Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming krajowy


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 19
  • 0

Roaming krajowy

Jak w ofercie na abonament włączyć roaming krajowy ponieważ z bts'a orange mam strasznie słaby zasięg w swojej okolicy za to plus działa na lte?

14 ODPOW. 14
Anonim

Nie dotyczy

Roaming krajowy

Orange nie świadczy usługi roamingu krajowego. Możesz korzystać tylko z jego nadajników. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 19
  • 0

Roaming krajowy

Aj, to szkoda bo właśnie przeszedłem do orange i niespodzianka 

A jest jakiś sposób aby zasięg poprawić lub ewentualnie zgłosić prośbę o budowę bts'a w mojej okolicy 

Swoją drogą to dziwne bo jadąc niecały kilometr dalej zasięg już jest dużo lepszy


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Roaming krajowy

@karmelovvy Obecnie tylko Play działa na roamingu krajowym. Co do budowy BTS-a i słabego zasięgu możesz zrobić zgłoszenie na infolinii i/lub czacie. Tu masz link z podpowiedzami  jak zgłaszać budowę nadajnika:

https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/Budowa-nowego-nadajnika-...

 

Co do poprawy działania usług, to jak masz dobry internet, to możesz skorzystać z WiFi Calling. Montaż jakichkolwiek wzmacniaczy sygnału jest nielegalny.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Roaming krajowy

@karmelovvy  po pierwsze sprawdź SpeedTest internetu stacjonarnego i tak jak @ketrasaArtur  podpowiedział skorzystaj z jego pomocy. 

Wcześniej nie doczytałem, że masz Lova. 

Za pomocą apki pomocniczej NetMonster sprawdź najbliższego BTS-a i odbior w każdym miejscu domu. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 19
  • 0

Roaming krajowy


@agat13napisał(-a)

@karmelovvy  po pierwsze sprawdź SpeedTest internetu stacjonarnego i tak jak @ketrasaArtur  podpowiedział skorzystaj z jego pomocy. 

Wcześniej nie doczytałem, że masz Lova. 

Za pomocą apki pomocniczej NetMonster sprawdź najbliższego BTS-a i odbior w każdym miejscu domu. 


Speed test słaby

Ten pierwszy to orange tylko że na routerze 3g 

Inne to CP 4g lte 

Chciałem skonfigurować mój router z CP do działania z Orange ale się nie da bo modem z kartą który trzeba do niego podłączyć ma ustawione apn na internet.cp i nie można tego zmienić a co za tym idzie internet nie działa a konsultantka powiedziała że będzie działało na tym routerze co mam z CP więc wygrzebałem z szafy stary router 3g i jego używam 

Screenshot_20210704-105036_Speedtest.jpg

 ss z routera 3g i 4g 

 

 

Ss z danych komórkowych galaxy s10 (pada deszcz)

Screenshot_20210704-105552_Speedtest.jpg


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Roaming krajowy

Zasięg wypada sprawdzić przez zakupem umowy a nie po.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 19
  • 0

Roaming krajowy

Plus ma tu dobry zasięg nie wiedziałem że będą problemy z Orange 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Roaming krajowy

@karmelovvy  podaj nazwy i symbole routerów. Spr zawsze czy mają agregację pasma i wyjścia na anteny zewnętrzne


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Roaming krajowy

@karmelovvy zawsze przed podpisaniem umowy u danego operatora, można sprawdzić zasięg samodzielnie. Kupisz starter danego operatora lub nawet wszystkich i warto sprawdzić i testować. Starter, to cena 5 PLN, najczęściej ważny 14-30 dni j często jest pakiet GB. Mniej więcej Orange i T-Mobile mają podobny zasięg. Play jak nie ma swojego nadajnika, to bazuje na roamingu krajowym. Wirtualni operatorzy działają głównie na nadajnikach Plus-a.