Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange-kiepski do gier online ;/


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 20
  • 0

Orange-kiepski do gier online ;/

Orange ma wszędzie dramatyczny routing. Dla testu mam kartę Orange oraz T-mobile.

Router LTE,  5 kresek oba, niezłe transfery na obu, nawet Orange ma wyższe.

 

Na Orange ping do onet mam 16-22ms czyli w teorii luksus.

Na T-Mobile 40-70ms czyli kiepsko, bo na dodatek skacze.

 

Wchodzę do gry Quake Live, na Orange ping 40-55ms i gra się fatalnie wszędzie, praktycznie nie da się grać-strasznie zmulone, zwarpione, niegrywalne.

Na T-mobile ping 40-60ms skacze, ale gra się na tym pingu wyraźnie lepiej niż na mniejszym oraz stabilniejszym z Orange i to jest farsa.

Na T-mobile pakiety wchodzą, nawet jak gra szarpie, można powalczyć z innymi graczami, na Orange nawet jak nie szarpie to nie wchodzi nic i jest mega opóźnienie, wrażenie jakby się grało na 20 fps a nie 250fps jakie mam i każdy robi ze mną co chce w grze, bo ma mnie w zwolnionym tempie i ja nic mu nie mogę zrobić, jedynie od przypadku do przypadku trafić.

 

Wiecie, że można mieć w Polsce ping 30ms i gra się podobnie lub gorzej niż jakbyście grali w Usa na pingu 130...to Orange i jego najgorszy routing jaki tylko możliwy....

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Orange-kiepski do gier online ;/

@proplayer

 

WWszystko ok ale nie oczekuj że będzie Ci się dobrze grało na LTE, ta technologia nie nadaje się do e-sportu...mozna na tym przeglądać www, media społecznościowe czy nawet vod ale nie do gier online..tu akurat routing nie jest największym problemem...

Anonim

Nie dotyczy

Orange-kiepski do gier online ;/

@proplayer  U mnie ping do onet.pl teraz sprawdzany z T-Mobile to skacze do 50ms.


Bez tytułu1.png

A prędkości to się teraz tyle pociągnie.

Bez tytułu.png


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Orange-kiepski do gier online ;/

Panowie, żaden operator nie weźmie na poważnie problemów z grami online po LTE! To nie jest technologia do tego, to już jest kwestia fizyki, charakterystyki pracy medium które jest wykorzystywane w tej technologii, totalnie współdzielenie pasmo, zakłócenia i brak jakiegokolwiek qos więc zawsze to będzie loteria


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

Ja cały czas mówię o światłowodzie, i to o najlepszej ofercie Orange w moim mieście, rozreklamowanej wszędzie jako super szybki internet do gier i wszystkiego. Pamiętam te ulotki i plakaty na klatkach schodowych i przed klatkami po tym jak zainstalowali u mnie w bloku światłowód, jaki to genialny i szybki internet itp itd xD Prawda jest inna. Nawet jeśli UPC ma niby pingi po 200 ms tak jak napisał @Morciak  w innym temacie, to chociaż oni nie reklamują się jako niewiadomo jak dobry ISP do gier. Ktoś to bierze UPC, nie ma nigdzie napisane że będzie miał najniższe pingi albo super sieć do gier. W Orange taka propaganda jest widoczna bardzo często. Wystarczy wygooglować ''Orange światłowód'' i kliknąć losowy link, ja już znalazłem coś takiego po 5 sekundach wyszukiwania: http://prntscr.com/muihd8

 

Najszybsze pobieranie filmów i seriali? Tak, transfery powinny być po 37mb/s, ale dzięki super kiepskim stykom Orange prędkości się wahają od 200kb/s do 3mb/s. Już nie mówiąc o youtubie...

 

Rewelacyjna jakość gier online - bez przerw i lagów? Dobrze że już wypiłem jogurt zanim to przeczytałem bo bym opluł monitor ze śmiechu 😄

 

Prędkość pobierania do 1 Gb/s? Ja mam 300mbps a widok pobierania ponad 30mb/s należy do niezmiernej rzadkości. Oczywiście, to zależy też od serwera, ale ciężko winić serwer gdy ludzie z zagranicy spokojnie pobierają po 40mb/s, a u mnie idzie 4mb/s 😉

 

Co do LTE, pewnie domyślam się że na LTE jest jeszcze gorzej jeśli chodzi o internet Orange.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Orange-kiepski do gier online ;/

@Banan9 

 

odnosiłem się oczywiście do tych wpisów dotyczących grania online na LTE 🙂

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange-kiepski do gier online ;/

@Anonim  bo trzeba mieć dobry sprzęt by dobre wyniki mieć na LTE w grach, niezapchane nadajniki. Niektórzy nawet dobrego routera do LTE nie mają, tylko przez jakieś przenośne sobie udostępniają i potem się dziwią, że mają skaczący ping. A ty masz bardzo dobre wyniki jak na LTE, T-Mobile ma dobry routing, dlatego też masz dobre wyniki za granicę.

 

Pokaż jak możesz dla potomnych jakieś tracerty jak na T-Mobile wyglądają do takiego:

vodafone.de

hetzner.de

vie.valve.net

lux.valve.net

 

czy do polskiego valve csgo: 155.133.230.4


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 0

Orange-kiepski do gier online ;/

Ja również się dokładam, neostrada jest beznadziejna 10 lat temu miałem niższy ping do serverów w niemczech niż dzisiaj, to jakaś porażka że za czasów neostrady miałem 42 pingu a dziś już od dawna wynosi jakieś 60+, mieszkam w środku polski, internet po kablu, wszyscy w mieście ping po 30-40, orange to największy dostawca internetu i zarazem najbardziej chciwy, zainwestujcie w końcu albo zmieniam dostawcę na lokalnego.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

@xyawux   Lepszy ping od Orange to żadne wyzwanie. Pamiętam w 2007 moje pierwsze łącze (wtedy euronet) 512kbps (pobieranie 64kb/s) i grałem w Warcrafta 2, 3, Diablo II na bnecie i pingi były po 30 ms na serwerach EU i lagów prawie brak. Może czasem, ale to raz na jakiś czas, a nie codziennie tak jak w Orange.

 

Własnie odpaliłem z ciekawości PUBG Mobile by sprawdzić czy nastąpiły jakieś zmiany... zmiany są, ale chyba na gorsze. Co chwilę ping skacze do 80-100 ms, jeśli gierka trwa 30minut, to kilkanaście razy na grę wyczuwalne są lagi i opóźnienia. W takiej grze packetloss zmienia wszystko. Nie możesz otworzyć drzwi, zebrać przedmiotów, zmienić broni, nawet wsiąść do auta. Co 2-3 minuty zauważam właśnie skoki pingów i opóźnienia w grze. Parodia internetu...

 

Dodam że mam 300/30 Orange fiber.

 

EDIT: Dodam że streamerzy grający w PUBG Mobile ping mają stabilny i niski, więc nie, to nie wina serwerów... tylko jak zwykle najgorszych możliwych wyjść na świat w Orange.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 20
  • 0

Orange-kiepski do gier online ;/

Orange oferuje jakość pinga, jaka była 20 lat temu. Będąc zupełnie uczciwym i doświadczonym użytkownikiem internetu, sprzętu itp. powiem, ze transfery są ok, a jakość pinga DNO nieprzystające do obecnych czasów i technologii.