Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder iwu200 traci połaczenie o 3.00 w nocy


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 105
  • 0

Dekoder iwu200 traci połaczenie o 3.00 w nocy

Dzień dobry, codziennie zauważam, że dekoder iwu200 po włączeniu ma zaciety obraz a po wlaczeniu innego kanału daje czarny obraz ,lecz interfejs nie zacina sie.

O 3 w nocy jest autoreset niezaleznego  routera. Połaczenie wyglada tak:

Funbox - skrętką idzie do switcha ,a ze switcha podzielona jest linia na dekoder ,router tplink i konsolę gier. Podzielone łacze i reset routera nie powinien miec wpływu na zaciesie sie sekundowe obrazu dekodera o 3 w nocy ,czyli o tej o ,ktorej ustawiony jest router.

Mógłby mi ktos podpowiedzieć,czemu tak sie dzieje,bo specjalnie kupiłem switch ,aby router nie pośredniczył połaczenia dekodera?

14 ODPOW. 14

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dekoder iwu200 traci połaczenie o 3.00 w nocy

@Funbox20  podłącz skrętką FunBoxa z dekoderem bezpośrednio i wyeliminujesz problem (prawdopodobnym problemem jest tu switch na linii modem => dekoder).


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2390
  • 9898
  • 85

Dekoder iwu200 traci połaczenie o 3.00 w nocy

Hej @Funbox20  zrób tak jak pisze @slav72  podłącz bezpośrednio Funboxa z dekoderem bez switcha. Mozesz też podłączyć dekoder IWU200 za pomocą WIFI 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 213
  • 0

Dekoder iwu200 traci połaczenie o 3.00 w nocy

@Funbox20  A jakiego switcha używasz?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 105
  • 0

Dekoder iwu200 traci połaczenie o 3.00 w nocy

Uzywam switch tp-link ls1005g

Nie moze zrezygnowac z rozdzielacza ,bo przeciaglem przez sciany tylko 1 kabel 20metrowy i musze dac switch aby miec tv i internet w tym problem


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12985
  • 53314
  • 619

Dekoder iwu200 traci połaczenie o 3.00 w nocy

@Funbox20  zrób testy tak jak proponują wyżej. Połącz modem i dekoder na wprost. Wyłącz oszczędzanie energii na dekoderze i automatyczne usypianie. Zobacz jak to wpłynie na dekoder i jego zwisy 

Przedstaw reset routera na 23:00 i sprawdź jego wpływ bezpośrednio na dekoder 

Ustaw stały  IP na WAN routera spoza DHCP 

Po prostu w dzień sprawdź zależność urządzeń i tych zatrzymań dekodera 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Dekoder iwu200 traci połaczenie o 3.00 w nocy

@Funbox20 

Rozwiązanie jest banalnie proste: na noc odłącz od zasilania IWU200.

PS. Zdajesz sobie sprawę że codzienny reset modemu nie jest dobrym pomysłem?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Dekoder iwu200 traci połaczenie o 3.00 w nocy


@Funbox20napisał(-a)

Uzywam switch tp-link ls1005g


ten switch jest z gruntu nieodpowiedni w zastosowaniu do przekazywania ruchu do dekodera, ponieważ nie obsługuje IGMP snooping. Nie mam pojęcia, czy jest to przyczyna Twojego problemu, ale przede wszystkim wymień ten switch na odpowiedni.

https://allegro.pl/kategoria/sprzet-sieciowy-switche-i-huby-260739?string=igmp%20snooping&descriptio...

 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 105
  • 0

Dekoder iwu200 traci połaczenie o 3.00 w nocy


@agat13napisał(-a)

@Funbox20  zrób testy tak jak proponują wyżej. Połącz modem i dekoder na wprost. Wyłącz oszczędzanie energii na dekoderze i automatyczne usypianie. Zobacz jak to wpłynie na dekoder i jego zwisy 

Przedstaw reset routera na 23:00 i sprawdź jego wpływ bezpośrednio na dekoder 

Ustaw stały  IP na WAN routera spoza DHCP 

Po prostu w dzień sprawdź zależność urządzeń i tych zatrzymań dekodera 


Wyłączyłem reset routera i zobaczę czy to cos zmieni ,a potem podłacze bezposrednio (ale to na pewno bedzie działać, bo kiedys tak było) mam wylacznik czasowy w gniazdku dla dekodera ,ale zawsze po włączeniu załacza sie mozaika i wypożyczalnia,co irytuje.

 

Codziennie rozłacza sie poprzez wyłacznik czasowy ,ale po włączeniu dekoder gra lecz jest na starcie mozaika i kanał wypozyczania wideo,co mnie irytuje.

Resetuje codziennie router acesspoint tenda ,modem nie ruszam ze wzgledu na kilkudniowe synchronizacje łacza vdsl, chyba ze chodzi o router?

 

________________
* Scalenie wpisów – moderator Michał


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 105
  • 0

Dekoder iwu200 traci połaczenie o 3.00 w nocy

Póki nie reseruje się router ktory bierze internet z tego samego switcha to tv działa super.

Brak igmp snooping ma wpływ ze podczas resetu osobnego routera odczuwa to dekoder?

Kiedyś tv dekoder brał z tego routera tenda i z włączoną ta funkcja tez codziennie witałem telewizje z zacietym obrazem na dobre i reset poprzez DCD pomagał.