Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czas uśpienia IWU200

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Czas uśpienia IWU200

Czy w IWU200 jest możliwość skrócenia czasu uśpienia ponieważ jest bardzo długi.

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Czas uśpienia IWU200

@Anonim  jeżeli chodzi Ci o to że długo się uruchamia, to nie wprowadzaj go w tryb czuwania, a wyłączaj tylko telewizor 😉.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Czas uśpienia IWU200

@Anonim  jeżeli chodzi Ci o to że długo się uruchamia, to nie wprowadzaj go w tryb czuwania, a wyłączaj tylko telewizor 😉.

Anonim

Nie dotyczy

Czas uśpienia IWU200

Chodziło mi o te 20 minut usypiania...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Czas uśpienia IWU200

@Anonim  czyli w drugą stronę? to niestety nie...(chyba że wyjmiesz wtyczkę z gniazdka 😉 (żarcik)).

Anonim

Nie dotyczy

Czas uśpienia IWU200

OK Dziękuję...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Czas uśpienia IWU200

@Anonimchcesz żeby się sam wyłączał szybciej niż po 20 minutach? Tylko po co? Telewizora i tak Ci nie wyłączy - popraw mnie jeśli się mylę - a zużycie energii w obu trybach jest zbliżone.

Jedynie ruch sieciowy się zmniejszy, czy na tym Ci zależy?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Czas uśpienia IWU200

@AnonimPoczytaj : https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/W%C5%82%C4%85czenie-funkcji-g%C5%82%C4%99bokiego-u%C5%9Bpienia-na-dekoderach-IWU200/td-p/195330

Jest to parametr stały dla dekoderów (zapewne z poziomu systemu czy oprogramowania dekoderów jest to do ustawienia jak większość opcji). Ktoś to jednak wymyślił i niestety nie ma możliwości zmiany tego z poziomu użytkownika. Sam proces "budzenia" się z tego stanu trwa dłużej, a więc wystawia naszą cierpliwość na testy...Wiele osób po prostu nie pamiętając o tym, że jest włączona ta opcja narzeka na długie "wybudzanie się ze snu" urządzenia/usługi

Swoją drogą ciekawe jak w innych dekoderach (u innych operatorów) jest ustawiony ten czas? Może jest jakaś regulacja prawna/wytyczne co do tego i nie zależy to zupełnie od dostawcy usługi?

P.S. O, co znalazłem : https://pl.canalplus.com/pomoc/dekoder-uruchamia-sie-bardzo-dlugo

To wytyczne UE 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Czas uśpienia IWU200

@agat13  skoro przytoczyłeś dekoder C+, to muszę powiedzieć że w przypadku akurat deka Ultrabox 4K to w ustawieniu na maksymalną oszczędność przechodzi on w tryb głębokiego uśpienia w około 1 minutę a wybudza się z tego trybu w około 1,5 do 2 minut, natomiast w ustawieniu na normalną oszczędność (zwykłe czuwanie) wyłączenie/włączenie jest niemal natychmiastowe (wiem to z autopsji). Czyli charakteryzuje się większą sprawnością niż dekoder z wątku 😁.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Czas uśpienia IWU200

@slav72W to nigdy nie wątpiłem...:) Co operator to inne ustawienia

Jednak odnoszę się do tego, co mam pod ręką i co znam..:) Pytanie było również o zasady...odpowiedź: UE

Anonim

Nie dotyczy

Czas uśpienia IWU200


@Anonimnapisał(-a)

Chodziło mi o te 20 minut usypiania...


Są czasowe wyłączniki, wpinasz do niego dekoder i po nawet 5 minutach go wyłączy, uśpienie generuje straty prądu, wyłączenie dekodera nie generuje zużycia prądu 😉

Tak na marginesie, to swój sprzęt mam na 1 godzinę ustawiony (uśpienie), mniej to już przesada.