Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Odtwarzanie kanałów TV przez moduł CAM, z pominięciem dekodera


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 35
  • 0

Odtwarzanie kanałów TV przez moduł CAM, z pominięciem dekodera


@Henryk12napisał(-a)

u mnie ten dekoder satelitarny WHD-80 stoi od iluś bodajże lat jako podstawka pod kwiatki czeka na zwrot, bo z niego nie korzystam nie podoba mi pierwsze,zacina, uruchamia długo, plasze z błędami, to brak sygnału satelitarnego,za czuły,  to brak połączenie z modemem wskakuje cały czas i z internetem, a to karta źle włożona, kody błędów jakieś, nie obsługuje to DVB-T2 HEVC, ani żadna DVB-T nawet, nie obsługuje Orange GO, nie obsługuje 4K i nie da tym też z tego oglądać, a na swoim telewizorze z Android TV 9.0 też nic nie obejrzysz i na swoim innym dekoderze nie mogę z tego oglądać, bo nic nie działa z ta czarna karta Orange, tylko w tym samym WHD-80 i innym swoim dekoderze wsadzając ją nie masz prawa nic oglądać w Orange chodź im płacisz za tą tv I NIC NIE DZIAŁA..............i przymus tylko do tego WHD-80, moduły też brak, jak jest w Platforma Canal+ lub Polsat BOX, bo tam są. Przez to muszę korzystać z usług tv innego operatora kablowego i satelitarnego dodatkowo, żeby na swoim dekoderze i telewizorze oglądać, a nie Orange..........chodź im płacę, a od nich wcale nic nie oglądam i stoi to bezużyteczne.............i brak połączenie wychodzi z modem na nim................plansza podczas meczu wskakuje przy neostradzie 10 mb/s.............i lampka czerwona miga cały czas, potem to zwiesza,  przy jej braku i nic na tym nie obejrzysz i nagłym zaniku tej neostadyyyy.........tylko planszeee czarne z brak połączenieeee i błędy na tym WHD-80. A zanim to ruszy jest po całym meczu i na nowo to uruchomi po godzinie, zniknie ta plansza z cały ekran i załapie obraz lub od nowa zrestartuję wszystkoooo........

no tak w Orange można tylko plansze czarne z błędami na cały ekran oglądać w usługa tv satelitarna, a nie telewizję...........na tym ich dekoderze na przymus.

Ja też mam dość tego badziewia, wiecznie się wiesza, lista na sztywno. Music Box już od kilku miesięcy na SAT, FTA, by oglądać muszę przekręcać antenę do osobnego tunera bo nie działa na WHD 80. Do tego brak funkcji które są u konkurencji, megadługie uruchamianie, ciągłe błędy. Raz siostra ogląda kanał z najniższego pakietu i nagle jej wskakuje Zamów ten pakiet, a my go mamy, w końcu jest podstawowy! I w dodatku przy zwykłym przełączaniu kanałów się wiesza jak stary komputer, przez co niekiedy nie mam spokoju bo mnie wołają by rozwiązać tą usterkę.
Coś się w temacie zmieniło? Wcześniej stare białe karty wsadzałeś gdzie chcesz, z czarną problem. Mam nadzieję że z czasem się to skończy.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Odtwarzanie kanałów TV przez moduł CAM, z pominięciem dekodera


@winexpertorangenapisał(-a)

...


Coś się w temacie zmieniło?

 


Nie, w temacie nic się nie zmieniło. Choć nie do końca jestem pewny o jaki temat Ci chodzi, więc może jednak się zmieniło?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Odtwarzanie kanałów TV przez moduł CAM, z pominięciem dekodera

@winexpertorange  w temacie modułu CAM, bo podejrzewam że o to pytasz nic się nie zmieniło i z tego co mówili eksperci się nie zmieni. Oznacza to brak modułu dla ofert tv abonowanych w Orange. Jeśli koniecznie moduł to niestety inny usługodawca/operator ale to nie temat na to forum.

Anonim

Nie dotyczy

Odtwarzanie kanałów TV przez moduł CAM, z pominięciem dekodera

Modułów nie ma i nie będzie, to są spore koszy wdrożeniowe i kwestia zabezpieczeń przed piractwem.

Teraz płatna telewizja kieruje się do Internetu, epoka modułów i dekoderów powoli przemija i z czasem znikną całkowicie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Odtwarzanie kanałów TV przez moduł CAM, z pominięciem dekodera

To prawda, wszystko zmierza do świata wirtualnego i/ lub miniaturyzacji.

I skoro istnieją urządzenia, które umożliwiają podłączenie np. Android TV, do starego telewizora, za pomocą USB Sticka, wielkości pendrive'a, to pytanie dlaczego Orange rozdaje wielkie plastikowe skrzynki, działające płynnie tylko przy podłączeniu kablem do internetu, mimo że połączenie to nie jest konieczne do odbioru sygnału satelitarnego.

 

Jest w Polsce mnóstwo miejsc, poza dużymi aglomeracjami, gdzie nie ma światłowodów, a jedyna dostępna oferta prędkości to ta do 10 Mb. Dodatkowo, gdy masz gniazdko telefoniczne w innym pomieszczeniu, niż TV, to podłączenie dekodera kablem z gniazdkiem, staje się niezłym wyczynem, chyba ze zastosujesz zewnętrzny wzmacniacz wifi, ze złączem Ethernet, który jest kolejnym elektrośmieciem zużywającym prąd. I gdzie tu ekologia i nowoczesność?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1461
  • 13

Odtwarzanie kanałów TV przez moduł CAM, z pominięciem dekodera

Świadomie odkopuję stary temat - czy na chwilę obecną 22 kwietnia 2024 r. firma Orange pozwala na dostęp do IPTV BEZ konieczności korzystania z jej "wypożyczonego" sprzętu np. via moduł CI lub aplikacja android TV/iOS?
Moje pytanie związane jest z istnieniem opłaty dodatkowej za "dzierżawienie sprzętu", bez którego Operator wydaje się nie świadczyć przedmiotowej usługi pomimo, iż klient posiada sprzęt działający w oparciu o Google TV/Android TV/iOS i/lub umożliwiający montaż modułu CI(+). W moim odczuciu wydaje się to być tak, jak byśmy poszli do restauracji i zamówili burgera, a restauracja doliczyła nam następnie dodatkową opłatę za wypożyczenie talerza i sztućców oraz opłatę za miejsce przy stoliku pomimo, iż naszym zamiarem było zjeść go na zewnątrz 😉


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1276
  • 3058
  • 31

Odtwarzanie kanałów TV przez moduł CAM, z pominięciem dekodera

nie po to wprowadzili platna dzierżawę aby z niej teraz rezygnować skoro klienci i tak wybierają ofertę orange. inni tez kasują za sprzęt wiec operatorzy są zadowoleni. taniej w pomarańczy to już nie będzie nigdy. oczekuj nowych podwyżek!


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 602
  • 1

Odtwarzanie kanałów TV przez moduł CAM, z pominięciem dekodera

A nie jest tak, że przy pomocy dekodera operator otrzymuje zwrotne informacje?

Co klient ogląda, jakie stacje preferuje oprócz oczywiście stanu technicznego sieci.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Odtwarzanie kanałów TV przez moduł CAM, z pominięciem dekodera

@Morciak Nie


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 135
  • 631
  • 14

Odtwarzanie kanałów TV przez moduł CAM, z pominięciem dekodera

@LukimanTo zależy, czy wyrazisz zgodę na przetwarzanie takich danych