Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód dekoder ICU 100 + Wzmaczniacz sygnału TPLINK RE200

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Orange Światłowód dekoder ICU 100 + Wzmaczniacz sygnału TPLINK RE200

Hej wszystkim:)

 

Czy jest możliwość połączenia Dekodera Samsunga ICU100 ze wzmacniaczem wifi TPLINK RE200?

 

Próbuję zgrać dekoder z tym urządzeniem i cały czas mi łapie sygnał z głównego modemu Funbox 3.0.

 

A jak przeniosę dekoder do drugiego pokoju to wyskakuje błąd i jest napisane że modem jest za daleko od tunera.

Jak by dekoder zupełnie nie widział wzmacniacza wifi.

 

A właśnie najważniejsze jest dla mnie by działał w tym drugim pokoju.

 

Był bym wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

Artur

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange Światłowód dekoder ICU 100 + Wzmaczniacz sygnału TPLINK RE200

@Reters  Zrób tak, że podłącz TPLINK RE200 z Funboxem, a dekoder do repeatera kablem. Przy połączeniu Funbox WIFI- Repeater Wi-Fi - Dekoder WIFI nie śmiga to dobrze.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Orange Światłowód dekoder ICU 100 + Wzmaczniacz sygnału TPLINK RE200

Dekoder musi być  sparowany  z funbox jeśli masz 3.0 to 3.0  bez pośrednio raczej  nie da się  inaczej .


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange Światłowód dekoder ICU 100 + Wzmaczniacz sygnału TPLINK RE200

@Reters  Zrób tak, że podłącz TPLINK RE200 z Funboxem, a dekoder do repeatera kablem. Przy połączeniu Funbox WIFI- Repeater Wi-Fi - Dekoder WIFI nie śmiga to dobrze.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Orange Światłowód dekoder ICU 100 + Wzmaczniacz sygnału TPLINK RE200

Dobrze. Dzisiaj po południu kupie kabelek.

 

Jeszcze tylko pytanie. W repeater mam ustawioną częstotliwość 2.4GHz a wyłączone 5GHz. Posiadam prędkość internetu 100MB. I używane by były dwa dekodery ICU100 w pierwszym pokoju(po wifi z funboxem) oraz IWU200 (z repeaterem połączonym kablem) tak jak sugeruje Borax.

 

Czy jak by takie połączenia się sprawdziły to lepiej podwyższyć prędkość do 300mb?

 

Na początku września podpisuje nową umowę i tak się zastanawiam czy nie zwiększyć prędkości. Może lepiej by śmigała telewizja?

 

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange Światłowód dekoder ICU 100 + Wzmaczniacz sygnału TPLINK RE200

@Reters Prędkość internetu nie ma znaczenia przy światłowodzie. Teraz umowy na mniejszą prędkość niż 300 Mbit/s nie podpiszesz. Bardziej bym się martwił o to, że połączenie Wi-Fi nie będzie Ci stabilnie działać na dwóch dekoderach.

WiFi nadaje się do podłączenia dekodera(i to jednego) tylko w ostateczności, w przypadku braku możliwości położenia przewodu. Takie są moje doświadczenia z natury. Tylko połączenie kablowe oferuje stabilność działania. Wiem, że marketing Orange w stosunku do TV po Wi-FI jest mocno pozytywny.

Oczywiście, lepiej żeby repeater działał w sieci 5GHz.

 

P.S. Kabel masz w zestawie z dekoderem i funboxem.

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Orange Światłowód dekoder ICU 100 + Wzmaczniacz sygnału TPLINK RE200

I tutaj jest diabełek pogrzebany. W salonie powiedzieli mi że mogę do głównego dekodera połączyć bezprzewodowo nawet 3 nowe dekodery IWU200 i będzie działać. I tak jak Borax zauważyłeś, na razie to mi działa tylko 1 po wifi i to główny i to tylko w jednym pokoju. Więc dziewczyna się trochę myliła mówiąc że będzie wszystko działać stabilnie.

 

Oczywiście, myślę też o przeprowadzeniu kabli. Tylko problem jest taki, że ruter jest w innym domu u rodziców. Jest to dom jednorodzinny a ja mieszkam w takim dobudowanym mieszkaniu. I jedyna możliwość poprowadzenie kabli na zewnątrz w ścianie oraz przebicie się do dwóch pokoi.

 

Dziękuję Ci za sugestie. Powiadomię wieczorem jak dekoder działa przez przewód z tplinkiem. I może uaktualnie sieć 2.4 i 5GHz Bo na ten moment nie mam aktywnego 5GHz.

 

Ciepłego dnia:)


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Orange Światłowód dekoder ICU 100 + Wzmaczniacz sygnału TPLINK RE200

@RetersMyślałeś o Smart WiFi Box?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Orange Światłowód dekoder ICU 100 + Wzmaczniacz sygnału TPLINK RE200

U mnie mam Funboxa 2.0 w jednym pokoju, a w drugim dwa dekodery Samsunga połącznie po WiFi 5 GHzi telewizja działa poprawnie. W menu dekodoera jest chyba -63 dBm albo -65 dBm siły sygnału. 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange Światłowód dekoder ICU 100 + Wzmaczniacz sygnału TPLINK RE200

@Sebastian1  a ja miałem taki przypadek, że router 3m od Orange Wi-Fi Extendera(dekoder UHD88) i zrywało. Nie ma reguły.

 

@Reters  No to pani chciała hurra optymistycznie sprzedać usługę. Później technik się martwi na instalacji albo uszkodzeniu...


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Orange Światłowód dekoder ICU 100 + Wzmaczniacz sygnału TPLINK RE200

@BORAX to uhd 88 ma wifi?