Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Odtwarzanie kanałów TV przez moduł CAM, z pominięciem dekodera


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Odtwarzanie kanałów TV przez moduł CAM, z pominięciem dekodera

Cześć:)

Postanowiłem odświeżyć temat, który kiedyś pojawił się na forum. Może coś zmieniło się w sprawie.

 

Orange wiele mówi o ekologii, a ostatnio publikuje na FB posty o zalegających elektrośmieciach, które niestety sam dostarcza. Skoro nadchodzą eko zmiany, to ta mogłaby być jedną z nich. 🌱

 

Mianowicie po co dawać wszystkim odbiorcom dekodery TV, jeżeli większość telewizorów ma wbudowane moduły np. CAM, które umożliwiają odbiór kanałów, poprzez umieszczenie w nich samej karty TV.🔌

 

I tu pojawia się pytanie, czy pojawił się jakiś nowy standard kart, który umożliwiałby takie działanie, bo ta którą mam od kilku lat (czarna) jest zablokowana na inne dekodery/moduły. 💳

 

Kilka lat temu, gdy w telewizorach nie montowano modułów i oferta VOD była uboga, polityka Orange mogła być słuszna. Przecież głównie chodziło o to by dekoder działał podpięty do sieci i umożliwiał wypożyczanie filmów z bazy Orange. Dzisiaj wystarczy aplikacja, a nie urządzenie, które samo w sobie powiela funkcję dostępną w telewizorze, generując przy tym zużycie prądu. A umieszczenie karty bezpośrednio w telewizorze rozwiązałoby ten problem. 🤓

 

Żeby było śmieszniej istnieje aplikacja , która umożliwia oglądanie wykupionych kanałów Orange na smart TV, czyli Orange TV Go. Można zatem oglądać telewizję z pominięciem dekodera. JEDNAK wymaga to stabilnego połączenia o dobrej prędkości i przepustowości. W moim przypadku nie pozwala na to lokalizacja, bo mam prędkość do 10Mb (czyli stabilne 5), a przy użytkowaniu kilku urządzeń jednocześnie przepustowość spada. Myślę, że to problem większej ilości użytkowników. Nie każdy ma dostęp do światłowodu (jeszcze). 😎

 

A może jest jakiś sposób którego nie znam, aby tv działało bez dekodera?

 

@Piotrekk85 - może pomysł na temat miesiąca? 😉

 

d7384ba7cff8dc509c1c93becabb0887.jpgmaxresdefault.jpg

19 ODPOW. 19

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18466
  • 52828
  • 713

Odtwarzanie kanałów TV przez moduł CAM, z pominięciem dekodera

@rad153 operatorzy TV satelitarnych próbowali wdrożyć moduły CAM, ale to podobno niewypał. Przez 10 lat montażu TV SAT, tylko dwa moduły CAM sam uruchamiałem. Raczej uważam, że to martwe rozwiązanie i dla kilku chętnych żaden operator nie będzie podejmował się tego rozwiązania.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32329
  • 36268
  • 1366

Odtwarzanie kanałów TV przez moduł CAM, z pominięciem dekodera

Super temat 🙂

Tylko nie wiem czy moja skleroza pozwoli mi pamiętać w okresie nominacji na początku grudnia 😕

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Odtwarzanie kanałów TV przez moduł CAM, z pominięciem dekodera

@ketrasaArtur Polsat wciąż ma w ofercie Moduł CAM CI+. Nie bardzo rozumiem potrzebę montażu takiego modułu przez zewnętrznego montera, przecież to tylko kwestia wsunięcia go wraz z kartą w kieszeń z tyłu telewizora. Dostępne są też modele z zainstalowanym już modułem, więc wystarczy jedynie umieścić samą kartę i korzystać z wbudowanego tunera satelitarnego, bez dodatkowego pilota, czy kabli.

Wiem też, że lokalni dostawcy usług dostarczają karty bez blokady i wszystko śmiga. Jak mniemam karta od Orange, ma coś na zasadzie sim locka.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18466
  • 52828
  • 713

Odtwarzanie kanałów TV przez moduł CAM, z pominięciem dekodera

@rad153 to był montaż kompletu, czyli antena i ustawienie. Polsat może jeszcze ma, ale dawna n-ka obecnie cyfra+ chyba już zaniechała sprzedaży. Kiedyś był moduł CAM dostępny w ofercie na kartę.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Odtwarzanie kanałów TV przez moduł CAM, z pominięciem dekodera

@ketrasaArtur  nie ma już cyfry+, jest Canal+ i jak najbardziej można zamiast dekodera wziąć moduł CAM (bez różnicy czy to abonament, czy oferta na kartę).

@rad153  niestety o Orange nie ma takiej możliwości.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18466
  • 52828
  • 713

Odtwarzanie kanałów TV przez moduł CAM, z pominięciem dekodera

@slav72 to już tak będzie chyba mi się mylało. Dzięki za sprostowanie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 299
  • 569
  • 1

Odtwarzanie kanałów TV przez moduł CAM, z pominięciem dekodera

u mnie ten dekoder satelitarny WHD-80 stoi od iluś bodajże lat jako podstawka pod kwiatki czeka na zwrot, bo z niego nie korzystam nie podoba mi pierwsze,zacina, uruchamia długo, plasze z błędami, to brak sygnału satelitarnego,za czuły,  to brak połączenie z modemem wskakuje cały czas i z internetem, a to karta źle włożona, kody błędów jakieś, nie obsługuje to DVB-T2 HEVC, ani żadna DVB-T nawet, nie obsługuje Orange GO, nie obsługuje 4K i nie da tym też z tego oglądać, a na swoim telewizorze z Android TV 9.0 też nic nie obejrzysz i na swoim innym dekoderze nie mogę z tego oglądać, bo nic nie działa z ta czarna karta Orange, tylko w tym samym WHD-80 i innym swoim dekoderze wsadzając ją nie masz prawa nic oglądać w Orange chodź im płacisz za tą tv I NIC NIE DZIAŁA..............i przymus tylko do tego WHD-80, moduły też brak, jak jest w Platforma Canal+ lub Polsat BOX, bo tam są. Przez to muszę korzystać z usług tv innego operatora kablowego i satelitarnego dodatkowo, żeby na swoim dekoderze i telewizorze oglądać, a nie Orange..........chodź im płacę, a od nich wcale nic nie oglądam i stoi to bezużyteczne.............i brak połączenie wychodzi z modem na nim................plansza podczas meczu wskakuje przy neostradzie 10 mb/s.............i lampka czerwona miga cały czas, potem to zwiesza,  przy jej braku i nic na tym nie obejrzysz i nagłym zaniku tej neostadyyyy.........tylko planszeee czarne z brak połączenieeee i błędy na tym WHD-80. A zanim to ruszy jest po całym meczu i na nowo to uruchomi po godzinie, zniknie ta plansza z cały ekran i załapie obraz lub od nowa zrestartuję wszystkoooo........

no tak w Orange można tylko plansze czarne z błędami na cały ekran oglądać w usługa tv satelitarna, a nie telewizję...........na tym ich dekoderze na przymus.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Odtwarzanie kanałów TV przez moduł CAM, z pominięciem dekodera

@Henryk12  a co to ma wspólnego z tym tematem? bo nie za bardzo rozumiem...🤔


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 299
  • 569
  • 1

Odtwarzanie kanałów TV przez moduł CAM, z pominięciem dekodera

to ma, że tylko w Orange nie da oglądać z moduły ani w swoim dekoderze..............tylko masz na przymus ten WHD-80, PODOBNIE JAK SIMLOCKI KIEDYŚ W TELEFONY ZAKŁADALI WSZYSTKIE.

UNIA EUROPEJSKA kazała zdjąć to dopiero zdjęli te simlocki jak kary popłacili.

A tutaj spadnie im liczba klientów i usług tv satelitarnej to też dopiero może zdejmą, a nie będą korzystali z usługi innego operatora tak jak ja muszę korzystać teraz i dodatkowo komu innemu płacić i innemu operatorowi za usługi tv chodź mam Orange tv.............jak pisałem powyżej.