Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

4k stream czy iwu200


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

4k stream czy iwu200

Pytanie jeszcze raz o dekoder, ktoś ma ten model (4k stream), może napisać coś więcej, czy warto, czy jednak wrócić do tego IWU200?

 

______

* Wpis wyodrębniony jako nowy temat - Bartłomiej

46 ODPOW. 46

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53104
  • 616

4k stream czy iwu200

@Kamas21  IWU jest w miarę stabilny. Ja bym poszedł w nowości...ten kierunek jest sluszny


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

4k stream czy iwu200

Czyli mimo wszystko szedłbyś w ten 4k stream, a starego IWU200 oddał?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53104
  • 616

4k stream czy iwu200

@Kamas21 Ja osobiście tak. mam w domu dekoder androidowy od innego operatora i jak na razie (2 tygodnie) się sprawdza. Z IWU były ostatnio jakieś problemy. Z 4K Stream też. I tak zależy na jaki egzemplarz trafisz...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 119
  • 608
  • 2

4k stream czy iwu200


@Kamas21napisał(-a)

Dzięki, potem zerknę na ten wątek. Tylko, że u mnie na razie problem czarnego orbazu nie występuje. Natomiast po dłuższej weryfikacji dzisiaj stweirdzam, że jest jakiś problem z dźwiękiem. Raz idzie głośno, potem znowu cicho, bez żadnego zmienia ustawień. Np. szło głośno, ale wszedłem w menu aplikacji, potem wróciłem do Orange tv i było cicho. Wcześniej tego dokładniej nie wyłapałem, ale takie problemy już mi inny domownik zgłaszał, że nic nie ruszał, a głośność się zmieniła. Myślałem, że to kwestia różnej głośności na różnych kanałach, ale nie to jest probleme. Po prostu z jakichś powodów głośność sama się z siebie zmienia.


A sam tv nie ma może włączonej funkcji, że w razie większego hałasu w pokoju zwiększa głośność? Ostatnio byłem u znajomych na meczu i ich tv miał taką funkcję, że jak głośniej rozmawialiśmy to tv sam zwiększał głośność. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

4k stream czy iwu200

@Kamas21 miałeś 80Mb/s to ci wszystko szło wolnym strumyczkiem a teraz aktalizacje Windows idą rwącym potokiem aż procesor ledwo dyszy 😄


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

4k stream czy iwu200


@Kamas21napisał(-a)

...

Pytanie jeszcze raz o dekoder, ktoś ma ten model, może napisać coś więcej, czy warto, czy jednak wrócić do tego IWU200?

 


Przy FTTH masz jeszcze możliwość wzięcia ICU100. Obsługa identyczna jak IWU200 tylko dysk do nagrywania można podłączyć. No i zwykle drożej kosztuje wynajem. A, i nie wspiera HDR - a IWU200 wspiera. Zależy na czym komu zależy.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

4k stream czy iwu200

@Cracers Nie, to jest 6letni tv, więc nie sądzę by miał taką funkcje, zresztą nigdy wcześniej przez lata coś takiego się nie działo. W sumie nie wiem... Na pewno wtedy z tym dźwiękiem to odnotowałem. Kabel hdmi zmieniłem, ale wrażenie jakieś mimo wszystko dziwne jest. Tzn. na tym iwu200 miałem ustawione na pilocie od tv 30 i na maxa na pilocie od orange i było ok, na tych kanałach co głównie oglądam nie musiałem praktycznie nic ruszać. Czasem coś rano lub do południa, wtedy jeszcze człowiek nie ma dźwięków przez cały dzień, więc trochę musiałem zmniejszać. Czasem jakiś kanał co oglądam sporadycznie musiałem podgłośnić. Teraz natomiast mam wrażenie, że te same kanały co zawsze oglądam mają różną głośność, nie mogę tak ustawić jak miałem dawniej, że na tych kanałach pasowała mi jedna głośność i muszę dawać głośniej, albo ściszać.

 

@marderNie wiem, szczerze mówiąc muli, rano jest trochę lepiej, wieczorami muli mocniej. Miałem właściwie na ogół dawniej ok.50mb/s, teraz niby skok powinien być mocno odczuwalny, ale no nie jest. Komp jest stary, więc możę nadszedł jego czas. Nawet myszka postanowiła się zbuntować i scroll działa tylko w dół, do góry nie chce już chodzić 🙂

 

@j131Raczej dysku nie potrzebuję. Jeśli jest jakaś kwestia to po prostu czy zostawić ten stary IWU200, czy zostać przy tym nowym 4k stream. Pasowałoby mi jakoś w tym tygodniu sprzętu zwrócić, a szczerze mówiąc do końća nie wiem nadal co zrobić. Wczoraj jak puściłem na chwilę mecz siatki, to obraz też był trochę dziwny. Nie że ciął czy coś, ale tak jakby był brak płynności, co właśnie na meczu było dobrze widać. Myślałem, że może to problem po stronie transmisji, ale na innym meczu to samo. Dałem diagnozuj tv i w sumei się nie poprawiło, właczyłem, wyłączyłem, chyba też nie bardzo, ale za chwilę wszystko było już ok. Ogólnie ja jestem osobą, która cieżko się przyzwyczaja do zmian i lubi mieć wszystko idealnie. Z drugiej strony jak 1,5roku temu wymieniałem stary dekoder na ten iwu200, to też początkowo się nie mogłem przyzwyczaić.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

4k stream czy iwu200


@Kamas21napisał(-a)

...

czy zostawić ten stary IWU200, czy zostać przy tym nowym 4k stream

...


Normalnie klienci podejmują taką decyzję "w ciemno".

Jesteś w komfortowej sytuacji bo możesz porównać działanie obu. Co samo w sobie jest dziwne, bo jeden nie powinien działać (skoro masz umowę na jeden).

Zawsze możesz zostawić oba i wziąć multiroom.

Co do różnic w głośności to mogą one wynikać z tego, że na różnych kanałach dźwięk jest nadawany w różnych formatach. Na niektórych jest kodowanie DD (i to ze zmienną liczbą kanałów), na innych nie. Możesz spróbować poszukać obsługi dźwięku DD w opcjach dekoderów - może jakaś zmiana w tych okolicach wpłynie pozytywnie na Twoje odczucia. Istotne jest które urządzenie ma się zająć (ewentualnym) dekodowaniem: czy dekoder, czy TV (czy ewentualnie KD). Końcowy efekt wyraźnie od tego zależy.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

4k stream czy iwu200

Tzn. nie wiem czy IWU200 działa, bo nie próbowałem, po podłączeniu nowego jestem cały czas na nowym, to co piszę na temat starego, to w oparciu o poprzednie miesiące.

Natomiast co do dźwięku, to wczoraj była taka sytuacja, wszedłem na kanał canal+sport5 (ogólnie to nie mam tego programu w pakiecie, nie wiem chyba jakaś promocja po podpisaniu nowej umowy) i tam dźwięk strasznie głośny, potem wróciłem na inne kanały (np.Polsat Sport) i dźwięk na tych kanałach stał się głośniejszy niż był przed puszczeniem tego bardzo głośnego canal+. Jak wyłączyłem dekoder i uruchomiłem ponownie, to dźwięk na tych kanałach wrócił do poprzedniego stanu.

 

Jakieś tam ustawienia widziałem, ale wszystko jest chyba wyłączone. Co masz na myśli z tym dekodowaniem? Od czego to zależy czy to samemu się ustawia jakoś?

 

Odnośnie jeszcze do tego dźwięku, to teraz chwilę się pobawiłem. Jak przechodzę do tego canal+sport5, to on idzie strasznie głośno, potem wracam w dół, to kanały tak jak pisałem idą głośniej niż chwilę wcześniej, tak jakby wejście na ten c+ zwiększało im głośność, potem schodzę w dół do kanału tvp4k (jego też dawniej nie miałem) i jak z niego znowu idę do góry z kanałami, to wtedy mają już głośność taką jaką miały wcześniej. Szczerze, to nie wiem co się tutaj dzieje.

Plus jeśli idzie o ustawienia. Z dźwiękiem z tego co widzę z ustawień urządzenia za wiele zrobić nie można. Te jakieś dolby digital i wszystko jest powyłączone i się nie da chyba włączyć. Jedyne co można zrobić to wyłączyć dźwięk przestrzenny czy coś takiego, ale chyba to nie jest zalecane.