Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sagemcom WHD 80 vs FunBox2.0 - jak połączyć dekoder przez WiFi?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 23
  • 0

Sagemcom WHD 80 vs FunBox2.0 - jak połączyć dekoder przez WiFi?

Cześć!

 

Mam Orange TV przez Internet.

 

Mój stary dekoder WHD80 dokonał żywota i w Salonie Orange wymienili mi go na inny, dokładnie taki sam. Przy okazji dali mi też nowy FunBox 2.0. 

 

Dekoder działa przy połączeniu kablowym, ale nie potrafię połączyć go po WiFi.

FunBox jest według mnie skonfigurowany poprawnie - łączę się z nim po WiFi komórką i laptopem i wszystko działa. 

 

Nie potrafie w Dekoderze znaleźć żadnych opcji konfiguracji sieci - gdzie tego szukać lub w jaki sposób sparować ten dekoder z FunBoxem lub z innym punktem dostępowym w moim mieszkaniu? Na dekoderze brak przycisku WPS.

 

 

11 ODPOW. 11

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Sagemcom WHD 80 vs FunBox2.0 - jak połączyć dekoder przez WiFi?

@Hooltaj  słusznie podpowiada @slav72 . Dekoder lepiej się połączy do rozdzielonych częstotliwości 2,4 I 5GHz na modemie. I tak łączy się po 5GHz, a zrobisz to za pomocą naciśnięcia WPS w modemie  i "+" jednocześnie z "-" na froncie dekodera. Zawsze można skonfigurować po kablu i przenieść do miejsca docelowego,  a tam dekoder zapyta czy chcesz, się połączyć po wifi I powie jak to zrobić 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 23
  • 0

Sagemcom WHD 80 vs FunBox2.0 - jak połączyć dekoder przez WiFi?

Dziękuję i przepraszam, bo niedokładnie opisałem mój problem.

Teraz już wiem jak sparować dekoder WHD80 z FunBoxem po WiFi... ale moj problem polega na tym, ze dekoder (salon IIp) jest daleko od FunBoxa (piwnica - nie pytajcie...) i zasieg Wifi jest bardzo slaby, czasem znika. Nie mam niestety pociągniętego kabla Ethernet od FunBoxa bezposrednio do TV/dekodera. Mam taki kabel pomieszczeniu obok salonu i podlaczone do tego TP Link EAP110 jako extender. (To wlasnie stamtad pociagnalem w ramach testu kabel Ethernet do Dekodera, ale nie chce miec zwisajacego kabla w salonie...:)

TP Link ma inne SSID niz FunBox. Jak zmusic dekoder (WHD 80) by laczyl sie przez TP LInka?

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Sagemcom WHD 80 vs FunBox2.0 - jak połączyć dekoder przez WiFi?

@Hooltaj  nie połączysz, bo ten EAP pracuje po 2 4GHz, a dekoder łączy się po 5 GHz. Możesz zastosować go jako mostem, czyli połączyć po wifi z modemem I od EAP do dekodera puścić Ethernet ( jeśli EAP ma wyjście eth) bo według specyfikacji powinien mieć. Zrób to w pokoju z dekoderem tam, gdzie masz zasieg I skąd możesz połączyć kabel do dekodera 

Zapnij na tym porcie laptop, sparuj EAP z modemem I zrób speedtest. Minimum dla dobrej transmisji IPTV to 8-10 Mb/sek

Podpowiem jeszcze jedna możliwość. Wypożycz na testy SmartWifiboxa od Orange, podepnij go w pokoju obok salonu I sparuj z nim dekoder.

Kolejnym pomysłem będzie wyniesienie z piwnicy modemu na kablu do pokoju obok salonu. Kabel to kabel I jeśli dobrze rozszyty Ethernet  to strata będzie niewielka, a wifi będzie na 2p ok


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Sagemcom WHD 80 vs FunBox2.0 - jak połączyć dekoder przez WiFi?


@Hooltajnapisał(-a)

Dziękuję i przepraszam, bo niedokładnie opisałem mój problem.

Teraz już wiem jak sparować dekoder WHD80 z FunBoxem po WiFi... ale moj problem polega na tym, ze dekoder (salon IIp) jest daleko od FunBoxa (piwnica - nie pytajcie...) i zasieg Wifi jest bardzo slaby, czasem znika. Nie mam niestety pociągniętego kabla Ethernet od FunBoxa bezposrednio do TV/dekodera. Mam taki kabel pomieszczeniu obok salonu i podlaczone do tego TP Link EAP110 jako extender. (To wlasnie stamtad pociagnalem w ramach testu kabel Ethernet do Dekodera, ale nie chce miec zwisajacego kabla w salonie...:)

TP Link ma inne SSID niz FunBox. Jak zmusic dekoder (WHD 80) by laczyl sie przez TP LInka?


Nie da rady. Jak przez WiFi to tylko bezpośrednio FB albo firmowy przedłużacz SWB. Inaczej tylko po kablu. Można spróbować "mostka" WiFi z tym TP Linkiem w roli "klienta AP" (jak radzi @agat13 ), ale tak czy owak słabo to rokuje. Najlepszy (i niezawodny) byłby jednak kabelek bezpośredni.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 23
  • 0

Sagemcom WHD 80 vs FunBox2.0 - jak połączyć dekoder przez WiFi?

Czy to znaczy, że żaden extender nie zadziała po WiFi, nawet taki obsługujący 5GHz? I jedyną opcją WiFi jest bezpośrednie połącznie miedzy dekoderem a FunBoxem? 

 

Co to jest ten przedłużacz SWB?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Sagemcom WHD 80 vs FunBox2.0 - jak połączyć dekoder przez WiFi?


@Hooltajnapisał(-a)

Co to jest ten przedłużacz SWB?


Smart Wi-Fi Box | Orange Polska


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Sagemcom WHD 80 vs FunBox2.0 - jak połączyć dekoder przez WiFi?

@Hooltaj  jest opcja, że nie zadziała. To tyło testy pokażą, bo musisz mieć  takie same parametry wifi jak modem...a jak wiesz, z tym bywa różnie.  Na kółka urządzeń któreś może zadziała...

Dlatego polecamy na testy SWB od Orange, bo to te same moduły wifi jak i w modemie

SWB pizycz na tydzień, zapłacisz, grosze, a będzie działać, gdy SWB  po kablu z modemem połączysz.  To samo ssid I hasło będzie w całym domu...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 23
  • 0

Sagemcom WHD 80 vs FunBox2.0 - jak połączyć dekoder przez WiFi?

WHD 80 zgodnie ze specyfikacja na stronie Orange dziala na obu pasmach 2.4 & 5 GHz:whd80.JPG GHz.