Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy jest możliwa wymiana dekodera Sagemcom na Samsung ICU100

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 10
  • 0

Czy jest możliwa wymiana dekodera Sagemcom na Samsung ICU100

Pytanie do wiedzących więcej. Od miesiąca mam światłowód i TV. Mam Sagemcom - dramatycznie wolne, koszmarnie działające menu. Po zmiania z dekodera NC+ to jest powrót do ery kamienia łupanego. Teraz w ofercie jest dostepny Samsung ICU100 ale powiedziano mi, ze nie ma opcji wymiany, tylko dla "nowych" w ofercie Love. 
Pytanie brzmi - to się zmieni? będzie (nawet odpłatnie) możliwośc wymiany tych dekoderów, czy muszę się męczyć z tym dziadostwem?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10920
  • 150

Czy jest możliwa wymiana dekodera Sagemcom na Samsung ICU100

Hm... Na dzisiaj wygląda to tak - dla tych którzy korzystają z dekoderów UHD 88 nie jest przewidziana wymiana na ICU 100 (w normalnym trybie). Wasz głos jednak nie przechodzi bez echa i najprawdopodobniej w przyszłym roku dokonane zostaną zmiany w tym obszarze.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

50 ODPOW. 50

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Czy jest możliwa wymiana dekodera Sagemcom na Samsung ICU100

Witam

 

@krzysztofjot wymiany na życzenie nie ma. Jeżeli chodzi o problemy z bierzącym, zgłoszenie ewentualnej awarii poskutkuje wymianą na ten sam model. Przyszłosciowo, z tego co wiem, będą wdrażane nowe modele, czyli ICU 100, ale trzeba jeszcze poczekać. Tak jak Cię poinformowano, na dzień dzisiejszy jest to tylko opcja do Orange Love, a w sporadycznych przypadkach do innych swieżo podpisanych usług. 

 

Jaki masz teraz dekoder? UHD 86 IPTV? Nie widzę u siebie drastycznego spadku w działaniu tego urzadzenia. Może warto to zgłosić do BOK. 

Anonim

Nie dotyczy

Czy jest możliwa wymiana dekodera Sagemcom na Samsung ICU100

Zadzwoń do BOK i zapytaj się czy masz możliwość migracji do Orange Love. Być może uzyskasz pozytywną odpowiedź. Jeśli zmieniasz opcję na "wyższy" pakiet to zazwyczaj odpowiedź jest pozytywna. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 10
  • 0

Czy jest możliwa wymiana dekodera Sagemcom na Samsung ICU100

mam UHD88 - ja widzę dramatycznie wolne działanie menu odnośnie poprzedniego dekodera NC+. Może działa tak jak powinien, ale jego obsługa jest tak beznadziejna, powolna i nieintuicyjna że mam czasem ochotę wywalić to za okno :).

NC tak działał jakieś 15 lat temu 🙂 . Polityka "sprzęt do oferty" to może w telefonach się sprawdza, tu czuje się wyr##ny, Nowy dekoder pozwala na znaczne rozszerzenie funkcjonalności, nagrywanie 3 kanałów, lepsze menu, itp itd. To jest słaba polityka na zatrzymanie klienta, drugi raz w to nie wejdę, technologicznie cofnałem się o kilka lat, a tego nie lubię, a jeszcze bardziej nie lubię jak mnie ktoś ogranicza "odgórnie" uniemozliwiając kozystanie z nowszych rozwiązań.  Nie jest to dobry PR, ale mówi się trudno, więcej tego błedu nie popełnię teraz jestem zmuszony z tym męczyć się dwa lata ale na pewno nie wpłynie to pozytywnie na moje dalsze decyzje co do tej opcji TV. 

Anonim

Nie dotyczy

Czy jest możliwa wymiana dekodera Sagemcom na Samsung ICU100

@krzysztofjot dzwoniłeś do BOK?? Może jest możliwość migracji??


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 10
  • 0

Czy jest możliwa wymiana dekodera Sagemcom na Samsung ICU100

napisałem e-mail i... czekam na odpowiedź 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Czy jest możliwa wymiana dekodera Sagemcom na Samsung ICU100


krzysztofjot napisał(-a):

napisałem e-mail i... czekam na odpowiedź 🙂


@krzysztofjot Jaki to adres e-mail ?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 10
  • 0

Czy jest możliwa wymiana dekodera Sagemcom na Samsung ICU100

Ja mam umowe na firmę adres - bok.dla.firm@orange.com

 


Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10920
  • 150

Czy jest możliwa wymiana dekodera Sagemcom na Samsung ICU100

@krzysztofjot zachęcam Cię do oznaczenia wpisu (jako rozwiązania), który Twoim zdaniem wydaje się najbardziej przydatny w założonym przez Ciebie temacie Emotikon: Mrugający. Dzięki temu innym łatwiej będzie go odnaleźć. A może zechciałbyś się jeszcze tutaj podzielić dalszą historią korespondencji mailowej z BOK dla firm?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 10
  • 0

Czy jest możliwa wymiana dekodera Sagemcom na Samsung ICU100

@Wiktor skoro mamawiasz... 🙂

Otóż, po kilku dniach licznych rozmów, emaili, telefonów zadzwoniła pani z BOK  (to było w piatek do południa) mówiąc "za chwilę zadzwoni Pan XX w sprawie dekodera, proszę sobie zapisac nazwisko - Pan XX bedzie dzwonił dzis do poludnia i on ma ta sprawe z Panem załatwic do koca. Prosze zapisac Pan XX..." Trzy razy powiedziała 'zapisać" - jestem w samochodzie, kij mówie że zapisałem, nie zapisałem - zadzwoni , załatwi i OK, po co zapisywać. Piątek, sobota, poniedziałek, wtorek... Ni hu hu.

W środę telefonue do BOK. Znam już procedury, więc mówię "pewien Pan miał zadzwonić ale nie zadzwonił, nie znam nazwiska bo nie zapisałem 🙂 ale na pewno jest to zapisane w temacie sprawy, proszę sprawdzić na moim koncie - telefon bł w piątek o 10.11 itd itp..." Jest, znalazły !! Pan XX? No tak. A o co chodzi... Wyłuszczam. Proszę poczekać... Czekam. W słuchawce "Proszę Pana - zaraz do pana odzwonię, coś sprawdzimy i dam znać". OK. czekam 🙂 Za TRZY minuty telefon. "...Zaraz dostanie Pan SMM z numerem sprawy. Proszę iść do najblizszego salono Orange tam panu wymienią dekoder...". 
Boże, dzieki, cud normalnie. Jest 16.30 do jednego salonu mam 800m do drugiego 900. Jeden w CH drugi tez wielka prestizowa lokalizacja. Co mi tam, lecę, biegnę. Wypinam te kable, biorę pudełko i za 10 min jestem w salonie.

Dzień dobry - mam tu takinr sprawy, mam wymienic dekoder.

- A popsuł się? Nie , wymienić na Samsung?

Proszę?? Na co? Jak? To niemozliwe, a nawet gdyby - my nie mamy tych dekoderów.

- To może w Koronie?

- Tam to pewnie tak.

Dziekuję, biegnę do drugiego punktu.

- Dzień dobry, mam tu numer sprawy z BOK. Pan ma miec informację, aby wymienić mi dekoder... na Samsunga...

Już jak to mówię, to widzę jak się to skończy. Ale Pan miły, klepie w klawiaturę 15 minut. Jakas matryca wymian, jakieś telefony, pytania, rozmowy, konsultacje. 

Miły Pan wreszcie mówi "...Nie ma takiej możliwości, to niewykonalne, i niemożliwe. Ten dekoder tylko do promocji Love. A nawet gdyby było możliwe, to my nie mamy tych dekoderów, to musi technik przynieść..."
Wróciłem do domu na późny obiad, wrzuciłem ten dekoder w kat - ma tak drętwe oprogramowanie i działa jak pierwszy dekoder Cyfry z 2005 roku. Tak super technologia światłowodowa Orange cofnęła mnie do epoki kamienia łupanego. Każda umowa się kiedyś kończy, więc ... (takie lekkie niedopowiedzenie, Jasiu).. pozdrawiam cały BOK i ekipę Orange.