Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy jest szansa na połączenie dekodera IWU200 kablem Ethernet poprzez router

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 27
  • 0

Czy jest szansa na połączenie dekodera IWU200 kablem Ethernet poprzez router

Dzień dobry!
Zajrzałem przypadkiem na to forum i jestem mile zaskoczony jego wysokim poziomem merytorycznym.

W związku z tym mam pytanie.
W grudniu 2021 zawarłem umowę na Orange Love Standard wraz z usługą multiroom.
Otrzymałem dekodery WHD 80 i IWU 200. Do tego mam Funbox 3.0.
Dekoder WHD 80 znajduje się w tym samym pokoju co FB  i połączony jest kablem.
Natomiast drugi dekoder (IWU 200) znajduje się w drugim pokoju do którego mam przeciągnięty
kabel Ethernet na końcu którego znajduje się router Tenda N300 F3 do którego mam podłączony komputer.
Przy próbie podłączenia kablem Ethernet od routera Tenda do dekodera IWU 200 udało mi się uzyskać
na telewizorze „stronę startową Orange” jednak przy próbie oglądania jakiegokolwiek
programu na ekranie telewizora pojawiał się komunikat: „nie posiadasz uprawnień do danego programu” – czyli jak rozumiem sygnał dochodzi, tylko nie dochodzi informacja o posiadanych uprawnieniach.
W związku z tym moje pytanie – czy jest jakaś szansa żeby tak zmienić ustawienia routera, żeby móc odbierać program w aktualnej konfiguracji sprzętowej, czy też pozostaje tylko zakup switcha, lub korzystanie z połaczenia Wi Fi?
Z góry dziękuję z wszystkie wskazówki i porady, oraz życzę zdrowia w tych ciężkich czasach. Andrzej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Czy jest szansa na połączenie dekodera IWU200 kablem Ethernet poprzez router

@Andy_Bi 

Jeszcze tak na marginesie dodam jedną uwagę.

To, że być może da się TV oglądać używając tej Tendy jak zwykłego przełacznika (switch), nie znaczy że jest to konfiguracja rekomendowana. Ten AP ma tylko porty 100Mbps, więc dzielenie jednego kabelka pomiędzy sygnał TV i internet na PC będzie generowało problemy. Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby rozgałęzienie tego eternetu z FB gigabitowym przełacznikiem, z jednym kabelkiem do dekodera, drugim do PC. Tendę też możnaby wtedy podłączyć (nadal w trybie AP) do tego samego przełącznika (jeśli koniecznie zależy Ci na jego WiFi). Taki mały switch jest do kupienia całkiem tanio i przydaje się do rozprowadzania eternetu więc warto kupić tak czy owak.

 

                dekoder

                    |

sieć - FB - switch - PC

                    |

                Tenda(AP)

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Czy jest szansa na połączenie dekodera IWU200 kablem Ethernet poprzez router


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Czy jest szansa na połączenie dekodera IWU200 kablem Ethernet poprzez router

@Andy_Bi  o ile z internetem nie ma problemu przez własny router to już z usługą tv niestety są problemy więc pozostaje tak jak piszesz zakup switcha (i połączenie tak jak w schemacie kolegi @byczyn_86 ) lub połączenie po wifi dekodera.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Czy jest szansa na połączenie dekodera IWU200 kablem Ethernet poprzez router


@Andy_Binapisał(-a)

Dzień dobry!
Zajrzałem przypadkiem na to forum i jestem mile zaskoczony jego wysokim poziomem merytorycznym.

W związku z tym mam pytanie.
W grudniu 2021 zawarłem umowę na Orange Love Standard wraz z usługą multiroom.
Otrzymałem dekodery WHD 80 i IWU 200. Do tego mam Funbox 3.0.
Dekoder WHD 80 znajduje się w tym samym pokoju co FB  i połączony jest kablem.
Natomiast drugi dekoder (IWU 200) znajduje się w drugim pokoju do którego mam przeciągnięty
kabel Ethernet na końcu którego znajduje się router Tenda N300 F3 do którego mam podłączony komputer.
Przy próbie podłączenia kablem Ethernet od routera Tenda do dekodera IWU 200 udało mi się uzyskać
na telewizorze „stronę startową Orange” jednak przy próbie oglądania jakiegokolwiek
programu na ekranie telewizora pojawiał się komunikat: „nie posiadasz uprawnień do danego programu” – czyli jak rozumiem sygnał dochodzi, tylko nie dochodzi informacja o posiadanych uprawnieniach.
W związku z tym moje pytanie – czy jest jakaś szansa żeby tak zmienić ustawienia routera, żeby móc odbierać program w aktualnej konfiguracji sprzętowej, czy też pozostaje tylko zakup switcha, lub korzystanie z połaczenia Wi Fi?
Z góry dziękuję z wszystkie wskazówki i porady, oraz życzę zdrowia w tych ciężkich czasach. Andrzej


Moim zdaniem nie powinno być żadnego problemu z odbiorem IP TV w takiej konfiguracji. Nie działa dlatego, że masz nieprawidłowo skonfigurowaną tą Tendę. Powinna być w trybie AP a jest w trybie rutera, zupełnie niepotrzebnie. Zmień na AP i wszystko będzie chodzić.

 

PS. Wskazówki ogólne znajdziesz np. w tym wątku, a gdybyś potrzebował konkretnych rad na temat tj Tendy to pytaj, podpowiemy.

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Dzia%C5%82anie-dekodera-IPTV-w-podsieci/m-p/257752

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Czy jest szansa na połączenie dekodera IWU200 kablem Ethernet poprzez router

@Andy_Bi powyższe podpowiedzi mogą pomóc w prawidłowym działaniu dekodera, jednak nadal najstabilniej będzie podłączenie dekodera bezpośrednio kabelkiem ethernetowym do FunBox-a. To może być kłopotliwe, ale będzie najbardziej stabilne działanie dekodera.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Czy jest szansa na połączenie dekodera IWU200 kablem Ethernet poprzez router

@Andy_Bi  najpierw sprawdź na końcu kabla ETH czy dekoder podpiety bez Trendy działa. Czy działa multiroom. 

Jeśli tak, ustaw Tende w tryb AP ze switchem, czyli ustaw wszystkie parametry wifi i wyłącz DHCP. Wepnij kabel do switcha Tendry ( dopiero po wyłączeniu DHCP ) i powinno dzialać.

Zaletą rozwiązania jest jeden  router DHCP i jedna  klasa adresów w podsieci. Tenda zaś pracuje nie jak router, ale switch z antena i nadajnikiem wifi.  Możesz się pokusić o skopiowanie ustawień wifi z FB i sprawdzić, czy i po wifi nie pójdzie TV. Jednak najpierw dodaj po wifi dekoder do FB, a później przestaw w povlize Tendy. Jeśli nie zadziała, to zresetuj Tende i skonfiguruj ponownie jako AP. Zabawa, ale w słusznym celu 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 27
  • 0

Czy jest szansa na połączenie dekodera IWU200 kablem Ethernet poprzez router

Dobry wieczór wszystkim!

Bardzo dziękuję Wszystkim za pomocne rady.

Problem nie został jeszcze rozwiązany, gdyż okazuje się,

że posiadany przeze mnie router Tenda jest dosyć stary i nie posiada trybu AP.

W tej chwili jestem w trakcie wymiany e-maili z firmą Tenda w sprawie możliwości

aktualizacji oprogramowania routera umożliwiającego tryb AP.

Jeszcze raz dziękuję Wszystkim  za pomoc i pozdrawiam.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Czy jest szansa na połączenie dekodera IWU200 kablem Ethernet poprzez router

@Andy_Bi  każdy router ma wymuszony  tryb AP


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Czy jest szansa na połączenie dekodera IWU200 kablem Ethernet poprzez router


@Andy_Binapisał(-a)

Dobry wieczór wszystkim!

Bardzo dziękuję Wszystkim za pomocne rady.

Problem nie został jeszcze rozwiązany, gdyż okazuje się,

że posiadany przeze mnie router Tenda jest dosyć stary i nie posiada trybu AP.

W tej chwili jestem w trakcie wymiany e-maili z firmą Tenda w sprawie możliwości

aktualizacji oprogramowania routera umożliwiającego tryb AP.

Jeszcze raz dziękuję Wszystkim  za pomoc i pozdrawiam.


Kolego, proszę sprawdź zanim coś napiszesz. Na stronie 35 instrukcji tego "rutera" jest klarownie opisane jak przełączyć go w tryb AP. Nie potrzeba do tego kontaktu z producentem. Aktualizacja firmware odbywa się przeważnie z automatu do najnowszej dostępnej wersji po uzyskaniu dostępu do internetu.

 

https://www.tendacn.com/pl/download/detail-3091.html

 

j131_0-1643156339837.png

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 27
  • 0

Czy jest szansa na połączenie dekodera IWU200 kablem Ethernet poprzez router

Kolego - zawsze sprawdzam zanim coś napiszę.

U mnie menu routera po aktualizacji oprogramowania wygląda następująco:

Andy_Bi_0-1643225142052.png

Pozdrawiam