Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Repeater spoza oferty Orange a telewizja


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 55
  • 0

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

Witam,

Jak skonfigurować repeater spoza oferty orange, aby było możliwe oglądanie telewizji w Orange?

Pozdrawiam

50 ODPOW. 50

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

REPEATERY SPOZA OFERTY ORANGE A TELEWIZJA

@ZagubionaAnia  nic nie piszesz jaki to repeater, jaki masz modem i dekoder, na forum jest trochę o tych połączeniach, tu masz przykładowy wątek z rozwiązaniem https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/Orange-%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d-dekoder-ICU-100-Wzmacznia... 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

@ZagubionaAnia pierwsza sprawa, reporter musi obsługiwać WiFi 5GHz, kanał 100. Inaczej nie będzie działał.

Następnie, reporter podłączyć blisko FunBox-a i najlepiej sparować reporter z FunBox-em po przez przycisk WPS.

To teoria. Reszta po podaniu modelu i technicznych możliwości reportera.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 55
  • 0

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

Repeater dlink AC1300 (DAP-1620).

Dom z budownictwa z cegły.

 

Nie czaję idei postawienia repeatera koło modemu... Repeater kupiłam, aby poszerzyć sieć. Chciałam go zamontować na "obrzeżach" sieci generowanej przez modem, aby stworzyć kolejną "sferę" sieci wifi.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

@ZagubionaAnia: Chodzi o to żeby się "sparowały" bez problemu. Potem możesz go odsunąć tak daleko jak to możliwe. Ale na pewno nie "na obrzeża" gdzie sygnał już znika bo będzie się rwało. Tylko eksperymenty.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 55
  • 0

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

Hmm. Mam wrażenie, że repeater resetuje swoje ustawienia za każdym wyłączeniem.

Na chwilę obecną widzę go w appce ,,Mój Funbox".


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

@ZagubionaAnia: to widziałaś?

https://www.youtube.com/watch?v=SuuWuIZhhtI

 

Mimo wszystko, obawiam się że na samym WiFi z ekstendera dekoder nie nawiąże połączenia z FB. Rozważ konfigurację opisaną w wątku cytowanym przez @slav72 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 55
  • 0

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

No sprawa jest taka, że modem jest od Orange, a repeater od dlinka i wszystko zaczyna się... chrzanić.

 

Doszłam do momentu w którym dekoder widział sieć, ale nie można było użyć WPSu. A tego okna konfiguracyjnego nie dało się obejść... (chętnie podałabym dane "z ręki").


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

@ZagubionaAnia: no właśnie, nad dekoderem i jego konfiguracją mamy zero kontroli. "Z ręki" można mu najwyżej przywalić.☹️. Dlatego jedynym słusznym sposobem jest połączenie go kabelkiem z siecią w której znajduje się FB. Ta sieć może iść częściowo przez WiFi - (taki mostek WiFi), do tego sprowadza się cytowane wcześniej rozwiązanie. Inaczej obawiam się to nie zadziała.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 55
  • 0

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

Nie obwiniam Pana, ale... no jak Orange może sprzedawać takie niekonfigurowalne śmiecie 😞