Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rezygnacja z kupna telefonu

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 51
  • 0

Rezygnacja z kupna telefonu

Ja jednak najwięcej znam tych, co uciekli z Orange.

Jest dla mnie w tym jedno pocieszenie. Bo jeśli celem konsultantów jest kłamanie, namawiając na nieopłacalne umowy, a odradzając lepsze rozwiązania i myślą, że tym sposobem zarobią, to jest wręcz odwrotnie, bo wedle zasady - tylko zadowolony klient wraca. Niezadowoleni uciekają do konkurencji, więc sami pod sobą kopią dołki. Na szczęście jest w czym przebierać i zawsze się znajdzie coś lepszego. Szkoda tylko wkopanych dwóch lat.

I przykre też, że kłamanie na prawo i lewo uznajecie za normalne, a krytykowani są nie ci, co kłamią, ale ci, co są oszukiwani. Konsultant (jeśli czegoś nie wie), to nie powinien mówić, a nie kłamać. On jest od doradzania czy kłamania? A wy go bronicie? Najpierw piszecie że nie musi znać cen telefonów. Prawda - nie musi, ale niech nie kłamie, że taniej się nie kupi. Kłamał też, że można zaraz sprzedać telefon, a w umowie jest, że nie można przez 2 lata, a wiadomo, że po 2 latach nieco stary będzie na opłacalną sprzedaż. Odradzał umowę czas nieokreślony, a wy tu krytykujecie osobę oszukiwaną, a nie oszukującą.

Swiat schodzi na psy.

 

Anonim

Nie dotyczy

Rezygnacja z kupna telefonu

@Pola01  nie rozumiem tematu...

Sprzedawca zawsze i wszędzie wciska produkt i go zachwala, ceny są różne i każdy sklep ma inne, więc trzeba mieć rozeznanie i nie liczyć na sprzedawcę, podpisując umowę zatwierdzasz wybór i świadomy jesteś tego, nie można ot tak teraz nie płacić rat za telefon, zerwanie umowy też niekorzystne i kara pieniężna sporą.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 51
  • 0

Rezygnacja z kupna telefonu

W większości sklepów można zwrócić nieużywany zakup, więc zapytałam, czy w Orange można.
Już niestety się dowiedziałam, że Orange jest specyficzną firmą i nie zależy jej na zadowoleniu klientach (i nie chodzi o sam telefon, jak pisałam w poprzednich postach o kilku sprawach i wielu kłamstwach).
Wychodzi na to, że tutaj waszym zdaniem konsultant jest od kłamania, a klient nie może liczyć w salonie na prawdziwą i rzetelną konsultację, tylko sam musi pilnować i sam musi sprawdzać, co jest prawdą, a co kłamstwem, bo normalką jest wprowadzanie w błąd i gadanie kłamstw.
 
 
_______________
*Post poddany edycji zgodnie z zasadami społeczności - moderator Wojciech.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Rezygnacja z kupna telefonu

@Pola01 to, czy dany sklep, operator komórkowy decyduje się na wprowadzenie możliwości zwrotu zakupionego urządzenia, to tylko dobra wola sprzedawcy. Ustawowo nakazany jest tylko przyjęcie zwrotu urządzeń zakupionych poza siedzibą firmy, czyli zakupy online, telefoniczne, ale tylko do 14 od zakupu. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 51
  • 0

Rezygnacja z kupna telefonu

Większość sprzedawców ma jednak dobrą wolą, bo zależy im na zadowoleniu klientów.  To już  się dowiedziałam, że Orange niestety nie.

Anonim

Nie dotyczy

Rezygnacja z kupna telefonu

@Pola01 piszesz większość sklepów a Orange takie złe. Ale inni operatorzy też nie przyjmują. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Rezygnacja z kupna telefonu

@Pola01 czasami są wprowadzane promocje również w Orange na podpisanie umowy na próbę, gdzie można dokonać zwrotu urządzenia zakupionego z umową. 

Obecnie takich promocji nie ma, więc trudno oczekiwać, aby od razu po podpisaniu umowy zrezygnować.

Kolejna sprawa, to że w imieniu Orange, salony są prowadzone przez partnerów. Skoro jest podejrzenie oszustwa, to sprawę trzeba kierować do partnera biznesowego prowadzącego salon, a nie obwiniać Orange. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5461
  • 184

Rezygnacja z kupna telefonu


@Pola01napisał(-a)

Ja jednak najwięcej znam tych, co uciekli z Orange.

Jest dla mnie w tym jedno pocieszenie. Bo jeśli celem konsultantów jest kłamanie, namawiając na nieopłacalne umowy, a odradzając lepsze rozwiązania i myślą, że tym sposobem zarobią, to jest wręcz odwrotnie, bo wedle zasady - tylko zadowolony klient wraca. Niezadowoleni uciekają do konkurencji, więc sami pod sobą kopią dołki. Na szczęście jest w czym przebierać i zawsze się znajdzie coś lepszego. Szkoda tylko wkopanych dwóch lat.

I przykre też, że kłamanie na prawo i lewo uznajecie za normalne, a krytykowani są nie ci, co kłamią, ale ci, co są oszukiwani. Konsultant (jeśli czegoś nie wie), to nie powinien mówić, a nie kłamać. On jest od doradzania czy kłamania? A wy go bronicie? Najpierw piszecie że nie musi znać cen telefonów. Prawda - nie musi, ale niech nie kłamie, że taniej się nie kupi. Kłamał też, że można zaraz sprzedać telefon, a w umowie jest, że nie można przez 2 lata, a wiadomo, że po 2 latach nieco stary będzie na opłacalną sprzedaż. Odradzał umowę czas nieokreślony, a wy tu krytykujecie osobę oszukiwaną, a nie oszukującą.

Swiat schodzi na psy.

 


W Salonach Sprzedaży (nie tylko Orange) nie ma konsultantów, są sprzedawcy, a ich zadaniem jest sprzedaż, a nie doradztwo, która oczywiście winna być jak najbardziej uczciwa. Uważasz się za oszukaną? Masz wiele dróg dochodzenia swoich praw, choć ja tu nie dopatruję się oszustwa. Żyjemy w świecie takim, a nie innym i jeśli sama o siebie nie zadbasz i wszystkiego nie sprawdzisz to jest jak jest.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53226
  • 617

Rezygnacja z kupna telefonu

@Pola01  zawsze  możesz poprosić o ponowne rozpatrzenie Twojej skargi na sprzedaż  uslugi/sprzętu  pisząc list polecony z obiektywnym opisem sytuacji na adres korespondencji  w Skierniewicach. To nie zaszkodzi, a może pomoże...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Rezygnacja z kupna telefonu


@Pola01napisał(-a)

Większość sprzedawców ma jednak dobrą wolą, bo zależy im na zadowoleniu klientów.  To już  się dowiedziałam, że Orange niestety nie.


Zależy na kogo się trafi. Wyzysk seniorów jest niestety zjawiskiem powszechnym, znam przykłady znacznie bardziej drastyczne od Twojego. W każdej firmie trafiają się ludzie kompetentni i życzliwi ale też wszędzie łatwo trafić na pazerną hienę.

Dla Ciebie morał taki, żeby szanownemu Tacie nie pozwalać samodzielnie zawierać żadnych umów, szczególnie w "salonach".