Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange-kiepski do gier online ;/


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 20
  • 0

Orange-kiepski do gier online ;/

Odradzam Wam Orange, jeśli chcecie być konkurencyjni w stosunku do graczy innych czołowych dostawców internetu.
 
Jak już wielokrotnie pisano na forum, Orange ma kiepskie połączenia w Polsce i za granicę. Może wiąże się to z chęcią oszczędności, aby za routing płacić jak najmniej. Wynikiem tego są niskie priorytety pakietów, kiepskie drogi pakietów, packet losty oraz inne anomalia, co w rezultacie daje ping w grach gorszy niż można oczekiwać od takiego operatora. Nie ważne czy macie LTE, kabel telefoniczny, światłowód. Jesteście na straconej pozycji. Po pierwsze ping przeważnie jest wyższy niż u innych operatorów. Po drugie jakość tego pinga jak kiepska, co daje opóźnienie większe niż tak na prawdę pokazuje nam cyfra pinga, a dochodzi do tego też jitter, niestabilność. W szybkich grach FPS jest przez to fatalne opóźnienie lub dodatkow warpienie w zależności do routingu do danego serwera . W wolniejszych grach typu czołgi, kompetentny gracz również odczuwa wielki dyskomfort. Kwestia jest tylko tego, czy mamy porównanie do innego dobrego operatora internetu.
 
Jednym słowem-niestety Orange karmi nas pozorami, które są dobre dla ludzi, którzy się nie znają, nie mają porównania, nie czują prawdziwej jakości grania online.
 
Jak dla mnie Orange serwuje nam fatalną jakość internetu do gier 😞
162 ODPOW. 162

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

Ja niedawno wkurzyłem się że Orange poblokowało porty, ale po tym jak zobaczyłem pingi to odechciało mi się w ogóle grać. Chyba lepiej jak przerzucę się na gry single (mam jeszcze do ogrania Resident Evil 2 remake i kilka innych pozycji) i po prostu odpuszczę gry online, bo nudzi mi się ciągle czytać ''ban this lagger'' itp itd. W PUBG Mobile przez skoki pingów i niestabilność wiele razy padłem od ''powietrza'' gdy nic się nie działo, ale lag jest niewybaczalny... straciłem ranking i 2 tyg temu przestałem grać w PUBG Mobile.

 

Kasa we Francji się zgadza, Polacy płacą więc nie ma problemu przecież.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Orange-kiepski do gier online ;/

Na internecie mobilnym takich problemów nie ma.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 20
  • 0

Orange-kiepski do gier online ;/

Ja mam mobilny i wykres pinga w grze np. Quake Live jest identyczny jak po kablu telefonicznym w innej lokalizacji niż mój dom i i gra się tak samo beznadziejnie. Co jeszcze istotne-przy tym samym pingu gra się bardzo rzadko dość przyzwoicie, ale 90 procent czasu gra się beznadziejnie. Ja jestem starym graczem, mam też doświadczenie na innych łączach, oraz posiadam totalny feeling jakości pinga. Wyczuwam od razu czy ping np. 45 to zdrowe i prawidłowe 45ms czy jakaś spowolniona i zwarpiona ściema.

Rozumiem również kolegę, który mówi że wyzywają go od warperów i chcą wywalać z serwerów, bo po co komu celować w skaczący punkt, Mnie to też spotyka często.

Totalną parodią jest np, ping na polskich serwerach. 30ms a opóźnienie takie, jakbym grał na 100ms  a dodatkowo ma się wrażenie, że gra się na połowie pakietów jakie strzela w nas przeciwnik. Ja nie wiem jakie Orange stosuje sztuczki oraz jak bardzo stara się oszczędzać, ale rezultatem jest fatalna jakość pinga do grania. Może 15 lat temu taki ping był ok...ale dziś to średniowiecze w wykonaniu ORANGE.

Ja wiem, że Orange może mieć znacznie lepsze pingi, ale nie zależy im na tym, bo pewnie uważają, że routing, który serwują wystarcza do gier...ale są w gigantycznym błędzie.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Orange-kiepski do gier online ;/

Wrzucasz wszystko do jednego worka. Internet mobilny w dobrym zasięgu, w dobrze skonfigurowanym urządzeniu z pełną agregacją działa świetnie.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

''Wyczuwam od razu czy ping np. 45 to zdrowe i prawidłowe 45ms czy jakaś spowolniona i zwarpiona ściema.''

 

To było w punkt. Odkąd mam Orange to się zastanawiam jak to jest, że mam 30 ping u a czuję jakbym miał 100. Pamiętam jak grałem w Fortnite, ping 50 a przeciwnicy często ginęli po 1-2 sekundach od otrzymania obrażeń jakbym grał na hoście z Australii.

 

W Ultra Street Fighter 4 starałem się grać z graczami EU, ale i tak w większości grach czułem spore opóźnienie na komendy. 60 ping to powiedzmy 0.06 sekundy... a uczucie jakbym miał z 0.5 albo sekundę. To samo Warcraft 3. W PUBG Mobile bardzo często otrzymywałem obrażenia po tym jak już się schowałem, ale to może atakujący gracz miał wysoki ping... tak czy siak, dziwne.

 

Mi się wydaje że jest to packetloss i pakiety są wysyłane ponownie albo nawet kilkukrotnie, mimo że wykresy pokazują 0%... w każdym razie coś jest nie tak.

 

EDIT: Nie miałem tego problemu kilka lat temu gdy miałem miedź z Hyperionu. Nawet 100 ms był grywalnym pingiem. Na Orange 100 ms to jak 300.

 

Może to wina windowsa? Wtedy siedziałem na XP, teraz win 10, może coś z konfiguracją sieci?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Orange-kiepski do gier online ;/

Jeśli ktoś w grze widzi 45 ms ping a twierdzi, że czuje spowolnienie jak na 100 ms - to trzeba sobie uświadomić brutalną prawdę i zainwestować w lepszy sprzęt.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

A Ty dalej o sprzęcie... czemu na dwurdzeniowym drewnie i 2gb ramu wszystko było w porządku i nie miałem problemów z opóźnieniem przy innym necie, a teraz przy 15 razy lepszym kompie i necie z Orange jest tyle problemów...?

 

Nie grasz w gry online a masz najwięcej do powiedzenia. Już opinia @Wojciech jest dużo bardziej wartościowa bo ten pan ma chociaż styczność z grami online i wie z czym to się je.

 

Ba, na jednordzeniowym AMD Athlon XP 2000+, 512mb ramu oraz geforce 7600 gs w 2007 roku grałem w Quake 3, Warcraft 3 i nie miałem problemów z pingiem i opóźnieniami.

 

Ty i tak powiesz że lagi i opóźnienia to wina maszyn które kosztują dzisiaj 3000zł a nie internetu Orange 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Orange-kiepski do gier online ;/

Masz 30GB ramu to pozazdrościć.Twoje wpisy już dawno przestały być merytoryczne aż staje się to komiczne.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Orange-kiepski do gier online ;/

I właśnie po raz kolejny udowodniłeś swoją niewiedzę. mam 16gb ramu DDR 4 2400mhz, która jest dużo szybsza od 2gb DDR 2 800mhz, co daje właśnie około 15x lepszą wydajność. CPU 6 rdzeni/12 wątków, które są dużo szybsze i bardziej wydajne od AMD dual core 4850e który posiadał 2 rdzenie/2 wątki, co daje również około 15x mocniejszą jednostkę centralną. GTX 1060 jest około 15x potężniejszy od GT 220 którą posiadałem w poprzednim komputerze.

 

Aż mi głupio że musiałem wchodzić w takie szczegóły byś zrozumiał. Nie masz kompletnie pojęcia o sprzęcie, a teksty ''ping 30 a czujesz jak 100 to zły komputer'' są prześmieszne.

 

Nie wypowiadaj się na temat gier online, nie masz o tym żadnego pojęcia.

 

Teraz mi jeszcze powiedz że GTX 1060 , Ryzen 1600 i 16gb ramu to za mało do Warcrafta 3, USF 4 albo PUBG Mobile i dlatego czuć warpowanie przy niskim pingu 😉