Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Repeater spoza oferty Orange a telewizja


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 55
  • 0

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

w sumie teraz w głowie mi się zrodziło takie pytanko:

 

okolice sypialni:

funbox -> sieć domowa w powietrzu nazwa XXX

 

przypuszczalne okolice kuchni:

funbox -> kabel -> switch gigabitowy -> kabel -> dekoder -> telewizor

...........................................................-> kabel -> jakiś stary router -> i tu się pojawia pytanie: czy dałoby się tu odtworzyć tą samą sieć XXX?

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

@ZagubionaAnia... a musi być ta sama? Po co? Ale być może by się dało - zależy od możliwości "jakiegoś starego routera"... Jak się to wszystko ma do oryginalnego pytania? Tzn. co z tym extenderem - poddałaś się czy działa OK?

 

Osobiście WiFi w FB mam całkowicie wyłączone, centralnie w domku mam inny AP, na tyle silny że od strychu do piwnic (w sumie trzy stropy betonowe i ceglane ściany) zasięg WiFi jest adekwatny do potrzeb.

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 55
  • 0

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

ooo, ciekawy sprzęt masz 🙂 podałbyś nazwę i zakres cenowy takiego sprzętu?

no bo rozważam różne opcje.

 

jeżeli siec byłaby ta sama to np. możn by używać drukarki w sypialni, klikajac z komputera w kuchni (tak, niby problemy pierwszego świata, ale temat się chyba mocno komplikuje przy więcej niż 1 sieci).


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

@ZagubionaAnia: sieć i tak musi być płaska. W jaki sposób urządzenia się do niej podłączą nie ma znaczenia. Możesz mieć w każdym pomieszczeniu inne WiFi, jeśli będą to tylko AP a nie osobne pod-sieci to i tak wszystkie urządzenia dostaną IP od FB i będą się (przynajmniej co do zasady) widziały - ergo z drukowaniem nie powinno być problemu. Ale jest to niepraktyczne ze względu na potencjalne interferencje i ewentualne zrywanie połączeń przy zmianie lokalizacji urządzenia.

 

Co do mojego setupu to jakoś specjalnie go nie reklamuję, możnaby lepiej dobrać sprzęt. Ale żeby nie było niedomówień: to WiFi nie musi "przestrzeliwać" trzech stropów, tak naprawdę typowo jest to jeden strop - po to AP jest centralnie w domu umieszczony. Zapłacilem za niego stokilkadziesiąt PLN, to któryś z "ruterów" Tenda dziłający w trybie AP. Jego WiFi ma podobne parametry jak FB3 z tym że zasięg znacznie lepszy.

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 55
  • 0

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

no z tym extenderem będę jeszcze walczyła, poszło 200 zł na niego, chwilowo nie najlepiej zainwestowane 😞

 

ciężko tu mówić ile ścian ma FunBox przechodzić ze względu na różnicę pięter, ale on sobie na pewno nie radzi

 

extender miał przejść przez około 3 ściany (2 pokoje; to samo piętro) i też bieda.

 

ale idę działać dalej.

Anonim

Nie dotyczy

Repeater spoza oferty Orange a telewizja


@ZagubionaAnianapisał(-a)

Repeater dlink AC1300 (DAP-1620).

Dom z budownictwa z cegły.

 

Nie czaję idei postawienia repeatera koło modemu... Repeater kupiłam, aby poszerzyć sieć. Chciałam go zamontować na "obrzeżach" sieci generowanej przez modem, aby stworzyć kolejną "sferę" sieci wifi.


Z tematu wnioskuję że cały dom ma być objęty wi-fi i dodatkowo Orange TV, więc na start smart-wifi-box  w miejscu gdzie jeszcze wi-fi z FunBox sięga (te 5GHz), potem można w odleglejszym miejscu, czy na piętrze Reperator dołożyć.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

@ZagubionaAniarada @Anonim jaknajbardziej dobra. AFAIK dzierżawa tego Orangowego cuda kosztuje około 10PLN miesięcznie. IPTV przez to mogłaby oczywiście pójść, ale extender z IPTV to nadal tylko przez kabel, nawet jeśli po drodze byłby jeszcze smart wifi box. Ale generalnie same dobre rzeczy o tym smart-wifi-box możesz na NO wyczytać.

 

Anonim

Nie dotyczy

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

@j131  nie każdy wzmacniacz wi-fi obsłuży Orange TV, więc albo kablem lan dekoder z FunBox połączyć, albo po wi-fi z Smart Wi-fi Box od Orange.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Repeater spoza oferty Orange a telewizja


@Anonimnapisał(-a)

@j131  nie każdy wzmacniacz wi-fi obsłuży Orange TV, więc albo kablem lan dekoder z FunBox połączyć, albo po wi-fi z Smart Wi-fi Box od Orange.


No właśnie wygląda na to że ten bezpośrednio nie obsłuży. Jak prześledzisz cały (przydługi już) wątek, to zobaczysz że to już było dyskutowane, włącznie z podaniem przez @slav72 linku do stosownego rozwiązania na NO.

Wygląda jednak na to, że zawsze (?) może być: FB-[smartbox]-extender-kabel-dekoder... Takie trzecie albo...

 

@ZagubionaAnianapisał(-a)

no na switcha gigabitowego to się skuszę, żeby TV miało więcej "przepustowości".

no chodzi o to, że w kuchni stoi stary komp i tam mi wystarczy nawet "starsza" sieć.

Tzn. sama IPTV aż tyle nie bierze. Ale jeśli tym samym kanałem ma też iść normalny ruch internetowy z wykupioną przepustowością to 100Mb będzie za mało (nawet przy opcji 300Mb) , głównie ze względu na ten "normalny" ruch internetowy. FB magicznie rozdziela te pasma, oglądanie IPTV nie zabiera nic z wykupionego pasma "normalnego" internetu. Ale jak już ruch trafi do twojej sieci LAN to dalsze zapewnienie adekwatnego podziału pasma zalezy od Ciebie.

Nowe switche gigabitowe, takie malutkie nie są drogie - ledwie kilkadziesiąt PLN kosztują. Tylko kabel i wtyczka muszą być lepsze niż do 100Mb.

________________
* Scalenie postów – moderator Kinga

Anonim

Nie dotyczy

Repeater spoza oferty Orange a telewizja

@j131  dziękuję za pouczenie, ale wątek przydługi i widocznie nie doczytałem.

Dodam jedno, Orange TV to specyficzna usługa, VLAN to wyzwanie dla wzmacniaczy wi-fi czy switchy (tu akcent na te tanie), najlepiej jak IPTV zajmuje się FunBox, bo niestety nie dedykowany sprzęt, może sobie z tym nie poradzić, ba ruch na wi-fi gdzie dekoder zagości, może mocno ograniczyć szybkość pobierania/ wysyłania innym sprzętom, czasem nawet 5GHz przyblokuje się całkiem, tak jak port lan w switchu.