Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy jest możliwa wymiana dekodera Sagemcom na Samsung ICU100

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 167
  • 10

Czy jest możliwa wymiana dekodera Sagemcom na Samsung ICU100

Mam podobny przypadek.

Przedłużyłem umowę światłowodu FunPack
z przejściem na Orange Love, ale dekodera nowego nie dostałem.
Próbowałem przez infolinię, konsultantów, w salonach ale tekst jest zawsze ten sam:
Nie mają "matrycy" na wymianę UHD88 na ICU100.

I teraz mam usługę Orange Love, światłowód, telewizor 4K
a treści 4K od Orange i z VOD nie mogę oglądać. 😞


Zespół Nasz Orange
  • 2830
  • 10848
  • 150

Czy jest możliwa wymiana dekodera Sagemcom na Samsung ICU100

Hm... Na dzisiaj wygląda to tak - dla tych którzy korzystają z dekoderów UHD 88 nie jest przewidziana wymiana na ICU 100 (w normalnym trybie). Wasz głos jednak nie przechodzi bez echa i najprawdopodobniej w przyszłym roku dokonane zostaną zmiany w tym obszarze.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 167
  • 10

Czy jest możliwa wymiana dekodera Sagemcom na Samsung ICU100


gmarek napisał(-a):

...Próbowałem przez infolinię, konsultantów, w salonach ale tekst jest zawsze ten sam:
Nie mają "matrycy" na wymianę UHD88 na ICU100...


Muszę odszczekać co napisałem.


Właśnie przed chwilą dotarł do mnie kurier z nowym dekoderem ICU100!
Stary UHD88 muszę sam zwrócić do salonu i najlepiej dostać na piśmie potwierdzenie,
żeby system kary nie naliczył...

 

Wniosek jest taki: w salonach "matrycy" na wymianę dekoderów nie mają, nie ma co próbować.
Ale niektórzy konsultanci mogą zrobić więcej niż salon, zależy na kogo się trafi.


Reklamacja została rozpatrzona pozytywnie 🙂


Zespół Nasz Orange
  • 2830
  • 10848
  • 150

Czy jest możliwa wymiana dekodera Sagemcom na Samsung ICU100

Dzięki @gmarek, że podzieliłeś się z nami tutaj tymi informacjami Emotikon: Szczęśliwy. Muszę się w takim razie (tfu! Emotikon: Mrugający) poprawić: tego typu wymiana nie jest realizowana w trybie standardowym.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 10
  • 0

Czy jest możliwa wymiana dekodera Sagemcom na Samsung ICU100

@gmarek cieszy, że coś drgnęło w tej materii, ja jednak dziwi fakt otrzymania dekodera kurierem. On jest bez karty, i nie ma opcji aby bez montera samemu uruchomić usługę. To nie NC+ że wtykasz kabel, wkladasz karte i się loguje, więc napisz jak uruchomileś i skonfigurowałeś uslugę na tym dekoderze.

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 167
  • 10

Czy jest możliwa wymiana dekodera Sagemcom na Samsung ICU100


krzysztofjot napisał(-a):
@..jest bez karty, i nie ma opcji aby bez montera samemu uruchomić usługę. To nie NC+ że wtykasz kabel, wkladasz karte i się loguje, więc napisz jak uruchomileś i skonfigurowałeś uslugę na tym dekoderze.

Podłączyłem nowy dekoder do FunBox-a 2.0.

Uaktualnił oprogramowanie, zapytał o numer usługi TV i kod,
który miałem na umowie sprzed dwóch lat.
Wpisałem, zaakceptowałem i mój pakiet bogaty działa.

Nie ma tu żadnej magii.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Czy jest możliwa wymiana dekodera Sagemcom na Samsung ICU100

Ja próbowałem wymienić dekoder kilka dni temu. Niestety bez sukcesu. W zeszłym tygodniu Orange ogłosiło swoją współpracę z Netflixem. Bardzo mnie to ucieszyło. Posiadam usługi Orange Love w technologii światłowodowej. Jednak ponieważ przechodziłem na Love przedłużając umowę (jestem już klientem od 5 lat) nie posiadam najnowszego dekodera umożliwiającego oglądanie Neflixa. Skontaktowałem się zatem z konsultantem Orange za pośrednictwem czata na stronie www z prośba o wymianę dekodera pisząc, że po prostu chcę mieć w dekoderze Netflixa. Otrzymałem informację, że nie ma z tym problemu, przyjęto stosowne zgłoszenie i jestem zaproszony do dowolnego punktu na wymianę dekodera.
 
Niestety w salonie okazało się, że nie ma możliwości wymiany dekodera. Jest to technicznie, a właściwie ze wszystkich możliwych na świecie powodów, niemożliwe. Według pracownika salonu zostałem okłamany przez infolinię, po czym ten pracownik próbował mnie zbyć. Poproszony przeze mnie kierownik salonu poinformował mnie, że nie jest w stanie mi w żaden sposób pomóc, a zapytany czy odpowiada wobec mnie za załatwienie mojego problemu stwierdził, że odpowiada tylko za swój własny salon.
 
Reasumując. Pierwsze kłamstwo spotkało mnie na infolinii. Wynikało ono zapewne z niewłaściwego wyszkolenia pracownika.
czat.jpg

 

czat2.jpg

 

Drugie kłamstwo próbował zastosować wobec mnie pracownik salonu, po tym jak powiedział mi, że nie da się wymienić dekodera. Powiedział mi mianowicie że moje zgłoszenie które otrzymałem na infolinii wymaga jeszcze dalszego zatwierdzenia i muszę na to poczekać kilka dni. To kłamstwo miało na celu pozbycie się mnie i mojego problemu.
 
Trzecie kłamstwo to kłamstwo dyrektor salonu, która stwierdziła, że nic nie jest w stanie w tej sprawie zrobić. Nie ma żadnych kanałów wsparcia, które pomogły by jej rozwiązać od reki taki nietypowy problem jak mój. A do tego dekoder Samsunga i tak by nie współpracował z FunBox 2.0 który posiadam. Co jak czytam na grupie tez jest kłamstwem.
 
Dekodera nie wymieniałem, ale czegoś się nauczyłem. Napisałem w tej sprawie reklamację, ale myślę, że w odpowiedzi będzie jakieś kłamstwo. Patologiczni kłamcy, tacy jak Orange, się bowiem nigdy nie zmieniają.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 167
  • 10

Czy jest możliwa wymiana dekodera Sagemcom na Samsung ICU100

Pisałem wcześniej, że w salonie i tak się nic nie załatwi w sprawie wymiany.

Musi być "kumaty" konsultant i to w bezpośredniej rozmowie telefonicznej.

Dekoder przywozi kurier. Stary dekoder po aktywacji nowego oddajesz sam do salonu.

Próbuj z różnymi konsultantami, może za którymś razem "załapie".


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Czy jest możliwa wymiana dekodera Sagemcom na Samsung ICU100

► Wątek ze względu na poruszaną w nim problematykę przeniesiono z tematu co to za stacja na kanale 12 o nazwie NC+ - Moderator Wiktor ◄

 

Orange tylko daje mi dekoder UHD 88 a ja tego złomu a samsunga dekodera nie chcą  dać mimo ze mam pakiet love reklama mówi że każdy kto ma pakiet love powinie dostać lepszy dekoder samsung ui 100 ale to kłamstwo