Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

4K Stream - uwagi co do synchronizacji dzwięku z obrazem

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 85
  • 1

4K Stream - uwagi co do synchronizacji dzwięku z obrazem

Witam forumowiczów, użytkowników 4K Stream i Orange TV GO.

Zauważyłem brak synchronizacji dźwięku i obrazu w kanałach TVP na wspomnianym dekoderze. Obraz nie nadąża za dźwiękiem. Opóźnienie jest niewielkie, ale do wychwycenia dla uważnego obserwatora.

Przykład: TVP2 Pytanie na Śniadanie, Barwy Szczęścia. Podobnie jest w Orange TV Go na przeglądarce internetowej. Te same programy jednocześnie oglądane na UHD 88 idą równo.

 

Internet FTTH 600 Mb/s, komputer na kablu, Funbox 6, 4KStream po WiFi z transferem 320/Mb do routera.

Aplikacja Orange TV wersja 1.0.42

 

Czy ma ktoś podobne spostrzeżenia?

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 85
  • 1

4K Stream - uwagi co do synchronizacji dzwięku z obrazem

Podsumowując wątek chciałbym napisać, że znalazłem obejście problemu.

 

Sprawę załatwia włączenie w opcjach dźwięku telewizora regulacji synchronizacji AV i nastawienie jej według własnego odczucia. U mnie w menu jest zakres regulacji -5 do +15 (cokolwiek to oznacza). Ustawienie synchronizacji AV w odbiorniku na +8 załatwiło sprawę.

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

4K Stream - uwagi co do synchronizacji dzwięku z obrazem

@Legal7  jedyne co mogę od razu poradzić, to sprawdzenie dekodera na miejscu 88-ki po kablu. Jeśli blisko modemu oraz po kablu będą  opóźnienia, to dekoder do wymiany 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

4K Stream - uwagi co do synchronizacji dzwięku z obrazem

Widać że publiczna nie tylko źle działa na ludzi, ale również na nowy sprzęt...

Wiem że zostanę "ocenzurowany", ale nie mogłem się powstrzymać z komentarzem 😁.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 85
  • 1

4K Stream - uwagi co do synchronizacji dzwięku z obrazem

Dekoder tak samo opóźnia na kablu w miejscu UHD 88. Opóźnienie obrazu względem to jakieś 50-100 ms w zależności od programu (nie tylko TVP).

Nie jest to dla mnie w żadnym stopniu uciążliwe, ale mam w domu osobę, która wychwytuje to 'w lot'.

Moim zdaniem to nie jest wina sprzętu, ale dedykowanego oprogramowania napisanego dla systemu operacyjnego Android TV, czyli Orange TV dla Android (i jego błędów)

Sagem UHD 88 ma też na pokładzie jakieś oprogramowanie Orange TV, ale cały stoi na niewidocznym dla usera systemie operacyjnym, który służy tylko do tego aby odpalić to Orange TV. I ono działa bez zarzutu.

Tak więc problem jest głębszy niż zasięg WiFi, przepustowość łącza itp. To kwestia błędu rozkodowywania softwarowego strumienia, który jest przygotowany dla konkretnego programu.

Popatrzcie, czy usługa Orange TV GO nie ma podobnego zachowania. Bo wydaje mi się, że też jest tu podobnie z synchronizacją.

 

O jeszcze jednej obserwacji napiszę później.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 85
  • 1

4K Stream - uwagi co do synchronizacji dzwięku z obrazem

Nie przeceniałbym zdolności TVP2 do psucia krwi chińskim urządzeniom ...

Opóźnienie zauważyłem również na tzw. stacjach 'demokratycznych' i lewicowych.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

4K Stream - uwagi co do synchronizacji dzwięku z obrazem

@Legal7 Witaj swoje uwagi i pomysł na zmiany tego problemu możesz dodać do pomysłów.  https://nasz.orange.pl/t5/forums/postpage/board-id/Nasz-Orange-Pomysly


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 85
  • 1

4K Stream - uwagi co do synchronizacji dzwięku z obrazem

Obiecałem opisać jeszcze jedną jedną nieprawidłowość, niestety regularnie się pojawiającą.

 

Dekoder 4K Stream, po uruchomieniu programu, potrzebuje 30-40 sekund na ustabilizowanie płynności wideo - tak, jakby potrzebował czasu albo pamięci na zbuforowanie sekwencji.
Pierwsze sekundy to delikatne 'cięcie' się obrazu w odstępach półsekundowych-sekundowych (opuszczanie jednej lub kilku klatek i powrót do sceny live - takie szarpnięcie obrazu). Widać to najlepiej przy poziomym ruchu kamery. Objaw ustępuje po minutce. I już można normalnie oglądać ... do momentu zmiany na inny program.

 

Oj jest jeszcze nad czym pracować inżynierowie i programiści !


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

4K Stream - uwagi co do synchronizacji dzwięku z obrazem


@Legal7napisał(-a)

Dekoder tak samo opóźnia na kablu w miejscu UHD 88. Opóźnienie obrazu względem to jakieś 50-100 ms w zależności od programu (nie tylko TVP).

Nie jest to dla mnie w żadnym stopniu uciążliwe, ale mam w domu osobę, która wychwytuje to 'w lot'.

 


Hmm... Nie kwestionuję Twoich obserwacji bo się jeszcze nie miałem okazji z tym sprzętem zapoznać, ale jakoś nie wierzę żeby ktoś był w stanie wychwycić tak znikomy asynchron. Mózg sam koryguje rozbieżności aż do 200ms... Ten ktoś musiałby mieć zupełnie wyjątkową fizjologię. Jesteś pewien że to jest tylko 50-100ms a nie więcej?

Anonim

Nie dotyczy

4K Stream - uwagi co do synchronizacji dzwięku z obrazem


@Legal7napisał(-a)

Obiecałem opisać jeszcze jedną jedną nieprawidłowość, niestety regularnie się pojawiającą.

 

Dekoder 4K Stream, po uruchomieniu programu, potrzebuje 30-40 sekund na ustabilizowanie płynności wideo - tak, jakby potrzebował czasu albo pamięci na zbuforowanie sekwencji.
Pierwsze sekundy to delikatne 'cięcie' się obrazu w odstępach półsekundowych-sekundowych (opuszczanie jednej lub kilku klatek i powrót do sceny live - takie szarpnięcie obrazu). Widać to najlepiej przy poziomym ruchu kamery. Objaw ustępuje po minutce. I już można normalnie oglądać ... do momentu zmiany na inny program.

 

Oj jest jeszcze nad czym pracować inżynierowie i programiści !


To co opisujesz, to już problem sprzętowy, po prostu bebechy słabe, poprawianie oprogramowania niewiele zmieni 😉

Co do synchronizacji dzwięku z obrazem, to sporo emisji tak już leci i nie jest to wina sprzętu, mnie to wkurza mocno.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 85
  • 1

4K Stream - uwagi co do synchronizacji dzwięku z obrazem



Hmm... Nie kwestionuję Twoich obserwacji bo się jeszcze nie miałem okazji z tym sprzętem zapoznać, ale jakoś nie wierzę żeby ktoś był w stanie wychwycić tak znikomy asynchron. Mózg sam koryguje rozbieżności aż do 200ms... Ten ktoś musiałby mieć zupełnie wyjątkową fizjologię. Jesteś pewien że to jest tylko 50-100ms a nie więcej?


Szczerze - nie jestem absolutnie pewien tego 50-100 ms. Ja muszę się wpatrywać w usta mówiących, a córka widzi to cały czas. Może ma paranormalne zdolności 🙌

 



To co opisujesz, to już problem sprzętowy, po prostu bebechy słabe, poprawianie oprogramowania niewiele zmieni 😉

Co do synchronizacji dzwięku z obrazem, to sporo emisji tak już leci i nie jest to wina sprzętu, mnie to wkurza mocno.


Co do sprzętu możesz mieć rację. Co do synchronizacji dźwięku z obrazem niekoniecznie, bo na innym dekoderze ta sama emisja oglądana równolegle jest ok.

 

 

Żeby nie było, że tylko marudzę.

Jestem bardzo zadowolony z wdrożenia 4K Stream-a.

Super sprzęt, ładny, mały i funkcjonalny.  Np. chromecast działa na dzień dobry.

 

To duży postęp.

Wymaga paru poprawek. Poczekajmy.

 

 

 

______________

*Scalenie postów w jeden - moderator Wojciech.