Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 11, Recenzent
  • 5
  • 0
  • 0

Orange Światłowód dekoder ICU 100 + Wzmaczniacz sygnału TPLINK RE200

Hej wszystkimEmotikon: Szczęśliwy

Czy jest możliwość połączenia Dekodera Samsunga ICU100 ze wzmacniaczem wifi TPLINK RE200?

Próbuję zgrać dekoder z tym urządzeniem i cały czas mi łapie sygnał z głównego modemu Funbox 3.0.

A jak przeniosę dekoder do drugiego pokoju to wyskakuje błąd i jest napisane że modem jest za daleko od tunera.

Jak by dekoder zupełnie nie widział wzmacniacza wifi.

A właśnie najważniejsze jest dla mnie by działał w tym drugim pokoju.

Był bym wdzięczny za wszelkie sugestie.

Artur

Zobacz więcej tematów oznaczonych etykietą:

0 Lubię to
Odpowiedz

Rozwiązanie:
Poziom 29, Specjalista
  • 1540
  • 1411
  • 86

@Reters  Zrób tak, że podłącz TPLINK RE200 z Funboxem, a dekoder do repeatera kablem. Przy połączeniu Funbox WIFI- Repeater Wi-Fi - Dekoder WIFI nie śmiga to dobrze.

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna, oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Szczęśliwy

Wszystkie odpowiedzi:
Poziom 23, Pasjonat
  • 1868
  • 1019
  • 17

Dekoder musi być  sparowany  z funbox jeśli masz 3.0 to 3.0  bez pośrednio raczej  nie da się  inaczej .

Mój wpis był dla Ciebie przydatny? Kliknij

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 29, Specjalista
  • 1540
  • 1411
  • 86

@Reters  Zrób tak, że podłącz TPLINK RE200 z Funboxem, a dekoder do repeatera kablem. Przy połączeniu Funbox WIFI- Repeater Wi-Fi - Dekoder WIFI nie śmiga to dobrze.

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna, oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Szczęśliwy

Poziom 11, Recenzent
  • 5
  • 0
  • 0

Dobrze. Dzisiaj po południu kupie kabelek.

Jeszcze tylko pytanie. W repeater mam ustawioną częstotliwość 2.4GHz a wyłączone 5GHz. Posiadam prędkość internetu 100MB. I używane by były dwa dekodery ICU100 w pierwszym pokoju(po wifi z funboxem) oraz IWU200 (z repeaterem połączonym kablem) tak jak sugeruje Borax.

Czy jak by takie połączenia się sprawdziły to lepiej podwyższyć prędkość do 300mb?

Na początku września podpisuje nową umowę i tak się zastanawiam czy nie zwiększyć prędkości. Może lepiej by śmigała telewizja?

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 29, Specjalista
  • 1540
  • 1411
  • 86

[ Edytowane ]

@Reters Prędkość internetu nie ma znaczenia przy światłowodzie. Teraz umowy na mniejszą prędkość niż 300 Mbit/s nie podpiszesz. Bardziej bym się martwił o to, że połączenie Wi-Fi nie będzie Ci stabilnie działać na dwóch dekoderach.

WiFi nadaje się do podłączenia dekodera(i to jednego) tylko w ostateczności, w przypadku braku możliwości położenia przewodu. Takie są moje doświadczenia z natury. Tylko połączenie kablowe oferuje stabilność działania. Wiem, że marketing Orange w stosunku do TV po Wi-FI jest mocno pozytywny.

Oczywiście, lepiej żeby repeater działał w sieci 5GHz.

P.S. Kabel masz w zestawie z dekoderem i funboxem.

Highlighted
Poziom 11, Recenzent
  • 5
  • 0
  • 0

I tutaj jest diabełek pogrzebany. W salonie powiedzieli mi że mogę do głównego dekodera połączyć bezprzewodowo nawet 3 nowe dekodery IWU200 i będzie działać. I tak jak Borax zauważyłeś, na razie to mi działa tylko 1 po wifi i to główny i to tylko w jednym pokoju. Więc dziewczyna się trochę myliła mówiąc że będzie wszystko działać stabilnie.

Oczywiście, myślę też o przeprowadzeniu kabli. Tylko problem jest taki, że ruter jest w innym domu u rodziców. Jest to dom jednorodzinny a ja mieszkam w takim dobudowanym mieszkaniu. I jedyna możliwość poprowadzenie kabli na zewnątrz w ścianie oraz przebicie się do dwóch pokoi.

Dziękuję Ci za sugestie. Powiadomię wieczorem jak dekoder działa przez przewód z tplinkiem. I może uaktualnie sieć 2.4 i 5GHz Bo na ten moment nie mam aktywnego 5GHz.

Ciepłego dniaEmotikon: Szczęśliwy

0 Lubię to
Odpowiedz
Pracuję w Orange
  • 254
  • 139
  • 12

@RetersMyślałeś o Smart WiFi Box?

Seba
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 20, Pasjonat
  • 129
  • 85
  • 3

U mnie mam Funboxa 2.0 w jednym pokoju, a w drugim dwa dekodery Samsunga połącznie po WiFi 5 GHzi telewizja działa poprawnie. W menu dekodoera jest chyba -63 dBm albo -65 dBm siły sygnału. 

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 29, Specjalista
  • 1540
  • 1411
  • 86

@Sebastian1  a ja miałem taki przypadek, że router 3m od Orange Wi-Fi Extendera(dekoder UHD88) i zrywało. Nie ma reguły.

@Reters  No to pani chciała hurra optymistycznie sprzedać usługę. Później technik się martwi na instalacji albo uszkodzeniu...

0 Lubię to
Odpowiedz
Pracuję w Orange
  • 254
  • 139
  • 12

@BORAX to uhd 88 ma wifi?

Seba
0 Lubię to
Odpowiedz