Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

złośliwy komunikat na telefonie którego nie można się pozbyć reklamujący usługę orange


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

złośliwy komunikat na telefonie którego nie można się pozbyć reklamujący usługę orange

Na telefonie mojej mamy wyświetla się następujący komunikat. 

Zwieksz ochone swojego PESEL przed skutkami wyludzen. Wlacz 1 mc 0zl, potem 9,99zl/mc. Reg.orange.pl/zabezpieczpesel

Nie da się go w żaden sposób wyłączyć. Naciśnięcie przycisku Anuluj powoduje ponowne wyświetlenie komunikatu natychmiast. Pomaga ale tylko chwilowo zrestartowanie telefonu. Jak się tego pozbyć ?

DSC_1059.JPG

9 ODPOW. 9

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

złośliwy komunikat na telefonie którego nie można się pozbyć reklamujący usługę orange

@SebastianT  może ten komunikat został omyłkowo zapisany w karcie pamięci, w pamięci telefonu lub na karcie sim, spróbuj tam go odszukać, przenieść do kosza i usunąć.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

złośliwy komunikat na telefonie którego nie można się pozbyć reklamujący usługę orange

Nie słyszałem o tym że te komunikaty się gdzieś zapisują. Szczerze mówiąc nawet nie wiem jak one się nazywają żeby to sprawdzić pewnie mają jakąś nazwę własną reprezentowaną 3literowym skrótem, ale jej nie znam.

 

Gdzie należy sprawdzić czy taki komunikat się gdzieś nie zapisał ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

złośliwy komunikat na telefonie którego nie można się pozbyć reklamujący usługę orange

@SebastianTSprawdź czy w SMS-ach nie ma podobnego w treści, wyczyść telefon (np w Xiaomi są specjalne programy czyszczące 'śmieci" w aparacie- Sprzątacz- w sofcie producenta)


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

złośliwy komunikat na telefonie którego nie można się pozbyć reklamujący usługę orange

@SebastianT  chodziło mi o to że może ktoś (mama) omyłkowo zapisała.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

złośliwy komunikat na telefonie którego nie można się pozbyć reklamujący usługę orange

@SebastianT to jest reklama w firmie SMS-a klasy zero. Już problem z samym dostarczaniem SMS-ów  w ten sposób był poruszany na NO. Zakładam, że kolejny raz było klikane na anuluj i SMS dalej się pojawia. Rozumiem, że OK nie było klikanie?

Może trzeba kliknąć OK, co oznacza włączenie usługi, a następnie trzeba zadzwonić na infolinię lub napisać na czacie aby ją wyłączyć. Tylko dziś może być problem, bo jest awaria ogólna systemów Orange. Co najwyżej można tylko z MAX-em porozmawiać.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

złośliwy komunikat na telefonie którego nie można się pozbyć reklamujący usługę orange

@ketrasaArtur osobiście bym nie klikał w "ok" tylko na czacie zgłosił problem i tyle. 

Ps.

Według mnie to jest chore że tej wiadomości nie idzie usunąć jak każdego innego smsa.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2002
  • 6148
  • 69

złośliwy komunikat na telefonie którego nie można się pozbyć reklamujący usługę orange

@SebastianT A co się dzieje gdy klikniemy w przycisk wstecz?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

złośliwy komunikat na telefonie którego nie można się pozbyć reklamujący usługę orange

@SebastianT 

Temat jest niestety dość znany. Zobacz np. ten wątek:

 

https://nasz.orange.pl/t5/Na-kart%C4%99/SMS-y-typu-FLASH-czyli-jak-Orange-naci%C4%85ga-na-koszty-i/t...

 

Pewnego rozwiązania brak.

Anonim

Nie dotyczy

złośliwy komunikat na telefonie którego nie można się pozbyć reklamujący usługę orange


@SebastianTnapisał(-a)

Nie słyszałem o tym że te komunikaty się gdzieś zapisują. Szczerze mówiąc nawet nie wiem jak one się nazywają żeby to sprawdzić pewnie mają jakąś nazwę własną reprezentowaną 3literowym skrótem, ale jej nie znam.

 

Gdzie należy sprawdzić czy taki komunikat się gdzieś nie zapisał ?


Pewnie na karcie sim, ale tego tam nie wykasujesz, proponował bym reset telefonu do fabrycznych ustawień, może być że telefon też to zapisał.