Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Urządzenia :Funbox, i inne a aukcje


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Urządzenia :Funbox, i inne a aukcje

Witam.. Pytałem juz @Aśka_M ale napisała tylko, że na bieżąco orange monitoruje i ze teraz bo swieta bylo moglo sie trafic ze szybko nie zareagowali. Nie mniej czesto widuje niekiedy długo wiszą takie aukcje. Ost napisałem do 3 gości zeby zamkneli aukcje owszem zamkneli ale co zrobia?mogą ponownie wystawić albo innymi kanałami sprzedadzą. Pytanie brzmi : czy ktoś wie gdzie do orange wyslać takie aukcje w przyszlosci jak ponownie natrafię? Wiadomo setki nowych aukcji codziennie sie pojawia orange nie ma szans wszystkiego weryfikować. Po za tym jak ktos raz probowal sprzedać tak czy siak jakos sprzeda a gdyby orange wiedziało o takiej aukcji od portalu dowiaduja sie kto to we wspolpracy z policja. Policja namierza taka osobe i ta odpowiada za to .Takiej osobie mogą się przyjrzeć itd.

24 ODPOW. 24

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7196
  • 29444
  • 270

Urządzenia :Funbox, i inne a aukcje

Według mnie to same portale aukcyjne powinny reagować na próby takich sprzedaży i blokować aukcje uniemożliwiając transakcje oraz zgłaszać operatorom i policji dane takich osób. Po drugie powinny być prowadzone akcje uświadamiające potencjalnych kupujących że decydując się na taki zakup nie tylko narażają się na utratę pieniędzy i zakup niedziałającego sprzętu ale również uczestniczą w przestępczym procederze.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Urządzenia :Funbox, i inne a aukcje

I właśnie to pisze typom sprzedającym, ale co zrobią z tą informacją i czy nie spróbują ponownie sprzedać jak nie tym samym kanałem za jakiś czas to innym . ( Mogą na innym portalu albo w inny sposób) Owszem portale same powinny zgłaszać, Orange też widać twierdzi, że monitorują na bieżąco ale każdy wie jak jest . Nieraz takie aukcje wiszą długo. Przydałby się jakiś kontakt gdzie można im takowe aukcje podsyłać, aby się potem sami już tym zajęli jak im odpowiada..Jak mam czas i spotkam taką aukcję zawsze pisze do gości ale z tym różnie inna sprawa jak tym się ktoś zajmie wyżej

Anonim

Nie dotyczy

Urządzenia :Funbox, i inne a aukcje

@Emill1  na Czat Orange jest MAX, to mu linki do takich trefnych aukcji wklejaj 😉

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5320
  • 21247
  • 170

Urządzenia :Funbox, i inne a aukcje

@Emill1 

Osobiście kiedy trafiam na naruszenia regulaminów w serwisach aukcyjnych (paserstwo zawsze podpada pod takie naruszenie), to nie waham się po prostu zgłosić to naruszenie w danym portalu. Jeszcze się nie zdarzyło żeby reakcja nie była natychmiastowa; zdjęcie takich aukcji następuje bardzo szybko. Sądząc po po niektórych reakcjach niedoszłych (?) paserów, właściciele portali wyciągają wobec nich w miarę dotkliwe (znowu: zgodne z regulaminami) konsekwencje. Szybko i bez zbędnych ceregieli.

Nie wydaje mi się żeby warto było robić coś więcej. Skala procederu jest IMHO marginalna. Operator strat z tego tytułu raczej nie ponosi bo kary przewyższają wartość sprzętu. Nie widzę więc powodu do wszczynania jakegoś polowania na czarownice.

Anonim

Nie dotyczy

Urządzenia :Funbox, i inne a aukcje

Ehh ludzie to jednak zawsze będą kombinować. Przecież to sprzęt na dzierżawę ale i tak wystawiać będą. Oczywiście można zgłaszać, nawet jak zdeejmią ogłoszenie pojawią się kolejne. Trochę walka z wiatrakami.  


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18198
  • 51979
  • 699

Urządzenia :Funbox, i inne a aukcje

To walka z wiatrakami. Sprzedający nie czytają umów jak i regulaminów aukcji. Wystawiają sprzęt uważając za zbędny, a po zakończeniu umowy zdziwienie i spore opłaty grubo przewyższający cenę sprzedanego sprzętu.

Anonim

Nie dotyczy

Urządzenia :Funbox, i inne a aukcje

@ketrasaArtur kto by takie pierdoły jak umowa czytał 😐 Raz jak byłam w salonie słyszałam rozmowę miłej pani z pracownikiem, że dostała note za sprzęt a ona oddała go jak zbierali elektośmierci i co teraz😅


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12697
  • 52255
  • 596

Urządzenia :Funbox, i inne a aukcje

@Emill1  kiedyś na forum był poruszany ten temat i drążyłem go dość długo  we własnym zakresie. Odpowiedź na koniec otrzymałem taką, że nie trzeba nigdzie zgłaszać.  Takie aukcje i serwisy są na bieżąco przeglądane i za pomocą odpowiedniego algorytmu wyszukiwane są takie przedmioty. Operator odpowiednio informuje  właściciela serwisu i takie sprawy są blokowane 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Urządzenia :Funbox, i inne a aukcje

@agat13to samo mi napisała. Ale z tym na bieżąco nie zawsze im wychodzi. Nieraz obserwuję jak dana aukcja wisi nawet miesiącami stąd mój post. Przydałoby się żeby Orange dał jakiś mail czy coś na takie okazję. Wiem że sporadyczna ilość jest takich aukcji ale mimo wszystko uważam że takich cwaniakow powinno się dotkliwie tępić i żeby im nie uchodziło bezkarnie takie zachowanie