Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Repeater spoza oferty Orange a telewizja


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22015
  • 179

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

@Anonim: 🙂

Nie mam zamiaru Cię pouczać, Twoja uwaga była jaknajbardziej na temat, pozwoliłem sobie tylko odrobinę doprecyzować.

Ale, skoro już o VLANach zacząłeś i o dedykowanym sprzęcie. Też się zgadzam że najlepiej jeśli rozprowadzaniem IPTV zajmuje się FB. Nie wydaje mi się żebym w którymkolwiek miejscu twierdził coś innego. Ale zwracam Ci uwagę że w tym wątku OP nie rozważa w ogóle tej kwestii - FB jest częścią instalacji i chodzi tylko o skomunikowanie go z dekoderem. A w tej komunikacji żadne VLANy nie są stosowane. Co najwyżej multikasty, ale nie tagowane nijak. Miałem kiedyś taki pomysł, żeby Orange opublikował nieco bardziej techniczny opis tego co się właściwie w tej komunikacji dzieje, właśnie po to żeby w sposób nieco bardziej poinformowany planować sieć lokalną. Nie doczekałem się konstruktywnej reakcji ale troszkę przy okazji posprawdzałem mitów i plotek.

https://nasz.orange.pl/t5/Pomysły/Pełna-specyfikacja-konfiguracji-Funbox-3/idi-p/257406

Na tej podstawie bardzo chętnie się z Tobą zgodzę że rozprowadzanie IPTV po WiFi, nawet tym dedykowanym z FB, to nie jest najlepszy pomysł. Ale żeby port LAN w switchu się tym ruchem przyblokował to już musiałoby być z tym portem coś nie tak. Gigabitowy ethernet nie ma prawa się zatkać pakietami IPTV, no chyba że jednocześnie jest aktywna usługa internetowa na 1G download i akurat speedtest jest odpalony - wtedy faktycznie mamy problem. Na to jak sądzę jedynym rozwiązaniem byłoby podłączenie dekodera z FB osobnym kabelkiem przez osobny port ethernetowy. I ten kabelek nie musiałby być nawet spięty na 1G, do kilku kanałów full HD w zupełności wystarczy 100Mb.

To wszystko są jednak spekulacje w sumie szkoda że niepoparte oficjalnym stanowiskiem operatora.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18398
  • 52613
  • 705

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

IPTV Orange jest specyficzna. Był na NO temat o przypychającyn się switch-u pośredniczącym między dekoderem, a FunBox-em. Żeby IPTV Orange działało bez problemów, najlepszym rozwiązaniem jest spięcie dekodera z FunBox-em kabelkiem. 

Dziwi mnie tylko sytuacja, czemu WP Pilot, PlayNow, Netflix daje sobie radę na WiFi 2,4 GHz, czy sieci LAN o przepustowości do 100 Mbit/s, a telewizja Orange już ma kłopoty, bądź nie działa wcale. Jakoś konkurencją sobie poradziła i telewizję da się uruchomić na wolniejszym łączu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 55
  • 0

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

hmm. a ja się bawię dalej w budowanie sieci 🙂

 

dostała po kimś TL-WR340G. da radę to odbierać internet z wifi funboxa?

 

extender przeniosłam w lekko inne miejsce i zasięg w kuchni się polepszył.

na chwilę koniec końcó internet w okolicach kuchni i tak załatwiam z hotspota z karty sim a na kompie mam jakiś odbiornik na usb 😞

 

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22015
  • 179

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

@ZagubionaAnia: jak się uprzesz to może do czegoś go użyjesz. Ale to jest urządzenie kompletnie nieadekwatne do twoich potrzeb. Nie jestem pewien czy planujesz go użyć jako AP (to może się da zrobić) czy jako "mostek" WiFi do FB - tego nie jestem pewien ale stawiałbym na to że raczej nie. W kontekscie IPTV oczywiście nijak go nie zastosujesz.

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 55
  • 0

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

no chciałabym AP, ale funbox i ten tplink mają ten sam adres panelu administracyjnego...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22015
  • 179

Repeater spoza oferty Orange a telewizja


@ZagubionaAnianapisał(-a)

no chciałabym AP, ale funbox i ten tplink mają ten sam adres panelu administracyjnego...


To jest najmniejszy problem. Wyłączasz WiFi w komputerze, podpinasz kabelkiem komputer do AP i możesz do woli zmieniać konfigurację. Tylko czy jest tam tryb bridge/czysty AP? Jeśli tak to trzeba wyłączyć DHCP, właczyć tryb AP i ustawić parametry WiFi tak jak się chce i będzie mniej-więcej OK. Jeśli nie ma trybu bridge/AP to na tyle gorzej że bym z  niego zrezygnował.

 

Sprawdziłem pokrótce info na sieci i wygląda na to, że jeśli zostawisz port WAN pusty to wystarczy wyłączyć DHCP i ustawić parametry WiFi po czym podłączyć kabelkiem port LAN AP z FB i powinno działać. Oczywiście będzie to inna sieć WiFi niż sieć WiFi FB i będzie miała też gorsze od niej parametry ale urządzenia w obu sieciach WiFi powinny się widzieć.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 55
  • 0

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

hmm. ciekawe.

no mój plan był taki, aby wpiąć TL-WR340G w stary komputer w kuchni po ethernecie i TL-WR340G miał "ciagnąć" internet z extendera, który poszerza wifi z FunBoxa. da się tak zrobić?

 

DHCP wyłączyłam

zmieniłam adres dostępu do TL-WR340G na inny niż do funboxa

 

na chwilę obecną

jak daję internet FunBoxa po ethernecie do WANa to mogę brać internet z tych pozostałych 4 portów LAN.

 

może głupia jestem, ale myślałam, że Access Point pozwoli mi "odbierać" już istniejącą sieć...

________________
* Scalenie postów – moderator Kinga


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 55
  • 0

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

stacja X, Ania dowiaduje się o Access Point Client...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12908
  • 53066
  • 608

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

@ZagubionaAnia możesz skorzystać z opcji "klient", która odbiera po wifi i albo dalej rozsyła, albo zamienia na ethernet


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 55
  • 0

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

no właśnie coś nie ma opcji klient w tym tl--wr340g 😞