Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder 4K Stream - pytania do posiadaczy i nie tylko..


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Dekoder 4K Stream - pytania do posiadaczy i nie tylko..

Od kilku dni użytkuje dekoder 4K Stream i jako, że nie wszystko jeszcze ogarniam, to mam kilka pytań i wątpliwości..
Mój TV to Samsung 65” QN91A Neo QLED 4K Smart TV (2021) połączony z dekoderem tylko kablem HDMI. Chcę posługiwać się tylko pilotem dekodera.

 

1. Jak na poniższym foto musiałem wyłączyć regulację głośności przez CEC, bo nie działał przycisk zwiększania i zmniejszania głośności + / - na pilcie dekodera, co jest to dla mnie dziwne..
Żeby zaczął działać ten przycisk na pilocie, to musiałem za każdym razem, chcąc oglądać telewizję, uruchamiać kilkakrotnie dekoder.

20220821_080547.jpg

 

 

2. Musiałem wyłączyć ustawienia głębi kolorów, ponieważ obraz jest nie do zaakceptowania, jest bardzo ciemny o czym pisałem tu na forum w innym wątku, także nie rozumie tej opcji w menu ustawień, po co ona tak właściwie jest i czemu ma służyć..? Wiem, że uruchamia HDR, ale w tak ciemnym trybie....?
Poza tą opcją musiałem też przełączyć na RGB.

20220821_080331.jpg

20220821_080407.jpg

 

 

3. Tryb wyświetlania mam ustawiony na ten jak ja poniższym foto. Czy dobrze ? Jaki powinienem ustawić tryb, żeby uzyskać jak najlepszy obraz dla mojego telewizora...?

20220821_080207.jpg

 

 

4. Decydując się na ten dekoder jako główny i wiedząc, że jest na androidzie liczyłem, że w końcu bez żadnych kombinacji, będę miał dostęp do moich katalogów zdjęć z chmurze.. ale nie, lipa, ponieważ możliwość instalacji aplikacji jest ograniczona i wręcz "wyznaczona", które można instalować.. 
Używam od lat na wszystkich moich "sprzętach" Dysk Google i nie ma tej aplikacji w sklepie Google Play Store.

W związu z tym, czy jest jakiś odpowiednik tej aplikacji na ten dekoder lub jakaś możliwość instalacji Dysku Google, żeby mieć dostęp do chmury i moich zdjęć poprzez dekoder...?

 

25 ODPOW. 25
Anonim

Nie dotyczy

Dekoder 4K Stream - pytania do posiadaczy i nie tylko..

@jarmk dekoder operatora zawsze ma jakieś ograniczenia i musisz się z tym pogodzić, konfiguracje masz teraz poprawną, nigdy ta od producenta nie jest dopasowana do TV czy własnych oczekiwań, trzeba to samemu ustawić, ja dlatego preferuję aplikacje w TV, co do HDR to obraz jest mocniej nasycony i ciemniejszy, nawet w TV jak masz z Android, ba u mnie jak 4K materiał jest na TV to wszystko na max się ustawia i nie da się tego zmienić, lepiej wypada materiał HD przeskalowany do 4K, co do dżwięku to sterowanie CEC u mnie wymusza użycie pilota KD, zresztą taki scenariusz mi odpowiada, nie przeszkadza mi korzystanie z 2 pilota, ba wyłączając KD, cały sprzęt się wyłącza i włącza też przy włączeniu KD, co do obrazu to masz tam sporo ustawień w dekoderze, więc można ustawić pod siebie, to raczej zaleta niż wada, moim zdaniem taki sobie dekoder i trzeba się z tym pogodzić, operatorzy niestety nie udostępniają sprzętu z wysokiej półki, czytając twój post i temat, odnoszę wrażenie, że oczekujesz od tego dekodera cudów, to już w sprzęcie za 1k zł wzwyż, ba KD mam za 25k zł i wszelkie wodotryski z dekoderów czy innych sprzętów wyłączam, bo psują obraz i dżwięk.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Dekoder 4K Stream - pytania do posiadaczy i nie tylko..

@Anonim 

Idąc Twoim tokiem myślenia, to komórki kupione u operatora z Androidem też niby powinny mieć ograniczenia, a nie mają.. to jest Android, nie iOS, więc powinna być możliwość instalowania aplikacji dopuszczonych do sklepu Google Play Store.

 

No nie oczekuje cudów od tego dekodera tak jak piszesz, a jedynie:

  • ładnego, nie przekontrastowanego obrazu tak jak obecnie, bo odnoszę z żoną wrażenie, że poprzedni dekoder ICU 100, miał ładnieszy obraz,
  • skoro to Android i niby ma usługi Google, to oczekuje dostępu do chmury Google,
  • obsługę dekodera i TV jednym pilotem i to działa, ale tak jak napisałem dopiero po wyłączeniu regulacji głośności CEC, a tak nie powinno być.. powinna ta opcja działać jako włączona.
Anonim

Nie dotyczy

Dekoder 4K Stream - pytania do posiadaczy i nie tylko..

@jarmk  w sprzęcie RTV i KD siedzę już 20 lat, nie spotkałem się z dopracowanym dekoderem operatora, więc można powiedzieć że to taki standard, operator dekodery branduje pod siebie, licencje stwarzają pewne ograniczenia, pomimo że na pokładzie dekoder ma Androida, nie zainstalujesz wszystkich aplikacji, można pomysł skroić, ale czy to coś da...

Co do obrazu, każdy dekoder ma inaczej to ustawione i jeśli się da można korektę zrobić, jednak nigdy nie będzie idealnie, najlepiej jak obraz bez ulepszaczy w dekoderze i dopiero na TV go podregulować, ale to temat na dłuższą dyskusję, bo każdy ma inne preferencje 😉


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Dekoder 4K Stream - pytania do posiadaczy i nie tylko..

Do chmury Dysk Google udało mi się wejść poprzez aplikację Solid Explorer, jednak to nie jest to, bo można podejrzeć zdjęcie, ale nie przeglądać fotek po kolei.. Trzeba każde kolejno zamykać i dopiero otwierać następne. Poza tym aplikacja ta jest trialem na 14 dni.

Szukam oddzielnej aplikacji na ten dekoder gdzie można dostać się do plików Dysku Google.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Dekoder 4K Stream - pytania do posiadaczy i nie tylko..

Mam 2 pytanka co do tego dekoderka..

 

1. Czy jest mozliwość jakiegoś ustawienia dźwięku, żeby głośnością w aplikacji Netflix można było sterować pilotem z dekodera, tak jak steruje się aplikacjami Orange TV i YouTube, a nie specjalnie brać pilot od TV..? 

 

2. Czy jest możliwość, poprzez jakąś opcje w ustawieniach, zrównania poziomu głośności na kanałach w tym dekoderze ? 

W TV Samsung, który posiadam mam ustawioną opcję "wyrwnaj poziom głośności dla wszystkich kanałów" i to działało we wszelakim sprzęcie jaki miałem do tej pory, ostatnio dekoder ICU 100, a tu na 4K Stream nie działa.. dla przykładu kanał TVN24 jest dwa razy głośniejszy jak TVP2...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 680
  • 1

Dekoder 4K Stream - pytania do posiadaczy i nie tylko..

Niestety dekoder 4K Stream to jedna wielka pomylka. Kazdy podnieca sie androidem ale jest tam totalnie ograniczony - a juz obsługa Orange to tragedia. Za namową Pana z salonu go wziąłem i zaraz na drugi dzien oddalem wybierajac IWU - 200, bo mój LG 50" NANO86 nie chciał wspolpracować z ICU-100. A do Androida kupilem sobie Chromecasta 4 ale ten tez ma swoje ograniczenia. Jezeli chce sie ogladać coś z dysku - zamiast tylko serwisow streamingowych - trzeba do CH 4 dorzucic jeszcze 300 zł i trochę powalczyć żeby chciał widzieć dyski w ntfs.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Dekoder 4K Stream - pytania do posiadaczy i nie tylko..

Też myślałem, że jak szybko go wziąłem, to tak szybko go oddam... o problemach, pytaniach i niejasnościach pytałem tu na forum, ale praktycznie nikt na nie nie odpowiedział i do wszystkiego dochodziłem sam, ale nie będę się powtarzał...
Jednak po tygodniu, albo i nawet więcej, kombinacji z ustawieniami obrazu, połapaniem aplikacji, zgrania dekodera z telewizorem i wszystkich różnych ustawień, postanowiłem, że go jednak zostawiam.

Pewnie, wymaga on jeszcze wielu poprawek, aktualizacji, które na pewno nie szybko wpadną na ten dekoder, ale teraz jak dla mnie jest on lepszy od Samsunga ICU100.

 

Dla mnie podstawowymi zaletami jego jest to, że:

- dekoder dobrze współpracuje z moim TV Samsung 65” QN91A Neo QLED 4K Smart TV (2021), włączanie i wyłączanie jednym pilotem od dekodera działa bez zastrzeżeń,

- posiada fajny, dobrze wykonany, intuicyjny, pilot na bluetooth,

- podstawowe aplikacje Orange TV, Netfix, Youtube w jednym miejscu, nie trzeba brać drugiego pilota od TV, żeby przechodzić między np. z Orange - Netfix, który jest w menu telewizora,

- fajne menu, choć na początku była czarna magia..

 

Wadą natomiast, brak nagrywania na dysk zewnętrzny, bo mulitnagrywarka z ograniczonymi, wybranymi kanałami, jak dla mnie się nie liczy.. jakby była możliwość nagrywania na wszytkich kanałach to tak, a nie tylko filmowych.. ktoś tu założył, że nagrywa się tylko i wyłącznie filmy.....

Wadą również jest to, że czasem trochę się muli w menu, mógłby chodzić prędzej.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Dekoder 4K Stream - pytania do posiadaczy i nie tylko..

Panowie, odkąd mam ten dekoder, to i mam problem z aktualizacją jednej z aplikacji, jeszcze nigdy nie udało mi się jej zaktualizować.. jakieś rady, pomysły...?

W komórce ta sama apka aktualizuje się odrazu..

20221031_173809.jpg

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5373
  • 21526
  • 173

Dekoder 4K Stream - pytania do posiadaczy i nie tylko..

@jarmk 

Pewnie jest zablokowane. Najwidoczniej na wersji otwartej coś by nie działało, zapewne za pośrednictwem tego komponentu są wprowadzane ograniczenia funkcjonalności. Oczywiście to tylko moje spekulacje.