Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder 4k stream. Problem po aktualizacji z głośnością i zacinaniem YouTube.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Dekoder 4k stream. Problem po aktualizacji z głośnością i zacinaniem YouTube.

Koledzy. Co mam zrobić. Jestem po wymianie dekodera na nowy. Dalej to samo : głośność- z tym da się powalczyć wyłączając głośność cec , dalej zawiesza się yt oraz tv . Wyskakuje błąd nie da się nic zrobić.  Pomaga tylko restart. Ale po jakimś czasie to samo. Mam iwu na kablu , drugi dekoder 4k stream na kablu oraz trzeci 4k stream po wifi. Iwu działa Ok, a oba 4k stream się wieszają.  Oba po aktualizacji . Przed aktualizacją było bez problemów.  Funbox 6 także po wymianie . Internet działa Ok. Co jest problemem. Czy ktoś z Orange może się wypowiedzieć bo ludzie z salonu już mają mnie dość i rozkładają rece. Infolinia tylko kieruje na wymianę sprzętu a dalej nic to nie daje.

 

Oto zdjęcia.

 

20220301_172410.jpg

 

__________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29465
  • 270

Dekoder 4k stream. Problem po aktualizacji z głośnością i zacinaniem YouTube.

@wolfheart  czyli wychodzi na to że z modemem i instalacją u Ciebie wszystko ok, prawdopodobnie winowajcą jest aktualizacja deków 4K Stream która coś "skopała", a w tym wypadku tu nie uzyskasz odpowiedzi na pytanie/problem to raczej sprawa dla działu technicznego Orange. Co można doradzić?, napisz na PW do któregoś z moderatorów, opisz problem i poproś aby przekazali wiadomość do Ekspertów AMA od dekoderów.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Dekoder 4k stream. Problem po aktualizacji z głośnością i zacinaniem YouTube.

Wysłałem priva do Rafała. Zobaczymy. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Dekoder 4k stream. Problem po aktualizacji z głośnością i zacinaniem YouTube.

Dziś od 17 dwa razy wyskoczył błąd. Oczywiście nie działający yt i tv. Pozmieniałem trochę ustawienia w pamięci aplikacji zobaczymy co dalej.a tymczasem taki kwiatek. Góra od tv dół z yt. Potraficie tak?

20220303_211708.jpg

Taki obraz zastałem po włączeniu tv. Bez głosu i zawieszony. Najlepsze że na yt nic takiego nie wyszukiwałem.

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 85
  • 1

Dekoder 4k stream. Problem po aktualizacji z głośnością i zacinaniem YouTube.

Zobaczcie tu mój wpis dotyczący błędu z głośnością Netflix-a:

https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/Dekoder-4K-Stream-czy-obecnie-dekoder-ma-dost%C4%99p-do-Ne...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13201
  • 54198
  • 637

Dekoder 4k stream. Problem po aktualizacji z głośnością i zacinaniem YouTube.

@Legal7 takie rzeczy z tym głosem się zdarzają,  bo niektóre tv nie reagują na CEC tak jak trzeba. Poza tym do softu dekodera wraz z Netflixem wprowadzono kilka nowości i usprawnień tak, że I CEC się zmienił. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5525
  • 22401
  • 184

Dekoder 4k stream. Problem po aktualizacji z głośnością i zacinaniem YouTube.

Czy to aby na pewno chodzi o CEC?

Gdyby koledzy testujący Steam 4k mogli uściślić jak odbywa się tam normalnie regulacja głośności: jest to osobny regulator, nałożony niejako na regulacje głośności odbiornika TV czy jest to sterowanie głośnością samego odbiornika TV? U mnie na ICU100 i TV Samsunga mam taką sytuację, że głośność TV mogę zmieniać pilotem TV, natomiast głośność ICU100 mogę zmieniać pilotem ICU100. Te dwa systemy regulacji głośności są całkowicie niezależne od siebie, a końcowy efekt jest iloczynem ustawień. To oczywiście oznacza, że ICU100 nie wchodzi w interakcję CEC z tym TV (mimo że teoretycznie mógłby). Jedyne co działa "wspólnie" to ten dodatkowy klawisz wyłącznika na pilocie ICU100 jest w stanie sterować TV, ale to też nie jest CEC, przy CEC samo włączenie ICU100 powodowałoby z automatu włączenie TV (a tak się nie dzieje).

Zanim "zwalimy" coś na wadliwą obsługę CEC zastanówmy się czy ona w ogóle jest zaangażowana. Coś mi się zdaje że zupełnie nie, ale nie mam jak sprawdzić.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Dekoder 4k stream. Problem po aktualizacji z głośnością i zacinaniem YouTube.

Ja używam tylko pilota od dekodera.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 85
  • 1

Dekoder 4k stream. Problem po aktualizacji z głośnością i zacinaniem YouTube.

Nie używam w ogóle systemu CEC. Mam wyłączony zarówno w ustawieniach telewizora, jak i w ustawieniach dekodera (Ustawienia TV w menu głównym). Oba piloty działają niezależnie, każdy na swoje urządzenie. Włączam telewizor, ustawiam dość głośno i odkładam pilota. Potem wszystko reguluję już tylko pilotem dekodera. Do tej pory działał on na głośność we wszystkich aplikacjach uruchamianych na dekoderze. W Netflix po uruchomieniu filmu kropeczka na pasku się przesuwa, ale głośność ciągle jest taka sama, z wyjątkiem pozycji w lewo na max, co wyłącza dźwięk. Jak wyłączę film i w tle leci reklamówka innego filmu na głównym ekranie Netflix-a, to jest głośność prawidłowo reaguje na pilota 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5525
  • 22401
  • 184

Dekoder 4k stream. Problem po aktualizacji z głośnością i zacinaniem YouTube.


@wolfheartnapisał(-a)

Ja używam tylko pilota od dekodera.


Rozumiem, ale sterujesz nim głośnością TV tak, jakbyś używał pilota od TV, czy jest to sterowanie niezależne?