Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

4K Stream - uwagi co do synchronizacji dzwięku z obrazem

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

4K Stream - uwagi co do synchronizacji dzwięku z obrazem

@Legal7  mi tam chodzi o filmy i brak zgrania fonii z obrazem, studyjne dialogi ok są i krajowe programy 😉

Co do poprawek, to jak krytycznych błędów, nie ma, to jakiś dużych zmian nie będzie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5697
  • 23107
  • 197

4K Stream - uwagi co do synchronizacji dzwięku z obrazem


@Legal7napisał(-a)


...

Co do synchronizacji dźwięku z obrazem niekoniecznie, bo na innym dekoderze ta sama emisja oglądana równolegle jest ok.

...


No właśnie, czy aby na pewno ta sama emisja? Gdzieś mi się tu na NO obiło o oczy że IP TV "na żywo" do 4k Stream jest dostarczana unikastem, do innych dekoderów to jednak był zawsze multikast. Więc na 100% nie ta sama emisja. Możesz to jakoś potwierdzić/zaprzeczyć?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 85
  • 1

4K Stream - uwagi co do synchronizacji dzwięku z obrazem

Nie mogę. Jestem zwykłym użytkownikiem i czytelnikiem forum. Nie wiem co to unicast i multicast.

Muszę o tym sobie poczytać:)

Pisałem, że to ta sama emisja w sensie, że ten sam program na żywo oglądany na innych dekoderach.

Jeśli to inny rodzaj publikacji strumienia wideo, to może tu leży przyczyna.

 

Anonim

Nie dotyczy

4K Stream - uwagi co do synchronizacji dzwięku z obrazem

@Legal7  zrozum że materiał idzie różnymi kanałami, te mają różne priorytety, stąd opóźnienia, aplikacje mają najniższy priorytet, temat rzeka🚣, można dyskutować rok 😄


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 85
  • 1

4K Stream - uwagi co do synchronizacji dzwięku z obrazem

Podsumowując wątek chciałbym napisać, że znalazłem obejście problemu.

 

Sprawę załatwia włączenie w opcjach dźwięku telewizora regulacji synchronizacji AV i nastawienie jej według własnego odczucia. U mnie w menu jest zakres regulacji -5 do +15 (cokolwiek to oznacza). Ustawienie synchronizacji AV w odbiorniku na +8 załatwiło sprawę.