Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

SMS-y typu FLASH - czyli jak Orange naciąga na koszty i uniemożliwia wyłączenie "usług orange"


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 1

SMS-y typu FLASH - czyli jak Orange naciąga na koszty i uniemożliwia wyłączenie "usług orange"

Nie wiem czy problem dotyczy klientów ofert abonamentowych, ale na pewno dotyczy wszystkich klientów posiadających oferty na kartę. Problem zgłaszany wielokrotnie, od co najmniej 6 miesięcy, a z tego co pamiętam, jeszcze przed zmianą prezesa na gorszego.

Otóż Orange wykorzystuje innowacyjny system okradania klientów z środków na koncie - niestosowany przez żadnego innego operatora na polskim rynku, a mianowicie z SMS-ów FLASH. Co to takiego? To komunikat w formie SMS-u pojawiającego się na ekranie z dwoma opcjami: "OK" lub "Akceptuj" oraz "Wróc" / "Odrzuć" / "Anuluj". Kliknięcie pierwszej opcji powoduje próbę aktywacji pakietu wspomnianego w komunikacie. Kliknięcie drugiego - teoretycznie - powinno natomiast powodować odrzucenie - nie zawsze się tak jednak dzieje. Czasami kliknięcie drugiej opcji powoduje ... ponowne pojawienie się tego samego komunikatu, a czasami ... akceptację komunikatu. Podobnie działa czerwona słuchawka, choć ma nieco większą skuteczność.

Jakby tego było mało, Orange czasami potrafi uważać, że taki komunikat został zaakceptowany, pomimo że nie zostało nic wciśnięte - dzieje się tak w wypadku niektórych modeli telefonów oraz wszystkich modemów, ruterów i innych systemów takich jak np. alarmy, które takich SMSów po prostu nie obsługują.

 

Dochodzi także kwestia tego, że nie ma żadnej kontroli nad tym kiedy takie komunikaty się pojawiają, więc często można je kliknąć nieświadomie (w czasie gry, rozmowy, przeglądania internetu czy pisania SMSów). Dochodzą także osoby starsze, które klikają cokolwiek, by tego dziadostwa się pozbyć. Jednakże pomyłki są mniejszym problemem niż to, że takich SMS-ów nie da się pozbyć. Odpowiada za to mechanizm na karcie, tzw. Usługi Orange - w smartfonach wymusić wyłączenie tego gówna, co działa do ponownego uruchomienia telefonu. W starszych urządzeniach jesteśmy skazani na porażkę od samego początku.
Kontaktując się z Biurem, dostaniecie propozycję wycofania zgód marketingowych, co jednak nie działa, bo na kilku numerach, które mają wycofane absolutnie wszystkie zgody marketingowe, i tak te komunikaty się pojawiają - w tym akurat na telefonie mojej babci, co dałem radę dziś nagrać.

 

Co mnie skłoniło do napisania
Dwie rzeczy - po pierwsze nadzieja. Nadzieja, że osoby odpowiedzialne za Nasz Orange będą miały większą moc sprawczą niż pracownicy infolinii, i uda się im wymusić wyłączenie tego gówna.
Po drugie, jakiś czas temu zgłosiłem to, ze screenami, do Konsumenckiego Centrum Porad. Dziś otrzymałem bardzo dobrą wiadomość zwrotną, którą także chciałbym się podzielić. Otóż, Konsumenckie Centrum Porad, napisało, iż otrzymało bardzo dużo zgłoszeń w tej sprawie, i przekazało to do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który za jakiś czas, mam nadzieję, że dowali Orange taką karę, że prezes i inni odpowiedzialni za ten syf zostaną zwolnieni, i zastąpieni kimś kto ma rozum i godność człowieka.

 

No to zaczynamy - mail:Ehr1T8d
Wideo:
Link do serwisu SendVid

11 ODPOW. 11
Anonim

Nie dotyczy

SMS-y typu FLASH - czyli jak Orange naciąga na koszty i uniemożliwia wyłączenie "usług orange&

W ofertach na kartę też to działa, kiedyś przez przypadek aktywowałem sobie pakiet 100 minut za 3 zł, ale.........popieram Twoją petycję i uważam że taka aktywacja pakietów nie powinna mieć miejsca.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

SMS-y typu FLASH - czyli jak Orange naciąga na koszty i uniemożliwia wyłączenie "usług orange&

Po co wyrażasz zgodę na otrzymywanie reklam?

Każdy w łatwy sposób może to wyłączyć.

Poza tym zgoda "marketingowa" to nie to samo co zgoda na otrzymywanie smsów flash.
Anonim

Nie dotyczy

SMS-y typu FLASH - czyli jak Orange naciąga na koszty i uniemożliwia wyłączenie "usług orange&

@Piotrekk85 to napisz poradnik jak to wyłączyć?? Czy cofnięcie zgody marketingowej to wyłączy?? Może warto odpowiedzieć na to pytanie. Wzajemna pomoc jest tutaj "złotem" 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

SMS-y typu FLASH - czyli jak Orange naciąga na koszty i uniemożliwia wyłączenie "usług orange&

Niestety na stronach Orange nie ma tej informacji. Karę pewnie dostanie...
Poza tym zawsze można złożyć reklamację w Orange - co sugeruje federacja konsumentów.

 

Pełne nazwy zgód w serwisie www to 

- zgoda na używanie przez Orange Polska S.A. automatycznych systemów wywołujących w celach marketingowych

- zgoda na przesyłanie informacji handlowej dotyczącej Orange Polska S.A. środkami komunikacji elektronicznej.

 

Niestety po modernizacji serwisu rok temu większość zgód pusta, jeśli ktoś jej nie wyrażał, szczególnie na starych prepaidach.

Jeśli nie ma takich zgód, to trzeba skontaktować z BOK z doradcą przez infolinię lub czat.

 

Jeśli zgody są puste, najlepiej wybrać najpierw wyrazam zgode, a po chwili nie wyrazam zgody (aby sie odswiezyła). 


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

SMS-y typu FLASH - czyli jak Orange naciąga na koszty i uniemożliwia wyłączenie "usług orange&


Piotrekk85 napisał(-a):
Po co wyrażasz zgodę na otrzymywanie reklam?

Każdy w łatwy sposób może to wyłączyć.

Poza tym zgoda "marketingowa" to nie to samo co zgoda na otrzymywanie smsów flash.

Piotrekk85 napisał(-a):
Po co wyrażasz zgodę na otrzymywanie reklam?

Każdy w łatwy sposób może to wyłączyć.

Poza tym zgoda "marketingowa" to nie to samo co zgoda na otrzymywanie smsów flash.

Nie ma czegoś takiego jak zgoda na otrzymywanie smsów flash.
Co do samych zgód - tych jest co najmniej kilka.

 

@Blank, jesteś pewny, że zgody masz wycofane? Kontaktowałeś się w tej sprawe z działem obsługi?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

SMS-y typu FLASH - czyli jak Orange naciąga na koszty i uniemożliwia wyłączenie "usług orange&

To rozumiem, że Orange wysyła reklamy i propozycje usług bez zgody abonenta/użytkownika?

Anonim

Nie dotyczy

SMS-y typu FLASH - czyli jak Orange naciąga na koszty i uniemożliwia wyłączenie "usług orange&

Ja też jestem przeciwny tak praktykom. Raz uruchomiłem nowy starter i po chwili dostaje Flash SMS. Klikam w ekran i przypadkowo w ok i po chwili pakiet wykupiony. Orange zmieńcie to!!!!

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17794
  • 186

SMS-y typu FLASH - czyli jak Orange naciąga na koszty i uniemożliwia wyłączenie "usług orange&

Rozważyłbym czy kwestia odbioru wiadomości Flash nie jest możliwa poprzez zmianę ustawień danego telefonu. Trzebaby przejrzeć instrukcje swoich "słuchawek".

Update.

Niestety w instrukcji mojego nie znalazłem zwrotu "Flash", ale nie kojarzę bym otrzymywał takie wiadomości, które nie są typowymi SMSami/MMSami.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 61
  • 1

SMS-y typu FLASH - czyli jak Orange naciąga na koszty i uniemożliwia wyłączenie "usług orange&

Też zauważyłam, że problem perfidnych Flash SMSów dotyczy jednego operatora, Orange. To świństwo dopadło mnie na nr, na którym nigdy zgód marketingowych nie wyrażałam. Chyba że Orange nie potrzebuje mojej akceptacji? zgody są z automatu włączane i trzeba wejść na Mój Orange albo jeśli ktoś nie ma specjalnie założyć sobie konto tylko po to, żeby te zgody zablokować?! Tak to należy rozumieć?
Przy okienku "wyrażam zgodę na marketing" są przyciski włącz i wyłącz, jeśli ktoś nie użyje "wyłącz" (pomimo że wcale nie użył "włącz") dla Orange jest to równoznaczne z wyrażeniem zgody marketingowej?! To jakiś obłęd.
Zmuszanie ludzi do studiowania instrukcji żeby ustawieniami telefonu ratować się przed złodziejstwem, to żerowanie na najsłabszej grupie klientów. O ile jeszcze smartfony się bronią, to zwykłe komórki zazwyczaj używane przez seniorów są przed takimi cwaniackimi smsami bezradne a starsza osoba pewnie nawet się nie zorientuje, że złodziejska usługa została uruchomiona