Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder Orange 4K Stream auto-wyłączanie po 3godz.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5961
  • 24248
  • 204

Dekoder Orange 4K Stream auto-wyłączanie po 3godz.

@Wszystko świetnie: jeśli sprawa dotyczy sprawnej osoby, to nawet nie zauważy ona niedogodności. Ale tu chodzi o osoby generalnie bojące się eksperymentowania z pilotem. Najlepiej by go nie dotykały, a sugestii że co godzinę mają zmienić głośność nie zrozumieją. Zresztą, prawdę mówiąc ja też tego nie rozumiem. Ta funkcjonalność jest absurdalna. Początkowo wydawało mi się że to musi dać się wyłączyć, ale sprawdziłem eksperymentalnie, podobnie jak @@inqubi , i zaewniam wszystkich niedowiarków że to się naprawdę dzieje. Orange uważa, że jeśli przez trzy godziny klient nie rusza pliota, to trzeba mu zmienić kanał na reklamowy. U osób o których tu głównie mowa taka akcja wywołuje atak paniki. To jest chore.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5483
  • 18234
  • 186

Dekoder Orange 4K Stream auto-wyłączanie po 3godz.

Jeśli dobrze rozumiem (bo tak to zwykle działa) wystarczy nacisnąć dowolny przycisk, niekoniecznie od głośności. To co piszesz @j131 świadczyłoby, że te osoby, które opisujesz, patrzą w TV bez zmieniania kanału... to wydaje mi się trochę dziwne.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5961
  • 24248
  • 204

Dekoder Orange 4K Stream auto-wyłączanie po 3godz.

Nic w tym dziwnego nie widzę że senior ogląda TV bez przerwy i nie zmienia kanałów. A już na pewno nie wiedzę sensu w zakłócaniu mu tej aktywności wyświetlaniem czegoś, czego nie rozumie.

Problem pojawia się także, kiedy wyłączony zostanie tylko TV a dekoder sobie pracuje w tle. Osoba nic nie ogląda bo już poszła spać, ale kiedy ponownie włączy TV to będzie mieć pasztet na ekranie. I będzie wzywać pomocy. Zapewniam, że tak jest, to nie teoria.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13870
  • 57048
  • 684

Dekoder Orange 4K Stream auto-wyłączanie po 3godz.

@j131 Całkowicie Cię popieram. "Oglądanie" w tle i ja stosuję...

Podzielam zdanie, że to utrudnienie dla seniorów


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 16
  • 0

Dekoder Orange 4K Stream auto-wyłączanie po 3godz.

Jeden praktyczny problem to dla seniorów którzy nie mogą/nie lubią obsługiwać pilota. Oglądanie 1 kanału non stop to u mojej matki norma , i to jest kanał informacyjny, inne rzeczy jej nie interesują

 

Drugi praktyczny problem to jak ktoś sobie zgrywa programy/filmy wprost na laptopa z hdmi dekodera. [Da się takie rzeczy robić, najpierw daje się splitter hdmi 1we=>2wy dalej w 1 z linii nagrywarkę pracującą z hdcp (np hauppauge niektore modele) i dalej lapek z odp softem przez usb z nagrywarką]

I co ? Mam siedzieć i wciskać klawisza? To musiałby być jeszcze klawisz neutralny nie wpływający na obraz i dźwięk na ekranie tv w żaden sposób...

 

Żenada

 

Generalnie orange robi syf z reklamami nie tylko w dekoderze.... jak wchodzę na mój orange to mi zaraz wyskakuje jakas oferta dla mnie której nie mogę od razu zamknąć tylko muszę tam wejść i zara klepać wstecz w przeglądarce...

 

Nie będę przedłużał z nimi umowy choć mam światłowód od nich ale kto inny też może na nim świadczyć uslugi

 

Poniżej probka paru takich slajdów reklamowych

 

20230517_191832.jpg20230517_191814.jpg20230517_191802.jpg

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał