Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder z Android Tv w Polsce?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

Dekoder z Android Tv w Polsce?

@-brtk- może i do obrazu tak, ale

jak miałem kartę CI+ w cyfrowym polsacie to na nowym TV SONY z androidem niestety znów nie było takiego dźwięku 7.1 z mojego zestawu DENONa podłączonego zarówno przez HDMI jak i optyką - TOSLINKiem jak przez dekoder... po prostu mogłem ustawić tylko stereo... stereo kwadrofoniczne... tzn ustawiałem 7.1 surround czy inne...ale to nie było to... a przez dekoder jest teraz super... 

 

@slav72 myślę, że takiej apki nie wypuszczą na telewizory ani takie przystawki androidowe... gdyż, ludzie wtedy dzielili by się swoimi loginami i hasłami ORANGE TV GO (wśród swoich, rodziny, jak netflixem) i operator by wtedy nie zarabiał tyle ile by chciał... zobacz, że inni operatorzy też nie wypuszczają takiej apki - VECTRA czy UPC...czy ktokolwiek inny, z tych właśnie przyczyn...

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Dekoder z Android Tv w Polsce?

@CyberMycha  wypuszczają, przykładem niech będzie Canal+ który udostępnia apkę Canal+ Online zastępującą właśnie nc+Go, dostępna jest bezpłatnie dla abonentów i ograniczona jest do instalacji na dwóch urządzeniach (więc idzie to rozwiązać, wiem bo korzystam - na trzecim już nie zadziała). Oczywiście mogą ją też pobrać osoby nie będące abonentami i po opłaceniu wybranych opcji też korzystać na dwóch urządzeniach (opłacić można na miesiąc lub więcej według własnego upodobania).


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Dekoder z Android Tv w Polsce?

Wszystko to prawda, są apki "GO" ale one są właśnie do podróży, na mobilne urządzenia korzystające z "obcego" internetu. To jednak jest coś zupełnie innego niż ewentualna apka do obsługi IPTV na własnym łączu. IPTV nawet nie idzie przez internet, przynajmniej tak to wygląda z poziomu odbiorcy. To, póki co przynajmniej, są dwie różne sprawy.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Dekoder z Android Tv w Polsce?

@j131  nie tylko do podróży i na mobilne urządzenia, osobiście apkę Canal+ Online mam zainstalowaną na telewizorze, a szwagier na MiBoxie. Więc może Orange jak testował apkę to z myślą o "uwolnieniu" oferty na otwarty rynek (coś w stylu wspomnianego przeze mnie C+ Online).


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Dekoder z Android Tv w Polsce?

@slav72no może i tak, używałem apki NC+ GO więc mniej więcej wiem o czym mowa. I oczywiście zdaję sobie sprawę że wszystko można oprogramować więc i apka do IPTV jest możliwa. Tyle że wydaje mi się mało prawdopodobne takie rozwiązanie typu dwa-w-jednym w przypadku pomarańczowj IPTV której konfiguracja on site to prawdziwy **** (gwiazdki autorskie).


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Dekoder z Android Tv w Polsce?

@j131- "IPTV nie idzie przez internet" chyba użyłeś tu jakiegoś skrótu myślowego...? 😉

U mnie "idzie" jak najbardziej przez internet, a i dekoder IPTV zalogowany jest do FB 6.0 z przydzielonym przez niego adresem IP w sieci wewnętrznej i obawiam się, że przy użytkowaniu zajmuje część "mojego" pasma, które przy 1 Gbps i tak jest niezauważalne.

Odnośnie apki do IPTV - tak jak wcześniej wspomniałem, z uwagi na fakt, iż abonament telefoniczny u innego operatora zawierał w swojej składowej pakiet podstawowy IPTV to na moim Android TV korzystaliśmy z ich aplikacji. Potwierdzanie logowania do danej aplikacji następowało za pośrednictwem telefonu. Nie testowałem czy istnieje możliwość wykorzystania moich danych dostępowych równolegle na innym urządzeniu, ale podejrzewam, że podobnie jak to ma miejsce w Netflixie, HBOGo czy innych tego typu aplikacjach - konieczne jest uwierzytelnienie urządzenia oraz ograniczona jest ilość urządzeń zalogowanych równolegle na danym koncie i odtwarzających aktywnie programy TV.
Swoją drogą jeśli mam dwa telewizory IPTV w domu - jeden w salonie, a drugi w sypialni i nie potrzebuję opcji multiroom, ponieważ nigdy nie oglądam niczego równolegle na obu, to wygodniej jest po prostu tylko wyłączyć jeden TV i włączyć drugi, a nie biegać ze sprzętowym dekoderem pomiędzy pokojami :).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Dekoder z Android Tv w Polsce?

@MorciakTeoretycznie "idzie przez internet", bo dekoder jest częścią podsieci (pobiera adres z routera), ale niestety dla FTTH to osobna transmisja nie zajmująca "właściwego pasma internetowego", czyli nie mająca wpływu na speedtest.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Dekoder z Android Tv w Polsce?

@agat13  - czyli ewidentny skrót myślowy 🙂
Dziękuję też za doprecyzowanie kwestii przesyłowych.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Dekoder z Android Tv w Polsce?

Ogólnie w przypadku telewizji IPTV, jeśli nie jest to streaming, to w przypadku awarii internetu, telewizja może wciąż działać.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Dekoder z Android Tv w Polsce?

@Morciak:Nie, to nie skrót myślowy.

Egzegeza jest następująca. Pasmo zajmowane przez IP TV nie jest wliczane do pasma internetowego. Sprawdziłem, to pewne. Po drugie adresy z których trafia multikast TV do modemu nie znajdują się w publicznym internecie. Technicznie jest to więc transmisja w obrębie intranetu operatora.