Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

reklamacja słuchawek JBL dołączonych do telefonu alcatel


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

reklamacja słuchawek JBL dołączonych do telefonu alcatel

Witam,

Jakiś czas temu przestały mi działać obydwie słuchawki JBL model j22 dołączone oryginalnie do telefonu alcatel idol 4. Telefon zakupiony na orange.pl. Na stronie znalazłem informację, że mogę reklamować w każdym salonie orange, więc się udałem do najbliższego w Piasecznie. Dzis otrzymałem informację od Pani z tego salonu że:

- słuchawki są nienaprawione gdyż są firmy JBL i serwis alcatel nie naprawi ich(słuchawki dołączone przez producenta do telefonu),

- mogą zostać zutylizowane, albo jeżeli poniosę opłatę logistyczną za przesłanie ich z powrotem do salonu.

- jak chcę zgłosić reklamację to tylko do salonu firmowego.

Oczywiście się nie zgodziłem i powiedziałem, że skoro sprzęt był u nich kupowany to mają mi go naprawić i nie będę ponosił dodatkowych kosztów przesyłki za nienaprawiony sprzęt. Dodatkowo nie zostałem o takich praktykach poinformowany o zapłacie za jakąkolwiek przesyłkę.

Mam prośbę o pomoc, bo nie wiem co robić. Jak i gdzie mam te słuchawki zareklamować skoro serwis alcatela umywa ręce. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

reklamacja słuchawek JBL dołączonych do telefonu Alcatel

No niestety salony partnerskie nie mają uprawnień z tytułu rękojmi zakupionych u innego sprzedawcy.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

reklamacja słuchawek JBL dołączonych do telefonu Alcatel

Chodzi mi o zwykłą reklamację i naprawę sprzętu, nie rękojmię.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

reklamacja słuchawek JBL dołączonych do telefonu Alcatel

Nie ma formalnie czegoś jako reklamacja sprzętu. Możesz skorzystać z rękojmi lub gwarancji. Rękojmia to inaczej reklamacja za towar niezgodny z umową.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

reklamacja słuchawek JBL dołączonych do telefonu alcatel

Masz na fakturze wyszczególnioną pozycję na słuchawki lub osobną fakturę na nie?

Oczywiście, że Alcatel nie będzie naprawiał JBL, ale to Salon powinien wiedzieć co z nimi zrobić, nie Ty.

W Orange JBL Serwisuje

AVS Michał Matuszkiewicz ul. Bohaterów Monte Cassino 1 40-231 Katowice, e-mail: info@JBLSerwis.pl, kurier UPS- na koszt odbiorcy nr płatnika 0989YF

I tam powinien Salon je wysłać

Skoro Salon wysłał nie do tego serwisu niech sam płaci za kuriera.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

reklamacja słuchawek JBL dołączonych do telefonu alcatel

Z tego co kojarzę to nie ma wyszczególnionej pozycji na fakturze na same słuchawki, bo one oryginalnie były dodawane z telefonem i były w środku pudełka.

Dziękuję Wam bardzo za pomoc, tak zrobiłem i poinformowałem panią z salonu że nie mam zamiaru żadnych kosztów ponosić i to oni są odpowiedzialni za rozwiązanie problemu z naprawą.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.