie WIFI6 w modemie (czyli także na pasmie 5 GHz), podłącz ponownie PS5 do WIFI i zobacz, czy pomogło.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 29
  • 0

Problem z grami online funbox6

@j131 tak głównie chodzi o jedną grę i jeden serwer na którym gram że znajomymi. Na wcześniejszym na którym z nimi grałem też występował ten problem, ale na większości serwerów nie wystepuje. Na fifie też mam czasem problem łączności że znajomymi w grrze 1vs1

 

____________

* Poprawiono czytelność wpisu - Wiktor


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 29
  • 0

Problem z grami online funbox6

@MruMru ale ja mam konsole podłączona kablem do routera. Po zmianie w routerze i przypisaniu stałego IP prędkość już jest taka jak powinna 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Problem z grami online funbox6

@firek2304: w takim razie obawiam się że związku przyczynowego między zmianą modemu na FB6 i usługi na szybszą a problemami z DayZ nie ma a wina leży raczej po stronie serwerów, zbieżność jest przypadkowa. IMHO nic na to nie poradzisz.

 

Drugi problem który zgłaszałeś dotyczył połączenia stary laptop - FB6, czy nadal chcesz ten temat drążyć?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 29
  • 0

Problem z grami online funbox6

@j131  z chęcią spróbuje jeszcze z tym wii fii pokombinować by połączenie było trochę szybsze jak w fb3


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problem z grami online funbox6

@firek2304Przede wszystkim musisz ustalić jaką kartę wifi masz na tym laptopie. Jeśli masz markowy (HP, DELL) możesz po service tag dojść jakie komponenty masz na pokładzie. Możesz zrobić testy i za pomocą wiersza poleceń wyszukać wszystkie informacje na temat karty (jak chcesz wiedzieć jak, daj znać). Technologii nie przeskoczysz. Jeśli wifi w laptopie ma określone parametry, to z wifi z modemu, który ma najszybsze obie częstotliwości (2,4 i 5GHz) na rynku i to z jakimi prędkościami nadaje jest constans, to wszystko zależy od jakości karty w tymże lapku. Kilka urządzeń na tym samym modemie może mieć różne wartości speedtestów (oczywiście jak modem jest sprawny). Wiemy z praktyki, że dla dobrego odbiornika jest różnica w prędkościach na FB3 i FB6