Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rezygnacja z kupna telefonu

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Rezygnacja z kupna telefonu

@jan1 zarówno Ty jak i @Anonim macie rację wymiana starych simek na karty nowego typu jest bezpłatna zarówno w Orange jak i u innych opów.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Rezygnacja z kupna telefonu


@Pola01napisał(-a)

"Wymiana starych kart sim jest bezpłatna"

Nie w Orange. Wymieniałam kilka miesięcy temu i 25 zl.

Przy nowym telefonie powinni. Przeciez widac w systemie, jaką ma starą.


Taka cena jest za wymianę samodzielną, której nikt nie zabroni Ci zrobić. Uprawnienie do wymiany bezpłatnej jest możliwe do zweryfikowania (i przeprowadzenia) tylko w salonie, bez względu na to co jest "w Systemie". Potwierdzam też, że stare karty wymieniane bezpłatnie, niedawno wymieniałem. Bez kupowania czegokolwiek. Wymiana SIM "na życzenie" w salonie jest droższa niż wymiana samodzielna (IIRC taka przyjemność kosztuje teraz 40PLN), więc chyba nawet nie próbowałaś tego zrobić w salonie.

Anonim

Nie dotyczy

Rezygnacja z kupna telefonu

Tu dla jasności regulamin wymiany o którym mowa. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 51
  • 0

Rezygnacja z kupna telefonu

"więc chyba nawet nie próbowałaś tego zrobić w salonie."

 

Nie wiem, o której sprawie piszesz, bo ja sama swoją jak tu napisałam wymieniłam online i do rachunku doliczyli.

Przeczy to niestety wychwalanej tu tezie, że najlepszą metodą jest załatwianie spraw online.  Cały dzień szukałam wtedy informacji i nigdzie nie wyskoczył regulamin jak powyższy. Szkoda. Bo nie wiedziałam i jednak sposób online też zawiódł.

 

Natomiast mój tata był w salonie. Sprzedawca powiedział, że nowa karta się należy. Nie na życzenie, bo przecież sami sprzedali telefon, do którego nie pasuje stara. A w domu się okazało, że kartę dał, ale tylko z innym numerem, więc do internetu.

 

Anonim

Nie dotyczy

Rezygnacja z kupna telefonu

@Pola01 nie wiem dokładnie w jaki sposób szukałaś tej informacji. Ale wbijać w Google frazę ,,Orange wymiana starej karty SIM"  już pierwszy rekord kieruje do artykułu Karta SIM w którym znajduje się wspomniany wyżej regulamin.

Screenshot_2022-06-07-08-44-39-588_com.android.chrome.jpg

 

Tak to wygląda po wbiciu hasła ,,Orange wymiana karty SIM"

 

Screenshot_2022-06-07-08-50-55-199_com.android.chrome.jpg

Jeżeli chodzi o wydanie zamiast duplikatu drugiej karty. Przy duplikacie jest protokół wymiany, przy numerze nowa umowa do podpisu.  Oczywiście sprzedawca nie powinien w ten sposób zrobić ale to ponownie będzie słowo przeciw słowu. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 51
  • 0

Rezygnacja z kupna telefonu

To jest właśnie problem niewiedzy. Błędne koło.  Gdybym wiedziała, że wymiana starej jest darmowa, to nie szukałabym w google.

A że nie wiedziałam, to pomijalam słowo stara.

Więc wpisywałam po prostu wymiana karty.

Niestety nawet dalsze linki nie sugerowały. Bo jak szukać czegoś, o czym się nie wie. 

Najpierw trzeba by wiedzieć, że inaczej jest ze starą, by tak szukać. Błędne koło niewiedzy.

Trudno się mówi. 

 

Co do drugiej sytuacji i salonu. Nie rozumiem. Słowo przeciwko słowu?

Jak sprzedawca sprzedaje telefon i widzi, że karta nie pasuje, a daje do internetu nową, zamiast do telefonu, to chyba jest niekompetentny. Ja tu winy kupującego nie widzę, tylko niekompetencja sprzedawcy. 

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Rezygnacja z kupna telefonu

@Pola01  w salonach partnerskich to normalka, jakbym ja zaczął pisać jakie jazdy miałem, to książka by powstała, niestety jest coraz gorzej, rotacja pracowników i nastawienie na zysk, darmowa wymiana karty sim, to żaden zysk, więc nie dziwi mnie ta sytuacja.