Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sagemcom WHD 80 vs FunBox2.0 - jak połączyć dekoder przez WiFi?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Sagemcom WHD 80 vs FunBox2.0 - jak połączyć dekoder przez WiFi?

@Hooltaj  prawdopodobnie działa w obydwu pasmach lecz połączenie na częstotliwości 5 GHz jest mniej problematyczne i zapewnia mocniejszy sygnał.

Osobiście posiadam dekoder Ultrabox+ 4K od C+  i mimo iż działa w obu pasmach to w połączeniu z FB 6 poprzez WPS automatycznie wybiera silniejszy sygnał na paśmie 5 GHz.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Sagemcom WHD 80 vs FunBox2.0 - jak połączyć dekoder przez WiFi?

@Hooltaj 

Tego dekodera nie miałem w rękach więc na 100% nie jestem pewien, ale wydaje mi się że to nie tyle o częstotliwości chodzi co o to, że dekoder chce się łączyć przez WiFi tylko z czymś co uważa za modem Operatora. Ponieważ nigdzie to nie jest opisane, to tylko spekulujemy, ale tyle o tym było postów na NO, że jest to wysoce prawdopodobne. Natomiast przy połączeniach kablowych już żaden dekoder nie wybrzydza, byle był w stanie się skomunikować z Funboksem, będzie OK (ale to już wiesz).

Jest jeszcze taka opcja, żeby dokupić jakiś prosty AP (access point), skonfigurować go jako AP-klient i takiego połączyć kabelkiem do dekodera. Dla dekodera będzie to wyglądało jak normalne połączenie kablowe, a AP może brać sieć przez WiFi z pokoju obok od tego TP-Linka. Taka podmianka wbudowanej karty WiFi dekodera na coś, co daje się konfigurować. IMHO przez trzy stropy nie obejdzie się bez kombinowania z kablami, na samych SWB czy innych wynalazkach bezprzewodowych to nie powinno działać.