Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowy dekoder CANAL +


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 12
  • 48
  • 1

Nowy dekoder CANAL +

Powitać Koleżanki i Kolegów. 

Nawiązując do niedawnej wymiany dekodera telewizji satelitarnej na aktualny "CANAL +", muszę przyznać, że nie jestem z wielu funkcji tego sprzętu zadowolony... Niestety nie mamy na to wpływu. 

Przechodząc do sedna mam pytanie:

Czy u Was również zaistniała taka sytuacja, że obecny dekoder po przejściu w stan czuwania i ponownym jego uruchomieniu nie włącza odbiornika telewizyjnego?

Z poprzednim dekoderem mój TV współpracował a obecnie działa praktycznie tylko wyłączanie telewizora wraz z wyłączaniem dekodera. Podłączenie mam przez jedno z wejść HDMI a tv  jest f-my Samsung.

Proszę podajcie, czy u Was (u Ciebie) też zaistniała podobna sytuacja. 

Szczerze dlatego podsyłam ten post, gdyż odzwyczaiłem się już od używania dwóch pilotów - wiecie jak to jest..... trzy lub więcej leży ich na ławie

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi. Paaa

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 707

Nowy dekoder CANAL +

@wcezaryw1 najczęściej aby dekoder współpracował z telewizorem w ramach jego włączania i wyłączania powinno dekoder podłączyć do wejścia HDMI 1 w telewizorze. Czasami trzeba sprawdzić w menu dekodera i/lub telewizora, czy wlączona jest komunikacja między dekoderem a telewizorem odpowiadającą za automatyczne włączanie i wyłączanie telewizora po włączeniu lub wyłączeniu dekodera.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 12
  • 48
  • 1

Nowy dekoder CANAL +

Witam Panie Arturze.

Szczerze mówiąc już kilkakrotnie resetowałam dekoder i tak samo w ustawieniach zaznaczałem włączanie i wyłączanie odbiornika TV. Co prawda jest to ustawione już fabrycznie, więc je wyłączałem i ponownie włączałem - i bez zmian. Jak wspomniałeś z dekodera biegnie sygnał po kablu HDMI do gniazda nr 1 HDMI w TV.

Zastanawiam się czy nie zgłosić tego faktu i może domagać się reklamacji sprzętu. Dlatego ten post, gdyż chciałem poznać zdanie innych osób i czy mają ten sam problemik...

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Nowy dekoder CANAL +

@wcezaryw1  podpytam, czy to dekoder Ultrabox+ 4K?, jeśli tak to u mnie (telewizor Sony) bez problemu pilot dekodera włącza i wyłącza tv i dek jednym przyciskiem (trzeba zaprogramować pilot - szczegóły w instrukcji obsługi dekodera), w dekoderze w menu w Ustawieniach telewizora, Ustawieniach hd trzeba oznaczyć sterowanie telewizorem na TAK , ustawieniach Oszczędzanie energii (czuwanie) na NORMALNIE i wtedy nie powinno być problemów. W razie dalszych pytań pisz.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 612

Nowy dekoder CANAL +

@wcezaryw1  z ciekawości zapytam jaki dekoder miałeś wcześniej, bo nie kojarzę w dekoderach Orange ( prócz ICU100) opcji wlaczania tv z pilota. ICU jest dekoderem IPTV. Do sat dawane były UHD88 I WHD80, a w ich pilotach jest tylko jeden przycisk włączający 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5472
  • 22032
  • 179

Nowy dekoder CANAL +

@wcezaryw1 

Co prawda nie mam ani C+ ani ich dekodera więc nie do końca mogę na Twoją prośbę odpowiedzieć pozytywnie, ale zagadnienie które poruszyłeś interesuje mnie na tyle, że dopytam. Czy poprzednio działanie na jednym pilocie zależało od specyfiki tego pilota czy od funkcji CEC w TV (w Samsungach to się czasem nazywa Anynet+)? W dekoderach od Orange nie ma obsługi CEC, za to jest proteza w postaci drugiego przycisku na pilocie, dedykowanego do włączania TV marki Samsung. Kiedy miałem jeszcze C+ SAT to ich dekoder nie miał ani jednego ani drugiego, stąd moje zainteresowanie (czysto akademickie).


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Nowy dekoder CANAL +

@wcezaryw1  jak tam udało się rozwiązać problem czy nadal występuje?