Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pamięć EEMC

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Pamięć EEMC

Specyfikacja ICU 100 informuje, że dekoder posiada 8GB pamięci EMMC. Zastanawia mnie do czego jest wykorzystywana. Może jako bufor przy nagrywaniu na dysk zewnętrzny...

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12791
  • 52633
  • 603

Pamięć EEMC

@Dawid_ParisJuż spieszę wyjaśnić...Jak donosi mój osobisty guru od sprzętu te 8GB pamięci Flash służy tylko i wyłącznie do zapisywania programu, który zapauzujemy. Naciskając pauzę wymuszamy zapis programu, który oglądaliśmy do tej pory na właśnie tej pamięci. Jeśli wracamy do oglądania w czasie krótszym niż ten pozwalający nam zapisywać cały program do obecnej chwili odpauzowania, to odtwarzany jest z tego właśnie miejsca. Jednocześnie nadgrywa się to, co leci w danej chwili i dlatego możemy obejrzeć nasz program do końca z poślizgiem wynikającym z czasu trwania naszej pauzy. Sprytne i konkretne wyjaśnienie...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

24 ODPOW. 24

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Pamięć EEMC

@Dawid_Paris jest to pamięć wewnętrzna dekodera w postaci chipu montowanego bezpośrednio na płytce drukowanej. Jest tańsza od dysku SSD i ma inną konstrukcję. Raczej podejrzewam, że pełni funkcję pamięci dekodera, niż bufor, ale może pełnić tą funkcję.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Pamięć EEMC

@ketrasaArtur Wiem czym jest pamięć EMMC. Piszesz o pamięci dekodera. Nie służy za RAM, ponieważ tej pamięci posiada 2GB. Natomiast jeżeli służy jako magazyn dla kodeków AV, systemu DRM itd., to jest jej chyba lekko sporo... 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Pamięć EEMC

@Dawid_Paris  jest to rodzaj pamięci flash i wykorzystywana jest do przechowywania np. oprogramowania dekodera.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Pamięć EEMC

@slav72 Piszesz, że kompletne oprogramowanie ICU100 wraz z przestrzenia do aktualizacji oprogramowania może ważyć do 8GB...? 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Pamięć EEMC

@Dawid_Paris  na pewno tyle nie waży, musi być przecież jakiś zapas pamięci (mniej więcej połowa).


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 188
  • 591
  • 2

Pamięć EEMC

@slav72 Oczywiście, że musi być zabezpieczona przestrzeń na potencjalne zmiany w oprogramowaniu a także jego aktualizację. Wysłałem zapytanie do działu technicznego Orange jako firmy brandującej ICU100 dotyczące tej pamięci. Może posiadają wiedzę satysfakcjonującą użytkowników jej łaknących.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Pamięć EEMC

@Dawid_Paris  jak uzyskasz odpowiedź od techników na to pytanie nie zapomnij się z nami podzielić informacjami, też jestem ciekaw co oznajmią na ten temat.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12791
  • 52633
  • 603

Pamięć EEMC

@Dawid_ParisJuż spieszę wyjaśnić...Jak donosi mój osobisty guru od sprzętu te 8GB pamięci Flash służy tylko i wyłącznie do zapisywania programu, który zapauzujemy. Naciskając pauzę wymuszamy zapis programu, który oglądaliśmy do tej pory na właśnie tej pamięci. Jeśli wracamy do oglądania w czasie krótszym niż ten pozwalający nam zapisywać cały program do obecnej chwili odpauzowania, to odtwarzany jest z tego właśnie miejsca. Jednocześnie nadgrywa się to, co leci w danej chwili i dlatego możemy obejrzeć nasz program do końca z poślizgiem wynikającym z czasu trwania naszej pauzy. Sprytne i konkretne wyjaśnienie...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Pamięć EEMC

@agat13  czyli w dwóch słowach "time shift" 😁