Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder TVBOX+ - problem z zawieszaniem, muszę odłączać od zasilania

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Dekoder TVBOX+

@dudeczek1955  wymień ponownie, jak się da na ten lepszy model, bo ten co masz, to bug ma chyba w oprogramowaniu i nic z tym nie zrobisz 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Dekoder TVBOX+

@agat13 minimum do odbioru wystarczy czasza 80 cm i bez problemu można uzyskać 60-70 % jakości sygnału. Jak wspomniał @Anonim, trzeba dobrze ustawić. Samodzielnie to może być trudne, ale wykonalne.

@dudeczek1955 ja bym sugerował sprawdzenie wysokości napięcia w gniazdku. Być może skoki napięcia powodują zawieszanie się dekodera.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12955
  • 53214
  • 617

Dekoder TVBOX+

@ketrasaArtur  im większa czasza,  tym pewniejszy odbiór.  Tak to u mnie zawsze wychodziło. Na takich "marketowych" mniejszych niż 98cm mimo miernika pojawiały się błędy. Poza tym sami wiecie jaki typ mocowania mają te proste... po pomiarze kontrując, rozjeżdża  się ustawienie...mam swój ulubiony typ i tego się trzymam. Dlatego najpierw zalecam pomiar nawet z poziomu menu dekodera ( czasem niemiarodajny) I weryfikację odbioru poziomu sygnału 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Dekoder TVBOX+

@agat13 oczywiście, im większa tym lepiej. Trzeba jednak wypośrodkować pomiędzy wielkością a ceną.

@dudeczek1955 jak wspomniałem wcześniej, sprawdził bym jeszcze prócz jakości sygnału również napięcie w gniazdku. Urządzenie może być czułe i reagować na skoki napięcia zawieszaniem się.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12955
  • 53214
  • 617

Dekoder TVBOX+

@ketrasaArtur  kto jak kto, ale Ty wiesz,,  że  na talerzu nie można oszczędzać. Jakbym za 100zl mniej miał się później użerać przy kiepskich warunkach  pogodowych i w trakcie umowy znów wymianiać talerz na większy, to bez sensu oszczędności 

Są rzeczy, które trzeba zrobić od razu z zapasem i jakością, choćby właśnie talerz czy LAN


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Dekoder TVBOX+

@agat13 to się zgadza, co napisałeś. Wytłumacz teraz ludziom, którzy wcześniej odbierali na 60-tce, a teraz jakość ledwo udaje się ustawić na poziomie 40. Zresztą, ja już zrezygnowałem z siatki na korzyść aplikacji tv, które są nawet za darmo lub z niewielką opłatą z dostępem do kilkudziesięciu kanałów, co mi w zupełności wystarczy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12955
  • 53214
  • 617

Dekoder TVBOX+

@dudeczek1955  spróbuj nie wyłączać dekodera na noc i sprawdź czy ma wyłączone  automatyczne usypianie po określonym czasie. Wyłącz sam TV


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2020
  • 5446
  • 184

Dekoder TVBOX+


@dudeczek1955napisał(-a)

Ale po resecie nic się nie dzieje cały dzień jest ok a rano dekoder nie włącza się świeci się czerwona dioda i nie włącza się na zielono.

 


Bo wpada w głębokie uśpienie, po resecie wyłącz oszczędzanie energii.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22112
  • 181

Dekoder TVBOX+ - problem z zawieszaniem, muszę odłączać od zasilania

@dudeczek1955 

Podbijam to, co napisał @ketrasaArtur : sprawdź napięcie w gniazdku. Kiedyś przeżyłem szok, kiedy okazało się że na jednej z faz mam tylko 185V. Sytuacja utrzymywała się przez co najmniej dwa miesiące(!) i skutkowała losowymi zawieszeniami elektroniki wszelkiej maści podpiętej do tej jednej fazy. Pozostałe dwie fazy były OK. Tak że sprawdź napięcie w gniazdku.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dekoder TVBOX+ - problem z zawieszaniem, muszę odłączać od zasilania

@dudeczek1955  jedną z prawdopodobnych przyczyn może też być to o czym pisał kolega @Arti_Kn_Pl , mianowicie ustawienie w menu funkcji OSZCZĘDZANIE ENERGII (CZUWANIE), sprawdź czy nie masz może ustawionej na MAKSYMALNE, jeśli tak to zmień na NORMALNE.