Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder TVBOX+ - problem z zawieszaniem, muszę odłączać od zasilania

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 70
  • 0

Dekoder TVBOX+ - problem z zawieszaniem, muszę odłączać od zasilania

W gniazdku mam 228 V. Zresetowałem ponownie wyłączyłem oszczędzanie energii. Telewizor i dekoder włączam  jednym pilotem. Poziom sygnału  72 % jakość  55 %. Nie mam problemu z odbiorem z anteną 90 cm obraz super. Teraz zobaczę po dłuższym wyłączeniu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Dekoder TVBOX+ - problem z zawieszaniem, muszę odłączać od zasilania

@dudeczek1955  według mnie jakość troszkę  za mała. Ja mam 90/100% i czasem miewam problemy, ale to w ekstremalnych warunkach, jak wszyscy 

Warto nad tym popracować 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dekoder TVBOX+ - problem z zawieszaniem, muszę odłączać od zasilania

Powiem nawet więcej warto ustawiać wyższą jakość sygnału kosztem poziomu sygnału, ten pierwszy parametr jest ważniejszy.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5469
  • 22027
  • 179

Dekoder TVBOX+ - problem z zawieszaniem, muszę odłączać od zasilania

@dudeczek1955 

Jakość sygnału faktycznie nie powala. W normalnych warunkach (jak widać) wystarcza, ale masz zero marginesu na zakłócenia atmosferyczne. Byle deszczyk i może szatkować obraz. Zgadzam się z kolegami że jest tu pole do poprawy. Ale IMHO takie ustawienie anteny nie powinno wywoływać zawieszania się dekodera.

Anonim

Nie dotyczy

Dekoder TVBOX+ - problem z zawieszaniem, muszę odłączać od zasilania

@dudeczek1955  jakość sygnału jak na tak duży talerz, bardzo słaba i mogą być problemy z odbiorem, wezwał bym instalatora niech przejrzy instalację i korektę anteny zrobi, może ci te wichury co były, przestawiły talerz 😎


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dekoder TVBOX+ - problem z zawieszaniem, muszę odłączać od zasilania

@Anonim  racja na dziewięćdziesiątce ustawienie jakości na 80-90% nie powinno stanowić problemów, oczywiście jeśli światła anteny nie przysłaniają przeszkody np. drzewa, budynki w pobliżu. Warto też oprócz ustawień samej anteny, ustawić odpowiednio konwenter (niektórzy o tym zapominają). Korekty takiej (jeśli ma się dobry dostęp) anteny można spróbować samemu.

Anonim

Nie dotyczy

Dekoder TVBOX+ - problem z zawieszaniem, muszę odłączać od zasilania

@dudeczek1955  poziom sygnału i jego jakość, wskazuje na źle ustawioną antenę i pewnie też skręcenie konwertera, przy takiej dużej czaszy to masz parametry z 50 centymetrowej anteny, trzeba korektę zrobić ustawień anteny 😎


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 70
  • 0

Dekoder TVBOX+

Po raz pierwszy dekoder włączył się  bez resetowania. Mam nadzieję ze problem został rozwiązany. Dzięki wszystkim za rady.