Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder 4K Stream - brak obrazu, czarny ekran

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 7
  • 0

Dekoder 4K Stream - brak obrazu, czarny ekran

Dzień dobry, od miesięcy korzystam z dekodera 4k stream i jak dotąd nie było żadnych problemów. Dzisiaj jednak zniknął obraz i w ogóle nie mam dostępu do kanałów. Za którymś włączeniem zdarza się, że uruchamia się Menu. Wówczas jestem w stanie wejść na dany kanał czy na Netflixa, ale mam dostęp jedynie do głosu (np. widzę planszę seriaku, wchodzę na niego i pojawia się czarny ekran z napisami na dole; dźwięk jest). Działa natomiast radio (o ile uda mi się wywołać menu). Dekoder resetowałem - niestety, nic to nie pomogło.

Będę wdzięczny za pomoc i wskazówki,

lk

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Dekoder 4K Stream - brak obrazu, czarny ekran

@Lukask80  są dwie możliwości. Źle  wykreowana usługa po stronie operatora lub uszkodzony dekoder. 

Jak już wejdziesz do menu dekodera przywróć ustawienia fabryczne. Kolejnym testem będzie później podłączenie innym kablem Ethernet  do modemu I wymiana kabla HDMI,  oraz pr,elaczenie do innego portu w TV. Jeśli to nic nie da, zgłoś uszkodzony dekoder na czacie I wymień  w salonie. Będzie najszybciej. Weź potwierdzenie zdania sprzętu...

Warto jednak jednocześnie zgłosić niedziałanie na czacie, bo może to być wariant pierwszy, kreowanie usługi 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Dekoder 4K Stream - brak obrazu, czarny ekran

@Lukask80  są dwie możliwości. Źle  wykreowana usługa po stronie operatora lub uszkodzony dekoder. 

Jak już wejdziesz do menu dekodera przywróć ustawienia fabryczne. Kolejnym testem będzie później podłączenie innym kablem Ethernet  do modemu I wymiana kabla HDMI,  oraz pr,elaczenie do innego portu w TV. Jeśli to nic nie da, zgłoś uszkodzony dekoder na czacie I wymień  w salonie. Będzie najszybciej. Weź potwierdzenie zdania sprzętu...

Warto jednak jednocześnie zgłosić niedziałanie na czacie, bo może to być wariant pierwszy, kreowanie usługi 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Dekoder 4K Stream - brak obrazu, czarny ekran

Obstawia uszkodzenie dekodera. Konieczna wymiana. 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Dekoder 4K Stream - brak obrazu, czarny ekran

U mnie co jakiś czas, po wybudzeniu dekodera z trybu standby, pojawiał się niniejszy komunikat:

Orange_blad1.jpg


Resetowanie dekodera pomagało ale było samo w sobie... uciążliwe. Podczas kontaktu z pomocą techniczną pracownica infolinii "zresetowała usługę TV" po ich stronie i problem przestał się pojawiać.

Jeśli nie pomogły rozwiązania zaproponowane przez @agat13 (w tym m.in. wymiana kabla HDMI na najnowszy, obsługujący format 2.1) to podczas rozmowy z infolinią zasugeruj może, zanim zlecisz wymianę dekordera, zresetowanie usługi po stronie operatora.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Dekoder 4K Stream - brak obrazu, czarny ekran

Prawie identyczny wątek obok, nawet temat jest prawie identyczny..

Dekoder 4k Stream czarny obraz po uruchomieniu - Nasz Orange

 

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 7
  • 0

Dekoder 4K Stream - brak obrazu, czarny ekran

Dziękuję wszystkim za wskazówki!