Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Opóżnienia emisji w usługach IPTV Orange


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 85
  • 1

Opóżnienia emisji w usługach IPTV Orange

Dzień dobry!

Wykonałem proste pomiary czterech typów emisji jednego z programów dostępnych przez IPTV Orange w porównaniu do dwóch typów emisji od dostawcy sygnału kablowego w moim mieszkaniu.

Porównałem realne czasy opóźnień pojawiających się scen.


Oto oś czasu - liczona ciągle od startu wybranej sceny:

 

w 0 sekundzie start sceny - TV kablowa cyfrowa
po 1 sekundzie - scena w TV Orange z dekodera UHD 88
po 3 sekundach - scena w TV kablowej analogowej
po 21 sekundach - scena w usłudze Orange TV Go uruchomionej z przeglądarki PC Windows 10
po 24 sekundach - scena rusza na dekoderze 4K Stream (DV 8555)

po 30 sekumdach - scena w usłudze Orange TV Go uruchomionej z aplikacji na komórce Android

 

Nie stawiam żadnej tezy, ani zarzutu. Mój pomiar odbył się z transmisji live, dotyczył wybranego programu i był jednorazowy.

Nie mam możliwości porównania z emisją z TV naziemnej, a to też byłoby ciekawe.

 

 

 

 

13 ODPOW. 13

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5320
  • 21247
  • 170

Opóżnienia emisji w usługach IPTV Orange

@Legal7 

Fajne wyniki. Rozumiem że to taka ciekawostka? Chyba nie oczekujesz że wszystko będzie całkowicie synchroniczne? Materiał nadawany na żywo, nawet ten sam ale na różnych kanałach tej samej platformy ma asynchron. Trudno żeby było inaczej.

Anonim

Nie dotyczy

Opóżnienia emisji w usługach IPTV Orange

@Legal7  to co odkryłeś, to normalka, gorsze jest przesunięcie dżwięku vs obraz, to wkurza mnie mocno, ale teraz mniej oglądam telewizję i jest ok.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18199
  • 51989
  • 699

Opóżnienia emisji w usługach IPTV Orange

@Legal7 wszystko zależy jakimi trasami i przez jakiej rządzenia idzie transmisja. Im więcej po drodze, tym większe opóźnienie.

Telewizja naziemna ma transmisję jeszcze wcześniej niż telewizja kablowa cyfrowa. Tak dzacujęjskąś sekundę, może dwie. Pomiędzy TV SAT lub porównywalnie z TV kablową. Największe opóźnienia mają aplikacje TV GO. 

Opóźnienia mogą się różnić w zależności od kanału, bo jeszcze na opóźnienia ma wpływ sposób dostarczania sygnału danego kanału do danej platformy. Nie wszystkie źródła kanałów są dostarczane z tego samego kraju/regionu.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 85
  • 1

Opóżnienia emisji w usługach IPTV Orange

Oczywiście, moje pomiary zrobiłem z ciekawości i nie składam protestów w tej sprawie.

Nie sądziłem jednak, że różnice dochodzą do pół minuty.

Do Księżyca i z powrotem światło podróżuje nieco ponad sekundę 😀

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18199
  • 51989
  • 699

Opóżnienia emisji w usługach IPTV Orange

Poprzez same urządzenia przetwarzające miksujące i rozdzielające traci się sekundę lub dwie. Ile urządzeń po drodze od nadawcy do odbiorcy, to czas się wydłuża. W niektórych sokach TV GO opóźnienie w stosunku do naziemnej może wynieść nawet minutę jak nie dłużej. Kiedyś z kolegą mecz oglądałem. Rozmawialiśmy telefonicznie. On już się cieszył z bramki na naziemnej, ja dopiero akcję oglądałem na TV GO.

 

_____________

Post edytowany - Rafał

Anonim

Nie dotyczy

Opóżnienia emisji w usługach IPTV Orange


@Legal7napisał(-a)

Oczywiście, moje pomiary zrobiłem z ciekawości i nie składam protestów w tej sprawie.

Nie sądziłem jednak, że różnice dochodzą do pół minuty.

Do Księżyca i z powrotem światło podróżuje nieco ponad sekundę 😀

 


Tylko że technologia u nas jeszcze nie tak zaawansowana, może w Japonii jest lepiej 😄


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5320
  • 21247
  • 170

Opóżnienia emisji w usługach IPTV Orange


@Legal7napisał(-a)

Oczywiście, moje pomiary zrobiłem z ciekawości i nie składam protestów w tej sprawie.

Nie sądziłem jednak, że różnice dochodzą do pół minuty.

Do Księżyca i z powrotem światło podróżuje nieco ponad sekundę 😀

 


Nie, sekundę to w jedną stronę.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1595
  • 3

Opóżnienia emisji w usługach IPTV Orange

A tak mnie ciekawi czemu jest spora różnica między IPTV a Aplikacją np. Player?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5320
  • 21247
  • 170

Opóżnienia emisji w usługach IPTV Orange

@Windowv2 

Właściwe pytanie to: co trzebaby zrobić żeby nie było tej różnicy?

Musiałby być zaimplementowany jakiś mechanizm synchronizujący te dwie transmisje. Skoro takowego nie ma to oczywiście są różnice.