Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Repeater spoza oferty Orange a telewizja


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21518
  • 173

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

@ZagubionaAnia: ale niby czemu miałabyś mnie obwiniać? Jestem takim samym klientem Orange jak Ty... Pytanie o śmiecie należy postawić na infolinii, nie na forum użytkowników. Ja się tylko staram pomóc.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 55
  • 0

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

OK, to praktyczny problem jest taki:

modem mam w sypialni, która jest daleka od kuchni (różnica piętra i jest jakby ,,po przekątnej").

 

Jak wrzucę w kuchni takiej jakości switcha https://www.olx.pl/d/oferta/dwa-switche-w-cenie-jednego-netis-st-3105s-8level-fes-8d-v2-CID99-IDIRZp... to czy będę mogła się połączyć z kablem z dekoderem?

 

Bo planuję postawić inną sieć w kuchni, nowym routerem 

https://www.olx.pl/d/oferta/router-wifi-tp-link-tl-wr841n-CID99-IDIYASS.html

(do korzystania z internetu w okolicach kuchni)

 

Czy może jednak modem FunBox ,,blokuje" (świadomie, czy nieświadomie...) takie rozwiązania?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

@ZagubionaAnia Jeżeli chcesz na takim sprzęcie puścić IPTV od Orange, to nie zadziała. Trzeba zainwestować w sprzęt z portami 1 Gbit/s. I WiFi 5GHz. To są już za słabe sprzęty.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 55
  • 0

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

@j131 

ok, dziękuję za poświęcany czas 🙂

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21518
  • 173

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

@ZagubionaAnia: chwileczkę, Ty tak serio? Kupujesz usługę światłowodową a następnie chcesz do niej podłączać urządzenia które będą cię spowalniać? To wszystko to praktycznie złom, nie uciągnie pełnej przepustowości którą wykupiłaś...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21518
  • 173

Repeater spoza oferty Orange a telewizja


@ZagubionaAnianapisał(-a)

OK, to praktyczny problem jest taki:

[...]

Czy może jednak modem FunBox ,,blokuje" (świadomie, czy nieświadomie...) takie rozwiązania?


Ale jakie rozwiązanie? Generalnie idea konfiguracji wszystkiego "z pudełka"  jest taka, że FB robi za centralny punkt płaskiej sieci LAN. Rozdziela w niej adresy (serwer DHCP), dostarcza serwis DNS i jest też punktem dostępowym WiFi. Dodatkowo robi też za bramkę VoIP oraz IPTV.

Jakiekolwiek urządzenia typu "ruter" oferujące tworzenie własnej, wydzielonej podsieci nie są w pełni uwzględniane, w szczególności niektóre z oferowanych usług w tych wydzielonych podsieciach na pewno nie zadziałają "z pudełka" (w szczególności IPTV nie zadziała). Natomiast bezproblemowo powinno działać wszystko co da się przełączyć w tryb Punkt Dostępu/most, tak żeby sieć pozostała płaska. Dla jakości usług istotna jest też przepustowość - kablowe łącza muszą się spinać na 1G a WiFi musi obsługiwać "ac" (a więc 5GHz...). Im mniej połączeń tym lepiej.

IPTV jest trochę wyjątkowa bo, jak się przekonałaś nie ma możliwości dopasowania ustawień dekodera - dlatego FB i dekoder powinny dogadywać się po kablu (z ewentualnym mostem WiFi po drodze) albo po bezpośrednim połączeniu WiFi.

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 55
  • 0

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

ok, wczytuję się w twoją ostatnią dłuższą wypowiedź i staram się wyciągnąć wnioski 🙂

jestem laiczką, więc przychodzi mi to z trudem.

myślałam, że jest znaczenie bardziej "klockowate" jak w przypadku klocków lego.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21518
  • 173

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

@ZagubionaAnia: topologia którą planujesz jest OK - jeśli switch w kuchni połączysz kablem z dekoderem w sypialni to do tego switcha w kuchni mozesz podłączyć własny punkt dostępowy WiFi i możesz do niego podłączyć także dekoder ale tylko kablem - moim zdaniem połączenie dekodera przez "własne" WiFi nie jest możliwe. (Chyba że tak jak w wątku cytowanym przez @slav72 , w ten sposób możesz "przedłużyć" kabel do dekodera od switcha - niekoniecznie angażuąc WiFi z FB).

Naturalne z tym zastrzeżeniem że wszystkie porty muszą być gigabitowe, kable/wtyczki/gniazdka też. Jeśli WiFi nie miałaby obsługiwać IPTV to AP niekoniecznie musi być aż tak wypasiony (5GHz, ac...) - ale to już zależy od Twoich preferencji.

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21518
  • 173

Repeater spoza oferty Orange a telewizja


@ZagubionaAnianapisał(-a)
[...]

myślałam, że jest znaczenie bardziej "klockowate" jak w przypadku klocków lego.


Lego też mogą mieć różny poziom komplikacji... Można użyć jednego malego zestawu Duplo z którego nawet dwulatek coś ulepi. Ale można też zaprogramować własne procedury w interface Mindstorms tworząc roboty o zdumiewającej złożoności. I to wszystko jest Lego.

 

Analogia jest lepsza niż mogłoby się wydawać.

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 55
  • 0

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

no na switcha gigabitowego to się skuszę, żeby TV miało więcej "przepustowości".

no chodzi o to, że w kuchni stoi stary komp i tam mi wystarczy nawet "starsza" sieć.