Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

4k stream czy iwu200


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

4k stream czy iwu200

Czyli teraz już nie wiem o co biega z tym dźwiękiem, jeśli to nie jest problem tylko u mnie. Pewnie w takim razie wymiana dekodera nic nie zmieni, bo to raczej w takim razie nie jest wina sprzętu, ale dziwi mnie coś takiego, bo jak dla mnie to mocno przeszkadza w korzystaniu z dekodera, jeśli częściej zmienia się kanały. Oczywiście można ustawić to avl, wyrównywanie dźwięku i wtedy jest lepiej, ale mimo wszystko tak jak pisałem, to powinna być dodatkowa funkcja, a nie coś co muszę włączyć, by nie mieć problemów z tym dźwiękiem. Dziwne też, że w sumie nie ma tutaj na forum więcej tego typu obserwacji, jednak dla mnie to jest dość odczuwalne i wyraźne, więc myśli, że jeśli ktoś korzysta z większej ilości kanałów, to powinien to zaobserwować. 

Jaki jest aktualna wersja oprogramowanie tego 4k stream? Może musi przyjść jakaś aktualizacja?

 

Właśnie nie wiem jak z tym hdr, właściwie to nie mogę tego nigdzie znaleźć. Na xiaomi mi box mam w ustawieniach, tam gdzie ekran i rozdzielczość coś dotyczące hdr, można coś tam zmienić, są jakieś opcje do wyboru, natomiast w ustawienaich tego 4k stream w tym samym miejscu nic takiego nie ma, nie ma nic związanego z hdr jest tylko to o czym pisałem z tą głębią koloru, ale to jest wyłączone i nie ma możliwości włączenia. Czyli gdzieś na tv może być opcja włączenia/wyłączenia tego hdr? Nawet nie wiem czy ten stary tv coś takiego ma, jak szukałem w ustawieniach to na nic podobnego się nie natknąłem. Może to występować pod inną nazwą? Ewentualnie gdzie tego szukać?

Z tym problem z ekranem to nie wiem co jest grane, może tak jak pisze pirenej powinienem się wyspać i dać oczom odpocząć. Fakt jest taki, że problem odczuwam też na xiaomi mi box, a to jest praktycznie niemożliwe, bo to inne wejście hdmi. Ale jest jak jest, tam też teraz jak wchodzę, to obraz wydaje mi się ciemnawy, a kolory wyostrzone, można powiedzieć, że twarze ludzi są lekko pomarańczowe (to jest właśnie taki kontrast, moje wraenie jest właśnie takie, że tak jakby było lekko ciemniej, a kolory się wyostrzyły, np. właśnie te pomarańczowe twarze; teoretycznie wiadomo, że miałem ustawione tv na trybie dynamicznym, on podbija kolory, ale tak jak wspominałem miałem i mam tak ustawione od 5-6lat, xiaomi mi box mam od 2lat; teraz nie mogę uwierzyć, że oglądałem na takich ustawieniach, bo przecież widać, że ten obraz jest średni). W takiej opcji trzeba by zakładać, że albo w jakiś sposób zmieniły się ustawienia w tv, albo tv się psuje (ale była tu mowa, że tv teraz tak się nie psują). Sam nic nie zmieniałem, ale z drugiej strony sam telewizor też przecież ustawień nie zmienił. Być może faktycznie to kwestia zmęczenia oczu, czy sprawdzania w ostatnich dniach różnych ustawień kompletnie rozregulowało moje postrzeganie obrazu na tv.

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2057
  • 11607
  • 52

4k stream czy iwu200

@Kamas21  zacznijmy od TV, za ile go kupiłeś i jaka marka?

Tanie TV po 5 latach tracą parametry i trzeba by je skorygować, kolory na pewno się da, co do dźwięku, to coś u ciebie nie tak, tak zdalnie to nie zgadnie, ale to nie wina dekodera 😎

 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

4k stream czy iwu200

Telewizor tak jak wspominałem gdzieś wcześniej to 5-6letni staruszek z niższej półki, jakiś hitachi, wtedy chyba był po 700zł, czyli tak jak piszę, najniższa półka. Nie wiem być może faktycznie utrata jakichśparametrów, ale to się chyba nie dzieje jakoś tak nagle, dosłownie z dnia na dzień? Wczoraj sobie ogląałem film przez xiaomi mi box i trudno mi uwierzyć, że przez lata na takich ustawieniach oglądałem filmy/seriale. Tylko tak jak pisałem, przystawka jest niezależna od dekodera, wiec to by raczej wskazywało na problem z tv. Chyba, że jest możliwość, że samo coś się w tv w ustaeianich przestawiło, ale chyba nie ma takich możliwości. Chociaż dekoder, by sprawdzić różne opcje podłączałem także do tego drugiego wejścia hdmi, jednak nie mam ustawionego nic automatycznie co mogłoby jakoś zmieniać ustawienia tv, chyba że coś gdzieś jest w menu ukryte i tego nie znalazłem. 

 

Ale z tego wynika, że z tym dźwiękiem to nie tylko u mnie problem, więc raczej to jednak też nie jest wina mojego tv. Jeśli nie dekodera, to nie wiem, możę oprogramowania orange? Coś na pewno jest nie tak, bo to tak nie powinno wyglądać, żę głośne kanały podbijają potem głośność na innych kanałach. Jedyne co może to skorygować choćby trochę, to jest to ustawienie o którym pisałem w tv, avl, ono podnosi dźwięk na większości kanałów i go wyrównuje. Ale mimo wszystko nie wydaje mi się, że tak powinno być. Domyślnie to ustawienie jest wyłączone, a sam nigdy go nie miałem potrzeby używać. Oczywiście były kanały, które szły ciszej, inne głośniej, ale nigdy nie było tak, by głośność sama z siebie się zmieniała po powrocie na cichszy kanał.

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

4k stream czy iwu200

+1 na wątek miesiąca


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2057
  • 11607
  • 52

4k stream czy iwu200

@Kamas21  TV ma kiepski dżwięk (akcent na te z niskiej półki), jakieś kino Domowe czy przystawka z głośnikami, ja tam mam KD za 20k zł i nigdy z dżwiękiem problemów nie było, koryguje jakość i siłę dżwięku, też mam w sypialni Tv za 1,5 k zł i nie grzeszy jakością obrazu 4k nawet, ale godzę się z tym, ty też musisz albo się pogodzić z jakością obrazu, albo zainwestować w nowy TV, żonglowanie dekoderami dało ci chyba obraz sytuacji.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

4k stream czy iwu200

Tylko,że ja nie oczekuję cudów jeśli idzie o dźwięk, zdaję sobie sprawę z ograniczeń tv. Natomiast tutaj problemem jest podbijanie głośności przez głośniejsze programy. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Miałem w Orange 2dekodery, to jest trzeci, nigdy coś takiego nie występowało. Wiadomo były kanały, które szły głośniej, inne ciszej, ale nigdy głośność sama z siebie się nie zmieniała. Tutaj tak jak piszę, nie chodzi o jakość dźwięku, bo zdaję sobie sprawę, że mój tv to niska półka, ale właśnie o ten konkretny problemy, który moim zdaniem nie powinien po prostu występować, bo to nie ma nic wspólnego z tv. Jeśli tak jak tutaj w temacie okazało się, że jest to problem występujący nie tylko u mnie, to wszystko wskazuje na to, że wina jest albo w dekoderze albo w oprogramowaniu.

Natomiast co do obrazu, to też nie oczekuję cudów, bo zdaję sobie sprawę z ograniczeń. Nie oczekuję obrazu 4k, bo to nie na mój tv 🙂 Jeśli idzie o dekodery, to w sumie nie wiem, dalej nie mam pojęcia czy aktualne problemy, to kwestia dekodera czy tv, czy jakbym teraz wrócił do iwu200, to problem by zniknął? Nie wiem, bo tak jak wspominałem ostatnio mam też problemy na xiaomi mi box. Chyba, że jest to kwestia tego, że obraz z 4k stream jest inny, pewnie mimo wszystko wyższa rozdzielczość niż na tym iwu200 (?) i potem mam problem z przestawieniem się na oglądanie filmów na przystawce i stąd uczucie, że tam tez coś jest nie tak.  


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1456
  • 13

4k stream czy iwu200

Potwierdzam opisywaną powyżej kwestię dźwięku, aczkolwiek nie upatruję tego w kategorii "problem" ponieważ jest tego pozytyw - dzięki @Kamas21 i przeprowadzonemu przeze mnie testowi (podbijanie poziomu głośności dźwięku przez niektóre kanały), gdy z kolei na którymś z kanałów dźwięk jest ewidentnie cichy, wystarczy na parę sekund włączyć BBC Earth i problem znika 😉
(Ergo - zagadnienie różnych poziomów głośności wydaje się być kwestią dekodera - mam soundbar, który sam z siebie teoretycznie odtwarza 7.1 + 2 tylne bezprzewodowe głośniki satelitarne). 

Nie mniej jednak - w mojej ocenie 4KStream, pomimo raportowanych prawdopodobnych niedociągnięć w oprogramowaniu, jest zdecydowanie lepszym dekoderem niż użytkowany przeze mnie wcześniej ICU100.