Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy techniczne z internetem LTE


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak to jest z tym LTE?

I jak chcesz polepszenia zasięgu, znajdź w okolicy działkę której właściciel wyrazi zgodę na nadajnik. Operatorzy mają z tym problemy bo każdy chce zasięg, ale nie nadajnik pod oknem. I potem jest jak jest.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 33
  • 3
  • 0

Jak to jest z tym LTE?

Orange i konkurencja sa na jednnym fizycznie przekazniku. Konkurencja fruwa ponad 80Mb/s na linku a orange w tej chwili 0,5Mb/s na linku? Dalej mam podawac. Bedziemy sie bawic w zgadywanki i snucie teorii?

 

Zasieg z konkurencji jest 75% i parametry takie prawie wzorcowe... tak samo jest na karcie orange.

Co tu sprawdzac? Lejeczek moze kolejny moze przez wlasnie przeciazenie spowodowane otworzeniem 2 kart w przegladarce?

 

No dalej czekam z moja lista pytan ktora bede regularnie odswiezal ... poczekam te kilka dni mam duzo czasu... moze nawet zainteresuje sie co sie dzieje na tym forum.. sprawdzimy jak chlopakom idzie swiatlo po ftth. Bede sie dzielil pomiarami moze wiecej osob ma taki problem

Anonim

Nie dotyczy

Jak to jest z tym LTE?

@r35  Chętnie zobaczę jak konkurencja fruwa, ale na obrazku.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 33
  • 3
  • 0

Jak to jest z tym LTE?

screeny z parametrami? moge dla Ciebie cos specjalnie uruchomic ... zeby nie bylo ze cisco zle to zyxelka i tl6400 chyba gdzies mam!

chetnie podesle zeby ludzie polali... postaram sie zaslonic tylko IPki i nazwe drugiej sieci zeby mnie nie posadzili o reklamy ;D


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak to jest z tym LTE?

A co dadzą w rozwiązaniu sprawy screeny z konkurencji? Nic nadajnik może być w innym miejscu. Nawet jeśli jest w tym samym to anteny zwykle są skierowane w różne strony. Każda sieć ma inną politykę co do nadużyć i lejków technicznych czy mają inne mechanizmy kontroli ruchu.
Anonim

Nie dotyczy

Jak to jest z tym LTE?


@Piotrekk85napisał(-a)
A co dadzą w rozwiązaniu sprawy screeny z konkurencji? Nic nadajnik może być w innym miejscu. Nawet jeśli jest w tym samym to anteny zwykle są skierowane w różne strony. Każda sieć ma inną politykę co do nadużyć i lejków technicznych czy mają inne mechanizmy kontroli ruchu.

W rozwiązaniu sprawy to nic nie dadzą, gdyż rozwiązaniem sprawy byłoby, jak podejrzewam, bezbolesne rozstanie się z Orange. Obrazki tylko uwidoczniłyby to, że autor ma racje. Muszą się pojawić, to wtedy można mieć jakiś osąd na sprawę. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 33
  • 3
  • 0

Jak to jest z tym LTE?

Usunięta treść obraźliwa ze względu na niepełnosprawność, oraz przekleństwo wykropkowane - Moderator Wojciech

 

"Nic nadajnik może być w innym miejscu"

 

Nie ma innego miejsca od lat tam stoi i od lat dzialal z malymi przerwami jak swiruje

 

"Nawet jeśli jest w tym samym to anteny zwykle są skierowane w różne strony."

Czyli mam rozumie ze wczesniej byl na mnie skierowany a teraz sie sam przestawil w prawo ;D

 

"Każda sieć ma inną politykę co do nadużyć i lejków technicznych czy mają inne mechanizmy kontroli ruchu. "

Czyli zostalem zbanowany zuzywajac okolo 0,5Gb danych? Czy ty sie czasem czytasz?

 

Pisalem ze ogolnie nie ma problemu z zasiegiem i net jako tako smiga w granicy 20~40 ale przychodzi dzien, tydzien lub miesiac do poki nie zrobie awantury po calosci i siec sie nagle naprawia.

 

Komorka tez szaleje raz jest 1 krecha a raz 5 w tym samym miejscu na otwartym terenie. Piekna pogoda czy gesty deszcz wystepuje ta sama losowosc.

 

Lejki? Zostawiajac 100 za neta miesiecznie przy losowosci dzialania, przy miesiecznym uzeraniu sie z orange polska? To malo? To dowale i napisze ze w mojej okolicy  chlopaki od ftth'a maja 200mb/s za 79 brutto i zadnych lejkow, zero ograniczen. W umowie tylko zastrzezone ze nie biora odpowiedzialnosci za poczynania zamawiajacego lub ludzi ktorym da sygnal swiadomie lub nieswiadomie.

 

Jako lojalny i niezbyt wymagajacy klient ludzilem sie ze to jakos bedzie i jeszcze ubijemy z firma orange nie jeden interes ale jedyne co chcialbym ubic to firme orange.

 

Za kazdym razem jak dzwonie do orange  slysze inne tak debilne odpowiedzi ze powinni zmienic nazwe adekwatna do poziomu reprezentowanego przez swoich ludzi.

 

Dzis dowiedzialem sie ze to moga byc kuny! Kuny mogly przegryzc mi kable! Rozumiesz... KUNY.

KUNY zezarly kabel? Nie za bardzo wiem tylko ktory... ten od niewidocznej synchronizacji przekaznikow, czy ten od anteny? a moze ten co idzie od routera do kompa?

Moze kuny sie wyspecjalizowaly w swiatlowodach teraz? Jest to temat dalszych rozwazan, niewatpliwie dzis zostalem zgaszony tematem kun... po prostu sie rozlaczylem po tym jak uzslyszalem ze to kuny sa odpowiedzialne za te akcje! No po prostu nie moglem slowa z siebie wydusic! Kuny! Cale zlo tego swiata opanowuja nasza cywilizacje... Kuny niszczyciele swiatow! ... i kabli ... nie zapominajmy o kablach... w LTE

 

Czas chyba przejsc sie przez swiatelko albo konkurencje. Bo nie dosc ze taniej to nikt lachy nie bedzie mnie robil za 100 miesiecznie przy takim wykorzystywaniu jak to obecnie sie ma. 0,5Gb do 1Gb miesiecznie i jeszcze problemy z dzialaniem...

 

Siec dalej nie dziala wogole... zasieg okolo 70-75% wszystkie parametry ok... i lejeczek...

Karta od znajomego co pozyczylem na dwa tygodnie od konkurencji na routerze bez anten zewnetrznych? 15-20Mb/s z antenami 55-70Mb/s

 

Mysle ze tu juz mamy odpowiedz na dreczace nas pytania.

 

Jutro poniedzialek i chetnie znow przypomne moje pytania.

 

Mnie w tech chwili nie chodzi o glupia kase bo mam te drobne gdzies a i tak zawsze na firme to wrzucalem ... tu chodzi o zasady

 

A odpowiedzi na moje pytania sa dla mnie teraz bardzo istotne wiec ich oczekuje od poniedzialku jako ze mamy tutaj

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak to jest z tym LTE?

Chyba naprawdę nie czytasz regulaminów. Nie powiedziałeś dokładnie o jaką ofertę chodzi. Ale jeśli dla osób indywidualnych, to są tam takie zapisy:
"Informujemy, że zasoby naszych Sieci są ograniczone i zmienne.
Prędkość przesyłania danych może ulegać zmianie. Zależy ona od
takich czynników, jak obciążenie stacji nadawczej, siły odbieranego
sygnału stacji nadawczej, warunków atmosferycznych, technologii,
czy urządzeń, z których Państwo korzystacie. Nie możemy
zagwarantować osiągnięcia maksymalnej prędkości przesyłania
danych w ramach Usług mobilnych z uwagi na wyżej wymienione
czynniki. Gospodarując zasobami naszej sieci bierzemy pod uwagę
interes wszystkich naszych Abonentów, zasoby rozdzielamy w ten
sposób, aby zapewnić każdemu z Państwa najlepszą jakość
świadczonej Usługi w danych warunkach. To może wpłynąć na
prędkość przesyłania danych dla poszczególnych Abonentów. "

Większość nadajników nadaje w kierunku trzech sektorów. Czasem z różnych względów mogły zostać przesunięte o kilka stopni (bo np. były zakłócenia lub ich obszar pokrywał się z innym nadajnikiem).

Ten zapis co zacytowałem również stanowi podstawę do możliwości zakładania tzw. lejków technicznych. Więcej info np na https://www.telepolis.pl/wiadomosci/taryfy-promocje-uslugi/orange-blokuje-heavy-userow To nie jest tak, że jak ściągniesz ileś GB to będzie lepiej. To tak nie działa. Orange ma wielopoziomowe skrypty. Nikt Ci ich nie ujawni, bo to tajemnica firmy.

Naprawdę jak chcesz konkretnych informacji o przyczynach na Twojej usłudze i w Twojej lokalizacji, to złóż reklamację. Dostaniesz odpowiedź czarno na białym na piśmie.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 33
  • 3
  • 0

Problemy techniczne z internetem LTE

Oferta dla firmy z rzekomo "gwarantowanym dostepem". Oczywiscie gwarantowany transfer to bajki bo powiedzmy sobie szczerze orange to na stalch jest w stanie zagwarantowac CIR jednak nie zmienia to faktu ze lacze nie spelnia minimalnej przepustowosci.

 

Po za tym co mialem czytac jak regulaminiu oraz umowy nie dostalem na maila?

To ze w jednym momencie bede mial 50Mb/s a kiedy indziej bede mial 5Mb/s to zdaje sobie sprawe.

 

Ale jak dochodzi ze mam nagle przez pol miesiaca 10-20Kb/s to chyba cos jest nie tak! Nieprawdaz?

 

Sprzet wykluczony, karta tez wiec albo orange robi ludzi w idiotow lv. 5 albo po prostu maja cos padniete i pada im losowo i sami nie potrafia zdiagnozowac dlaczego albo olewaja temat i bez pospiechu sobie naprawiaja.

 

Smedolenie odnosnie warunkow atmosferycznych zaklocen itp...

Co to ma do rzeczy jak pisze ze na urzadzeniu mam parametry odbioru i tam wszystko jest prawie idealnie. I nie nie podaje jakies dupnej wartosci ze mam zasieg ale konkretne parametry

 

RSRP 75
RSRQ 9
SINR 20
RSSI 57

 

tak wiec co by nie powiedzic zasieg/moc na poziomie 70% i te parametry ktore sie nie bardzo zmieniaja sa od kilku lat. I chodzi okolo 30Mb/s a nagle przez miecha czy tam pol miecha chodzi tak ze proste nieoskryptowane strony nie otwieraja sie a pingi rwie jak napalony koles w lokalu panienki

 

A wiec fizycznie nie mozliwe aby pol roku na tych parametrach chodzilo cacy a przez miesiac nagle zle.

 

Moge oczywiscie podac wiecej parametrow jesli to komus pomoze w czymkolwiek, jednak szczerze to watpie ze cokolwiek to zmieni poniewaz na tym co jest odbior powienien byc poprawny i taki byl o ile cos sie nie wywali po stronie operatora.

 

 

A bede na forum orange dalej pisal bo ludzie maja prawo wiedziec jak orange robi z nich idiotow. Twierdzac ze

1. Przeciazam przakazniki

2. Mam za daleko do przekaznika

3. Kuny przegryzly mi kabel!!! KUNY!

4. Zasieg u mnie jest idealny ale mam zalozony lejek bo tak

 

To sa tlumaczenia infolini technicznej firmy orange oczywiscie dobrze ze sie to wszystko nagrywa...

I przypominam ze wg. polskiego prawa obie strony maja prawo nagrywac jesli jedna strona zglasza nagrywanie. To tak jakby nagrania zniknely z serwerow bo juz 2 razy tak bylo ze nagrania  ulegly zniszczeniu z powodow bledu systemu 😄

 

Na szczescie przezorny zawsze ubezpieczony... teraz smigam na karcie konkurencji i leci link na poziomie 65Mb/s na tym samym sprzecie, tych samych antenach i karcie ktora kumpel dal mi na 2 tygodnie a dostal ja za 1pln i ma byc bez limitow na firme... wiec od poludnia na niej laduje obrazy ISO z  sunsite.icm.edu.pl i zero zrywek. zero problemow itp.

 

Jutro pogadam z chlopakami od fttha zeby swietalko podlaczyli a orange jak sie w koncu naprawi to zrobie w failoverze. Chociaz i tak na to nie zasluguje bo jest niepewna ta usluga.

 

Jutro poniedzialek i sie przypomne z pytaniami zeby Wam nie uciekly. Ja mam czas i bede drazyl temat tak dlugo az uzyskam odpowiedzi.

 

A forum jest po to zeby sie dzielic wiedza ... moj przypadek to cenna wiedza bo dzis rozmawialem z kilkoma osobami i na komorkach tez maja zasieg a nie moga przegladac stron bo zamula. Wiec widac lejeczek nie tylko mnie dotyka.

 

Ta cenna wiedza powinna byc propagowana w celach pogladowych aby kolejni klienci nie byli robieni w konia po calosci.

 

Mnie stac na wiele... naprawde na wiele ... ale juz widze takiego kowalskiego, normalnego czlowieka ktoremu sie nie przelewa i ma internet na tej samej zasadzie co ja... albo ma albo nie ma i sprzetu z gornej polki sobie nie kupi bo w zyciu ma inne priorytety i inne wydatki niz wywalanie kilku kafli na sprzet ponad wartosc kilkuletniego abonamentu.

 

Oczywiscie sprawe bede ciagnal i nie pozwole sobie byc oszukiwanym przez taka firme ktorej nie stac nawet na technikow porzadnych a na infolini prawdopodobnie pracuja ludzie z ulicy bo nikt o zdrowych zmyslach nie wymysli glupoty ze kuny przegryzly kable... ciezko powiedziec jakie te kable ... moze te od nadajnika do mnie ... nieznajomosc tematow w stopniu podstawowym, nieznajomosc technologii, udzielanie porad narazajacych klientow na straty finansowe, udzielanie klientom informacji ktore nie maja pokrycia z rzeczywistoscia, udzielanie odpowiedzi nie znajac specyfiki technologi o ktorych sie mowi.

 

To tak chyba wierzcholek gory lodowej!

 

Gdybym ja cos spieprzyl na montazu dla firmy orange np. spawanie wlokien to musialbym poprawiac oczywiscie po swoich kosztach... jesli jednak orange cos zawali to nie jest juz problem orange a klienta...

 

Postaram sie to zmienic ile dam rade zanim sami nie wypowiedza mi umowy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak to jest z tym LTE?

Jakakolwiek dyskusja chyba będzie niemerytoryczna. Jest jasno napisane, że mogą być zakladane ograniczenia transmisji.