Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

4k stream czy iwu200


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

4k stream czy iwu200

@Kamas21 trzeba komputer zmodernizować, albo format c i na nowo wgrać Windows. Światłowód nie ma tu nic do rzeczy. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 122
  • 617
  • 2

4k stream czy iwu200

Powinienem chyba zapytać o to w oddzielnym wątku, ale jeśli zastanawiamy się tutaj nad różnica między dekoderami to mam pytanie czy ten androidowy dekoder nie działa przypadkiem inaczej niż pozostałe? Tzn  podłączyłem go u mojego ojca przez własny router (funbox6 też jest) z włączonym serwerem DHCP i działa, gdzie poprzedni normalny dekoder nie działał, nie pamietam ktorego ojciec, ale któryś z tych starszych.

 

Czy ta aplikacja od tv na dekoderze nie działa podobnie do Orange tv go?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

4k stream czy iwu200


@Cracersnapisał(-a)

Czy ta aplikacja od tv na dekoderze nie działa podobnie do Orange tv go?


całkiem możliwe. Gdyby ktoś tutaj jeszcze umiał i zechciał to potwierdzić ...

 


@mardernapisał(-a)

@Kamas21 trzeba komputer zmodernizować, albo format c i na nowo wgrać Windows. Światłowód nie ma tu nic do rzeczy. 


a może multikasty go mulą? Jak rano jest lepiej, a wieczorem gorzej, to może raczej jest to związane z używaniem dekodera? Niech wyłączy dekoder i porówna. Tylko multikasty ustają nie od razu. Co 30 sekund jest keepalive sprawdzający, czy dekoder jest nadal zainteresowany transmisją. Nie wiem jednak po ilu negatywnych keepalivach dosył ustaje. 2 minuty oczekać, na przykład.

 

________________
* Scalenie wpisów – moderator Michał


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

4k stream czy iwu200

@pirenejAle to mogłoby mieć znaczenie, jeśli wszystko idzie na kablu? Dawniej nigdy takiego problemu nie miałem, a teraz niby szybkość 5razy większa, wiec tym bardziej chyba nie powinno być problemu.

 

Bawiłem się dziś z tym dźwiękiem, ale jest jak jest, jak wedję na c+sport5, to tam ogromna głośność, schodzę niżej i inne kanały też już są głośniej, idę na tvp hd i wracam na inne kanały i wtedy już normalna głośność... W ogóle ten kanał tvp hd ma strasznie ciemny obraz i też nie wiem czym jest to spowodowane. Ogólnie raczej pewnie skłonię się do zostania przy tym nowym dekoderze, do zmian wizualnych czy pilota idzie się przyzwyczaić, ale jeszcze bym z tym dźwiękiem chciał coś zrobić, by tak się nie zmieniał.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

4k stream czy iwu200


@Kamas21napisał(-a)

@pirenejAle to mogłoby mieć znaczenie, jeśli wszystko idzie na kablu? Dawniej nigdy takiego problemu nie miałem, a teraz niby szybkość 5razy większa, wiec tym bardziej chyba nie powinno być problemu.

 


nie wiem, spróbuj. Masz wszystko pod ręką więc zamiast rozważać, po prostu spróbuj.

Nie chodzi tu wcale o przepustowość przyłącza, bo to jest przed modemem, a to co obserwujesz dzieje się za modemem. Instalowano Ci światłowód, więc pojawiły się nowe sprzęty, przełączane były kabelki, itd.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

4k stream czy iwu200

Właściwie tak jak pisałem, byłem już przekonany by zostawić ten 4steream, to akurat przed chwilą uruchamiając dekoder dostałem czarny obraz. Wyświetlało kanały oglądane poprzednio, ale aktualnie kanałów nie było tylko czarny ekran. Wyłączyłem dekoder i włączyłem ponownie i teraz obraz jest, ale przyznam, że trochę niezbyt fajna sytuacja, nie pamiętam za bardzo by przydarzało się to na starym sprzęcie. I znowu się zaczynam wahać, a dosłownie mam już ostatnie dni na decyzję. Czy może być tak, że te sytuacje, dzisiajsza z obrazem, te z dźwiękiem to kwestia, że jeszcze mi się nie zakutalizowało oprogramowanie czy coś w tym dekoderze, czy po prostu taki jego "urok"?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

4k stream czy iwu200

@Kamas21 może dekoder walnięty. Są różnice w głośności na poszczególnych stacjach TV ale żeby samo coś się zgłaśniało to raczej nie. Chyba że w ustawieniach TV lub dekodera jest jakaś włączona funkcja autooptymalizacji dźwięku.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

4k stream czy iwu200


@Kamas21napisał(-a)

Właściwie tak jak pisałem, byłem już przekonany by zostawić ten 4steream, to akurat przed chwilą uruchamiając dekoder dostałem czarny obraz. Wyświetlało kanały oglądane poprzednio, ale aktualnie kanałów nie było tylko czarny ekran.


to są objawy analogiczne do tych, które się przytrafiają apce Orange TV Go.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

4k stream czy iwu200

@marder Nie mam pojęcia, nie widiałem nic takiego w ustawieniach. W opcji z dźwiękiem jest tylko wszystko ustawione automatycznie, włączony dźwięk przestrznny i tyle. Można ten dźwięk przestrzenny wyłączyć, ale to wyłącza wszystkie jakieś inne ustawienia, chociaż wtedy ręcznie pewnie można to ustawić. Tak więc nie wiem. Natomiast ta zmiana głośności to jest fakt, jak przełączam to zawsze tak się dzieje, więc unikam wchodzenia na kanał 118, by mi nie podbiło głośności.

 

@pirenejI można liczyć, że tu się coś zmieni, czy trzeba się przygotować, że raz na jakieś czas będzie się tak działo i po prostu czarny ekran na "dzień dobry"?

 

Pytanie jeszcze czy telewizor może mieć jakiś wpływ? To jest 6letni tv, może nie współpracuje dobrze z tym modelem dekoderu? O ile to w ogóle możliwe i może mieć jakiś wpływ? Nie wiem, nie znam się.

 

Nie wiem... Jutro muszę się wybrać do salonu, by ten stary sprzęt zwrócić. Chyba oddam ten stary i zostanę przy tym 4k stream licząc, że albo wprowadzą jakieś akualizacje, albo nie wiem co 🙂 Myślę też, że w ostateczności pewnie jeśli cały czas będą takie problemy, to może nie będzie problemu, by potem dekoder wymienić (skoro często wymieniają wadliwe), tylko zmienić model i wrócić do tego iwu200, bo w sumie problem pewnie byłby większy jakby się chciało wymieniać na nowszy model, a nie na starszy.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

4k stream czy iwu200

@Cracers 

No wreszcie coś konkretnego! Dzięki za ten wpis!

Tak, od jakiegoś czasu chodzą pogłoski o innym sposobie obsługi transmisji TV do Stream 4k niż do pozostałych. Chodzi o to, że ten Stream 4k ma odbierać transmisję normalnym unikastem (nomen omen jest do zwyczajny streaming) podczas gdy pozostałe muszą mieć multikast.

Jeśli jest jak napisałeś, to zdecydowanie potwierdza to te plotki.

To ma całkiem spore konsekwencje, bo oznacza że na własnym sprzęcie (ONT+ ruter) można na tym Stream 4k oglądać IP TV bez specjalnej gimnastyki.